Atrakcje, które przyciągną gości do Twojego hotelu

Wybór odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji to nie tylko miejscowość i okolica. Bardzo ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego miejsca do przenocowania. Klienci w tej kwestii biorą pod uwagę szereg czynników, które zwiększają lub obniżają w ich oczach atrakcyjność danego miejsca. Jak przyciągnąć turystów do swojego hotelu i w jakie atrakcje dodatkowe warto zainwestować? Podpowiadamy!

Wysoki standard i doskonała lokalizacja to podstawa

Jednym z podstawowych czynników, który decyduje o sukcesie miejsca noclegowego, jest jego lokalizacja. Hotel w centrum miasta, w pobliżu sal konferencyjnych i szkoleniowych lub targów to doskonała inwestycja, która na pewno szybko zacznie przynosić zyski. Doskonałym miejscem na otwarcie pensjonatu lub innego miejsca noclegowego są także miejscowości turystyczne. W takim przypadku warto postawić na niewielką odległość od szlaków górskich lub plaży, a także zabytków i rozmaitych atrakcji turystycznych, znajdujących się w danym mieście. Takie usytuowanie hotelu sprawi, że Twoi goście będą mieli wszystko to, czego potrzebują na wyciągnięcie ręki.
Kolejną niezwykle istotną kwestią, jeśli chodzi o sukces hotelu i przyciągnięcie do niego licznych gości, jest odpowiedni standard. Nie każdy pensjonat czy hostel musi być miejscem luksusowym i posiadać cztery lub nawet pięć gwiazdek, ale zawsze należy dbać o czystość w pokojach oraz ogólny komfort gości. Czysta pościel dobrej jakości, ręczniki w hotelowej łazience oraz wygodne łóżka i poduszka to podstawa. Warto również zagwarantować w pokojach telewizor lub radio, odpowiednią ilość gniazdek i duża szafę na ubrania. Ważna jest też czystość i higiena. Pokój powinien być regularnie sprzątany nie tylko po zakończeniu pobytu, ale również w jego trakcie. Takie rzeczy sprawią, że goście sami nie będą musieli martwić się o wynoszenie śmieci czy odkurzanie dywanów i będą czuli się bardzo komfortowo w wynajętym pokoju. Warto również zadbać o smaczne posiłki w hotelowej restauracji. Pożywne dania ze świeżych składników na pewno pozytywnie wpłyną na odbiór przez klientów całego miejsca.

golfCiekawa rozrywka na wyciągnięcie ręki

Podczas wyjazdu na wakacje w góry lub nad morze zdarzają się dni, kiedy pogoda nie dopisuje i brakuje pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego. W takiej sytuacji goście bardzo chętnie korzystają z atrakcji, które znajdują się w hotelu. Dlatego warto zadbać o to, aby klienci mieli co robić w dni, w które postanowią pozostać na miejscu. Świetnym pomysłem jest stworzenie pomieszczenia rozrywkowego. Można w nim postawić telewizor i konsolę oraz różnego rodzaju gry, na przykład bilard lub piłkarzyki. Warto wygospodarować również miejsce ze stolikami i kanapami oraz grami planszowymi, które na pewno spodobają się zarówno rodzinom z dziećmi, jak i grupom znajomych, którzy postanowili wyjechać na weekend w ramach krótkiego urlopu.
Świetną atrakcją, na którą decyduje się coraz więcej hoteli, są również atrakcje ogrodowe. Dużą popularnością obecnie cieszy się minigolf. To ciekawa gra idealna dla mniejszych i większych grup urlopowiczów, ale nie tylko. Może być również doskonałą rozrywką dla osób, które przyjechały do hotelu na wyjazd integracyjny lub służbowy. Po konferencjach lub szkoleniach odbywanych w ciągu dnia minigolf będzie doskonałą formą rozrywki popołudniu i wieczorem. To gra, która spodoba się dorosłym oraz dzieciom. Dobrym pomysłem do wykorzystania w hotelowym ogrodzie są także szachy ogrodowe. Sporych rozmiarów pole do gry wykonane z płytek chodnikowych oraz duże figury szachowe o wysokości od 50 do nawet 100 cm to doskonała rozrywka dla każdego.

Atrakcyjne miejsce przy hotelu pomoże Ci zapewnić Grupa Mobino, która zajmuje się budową pól do minigolfa i szachów ogrodowych.