Czy krav maga jest skuteczna?

Krav maga to system samoobrony dedykowany każdemu, niezależnie od płci, wieku, wzrostu, wagi i wyjściowej kondycji fizycznej. Opracowana w latach 30. XX wieku przez Imiego Lichtenfelda jest mieszanką kilku stylów walk. Korzystając z najlepszych elementów judo, muay thai, jiu jitsu i boksu krav maga jest skutecznym systemem samoobrony, bez względu na to, z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia.

W czym tkwi sekret jej efektywności? Krav maga wykorzystuje naturalne odruchy człowieka, dlatego też jej praktykę jest w stanie opanować każdy bez względu na to, czy kiedykolwiek miał do czynienia z jakimkolwiek sportem walki. System samoobrony krav maga opiera się na zdecydowanych chwytach, pchnięciach, uderzeniach i kopnięciach. Celem jest zablokowanie napastnika lub też jego zaatakowanie przez uderzenie w czułe punkty, m.in. w brzuch, stawy, genitalia.

Krav maga nie jest sztuką walki, ani też sportem. To bardzo skuteczny system samoobrony, z którego korzysta coraz więcej osób w różnym wieku. Celem jej treningów jest nie tyle nabycie umiejętności obrony przed napastnikiem ale psychicznego zwiększenia poczucia własnego bezpieczeństwa. Krav maga udowadnia, że każdy, bez względu na swoją siłę, wzrost i wagę, może skutecznie obronić się przed agresorem, chroniąc swoje zdrowie i życie. Trening krav maga we Wrocławiu w studiu KravGym to seria spotkań, które mają również pozytywne działanie psychologiczne. Ogromną wagę przykładamy do wszechstronnego rozwoju naszych kursantów, podnosząc w nich świadomość własnych możliwości i poczucia własnej wartości.

Regularne treningi krav maga:

• rozwijają kondycję fizyczną,
  • kształtują sylwetkę,
  • zwiększają siłę fizyczną i psychiczną,
  • pozytywnie wpływają na odwagę i kształtują zachowanie zimnej krwi, nawet w sytuacji dużego zagrożenia,
  • nauczą Cię jak zachować się w chwili użycia przez napastnika dodatkowej broni, jak nóż, broń palna, pałka, butelka, itd.,
  • poprawią Twoją koordynację, refleks i szybkość,
  • pokażą Ci, jak z najprostszych przedmiotów zrobić narzędzie do obrony.

Skuteczność krav maga zwiększa fakt, iż poruszane na zajęciach techniki samoobrony bazują na realistycznych modelach napadu i ataku agresora. Pozwala to rzeczywiście wczuć się w sytuację zagrożenia, a w chwili wystąpienia jej w realnym życiu, natychmiast zareagować. Wbrew opiniom krav maga nie ma na celu prowadzenia bijatyki i uszkodzenia ciała przeciwnika, ale ochronę własnego zdrowia i życia. Kluczem jest obezwładnienie agresora, jednak szkolenie przygotowuje również na ewentualne wyrządzenie krzywdy osobie, która nas atakuje.

Zarówno teoria, jak i praktyka oparta jest na zagadnieniach prawnych regulowanych przez kodeks, w ramach samoobrony koniecznej.

Czy wiesz, że Wrocław należy do grona miast często pojawiających się w niechlubnych statystykach napaści? Jak podają badania, w porównaniu do innych miast południowej Polski, na terenie Wrocławia dwa razy częściej dochodzi do przestępstw.

Statystyki te coraz częściej skłaniają mieszkańców do szukania skutecznych rozwiązań dających im poczucie bezpieczeństwa. Kurs samoobrony krav maga pomaga też w przełamywaniu barier strachu również osobom, które doświadczyły napaści i potrzebują fizycznego i psychicznego wsparcia, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Krav maga, jak żaden inny trening, pomaga zachować zimną krew, działać zdecydowanie i nieomylnie. Trenując krav magę we Wrocławiu, w KravGym, pod okiem specjalistów, do perfekcji opanujesz ruch i odkryjesz pokłady siły własnego ciała, o jakie sam siebie nie podejrzewałeś.