Czy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Wielu właścicieli samochodów stara się, aby jego wygląd był nieskazitelny. A jak jest możliwość dodatkowego podniesienia atrakcyjności pojazdu, to chętnie z niej korzystają. Niektórzy uważają przyciemnianie szyb za taki zabieg podnoszący urokliwość auta. Czy tak w rzeczywistości jest? Wszystko zależy w jaki sposób owo przyciemnianie zostało wykonane i jak duży stopień zaciemnienia jest. Wszyscy bowiem kiedykolwiek widzieli właścicieli bmw, których okna są niemal czarne. Ich wygląd niewiele podnosi pozytywny wizerunek pojazdu, często właściwie jest zupełnie na odwrót.

Wiele zalet przyciemniania szyb

Właściciele tychże aut najczęściej korzystają z foli do oklejania okien, a na celu mają nie tyle ochronę przed promieniami słonecznymi, co raczej zapewnienie dyskrecji wnętrza samochodu. Powód w zasadzie słuszny. Inną metodą przyciemniania szyb jest przyciemnianie w piecu. Jest to sposób droższy i trwały. Tak, jak przy korzystaniu z taśm można je w dowolnym momencie odczepić, tak w tym przypadku nie ma takiej sposobności. Chcąc pozbyć się ciemnych okien w samochodzie trzeba albo wymienić w nim szyby, albo kupić nowy pojazd. Oba rozwiązania są dość drogie. Wydaje się jednak, że niewiele osób zdecydowałoby się na rezygnację z tego rozwiązania, ponieważ tworzy to podobny efekt jak użytkowanie okularów przeciwsłonecznych. Osoba, która zaczyna je użytkować nie wyobraża sobie później życia w słoneczne dni bez takiego dodatku na nosie. Oczy nie są już tak zwyczajne do tak silnego promieniowania, dlatego w przypadku nawet najmniejszego słońca dopominają się ochrony. Podobnie jest w samochodzie. Nie dość, że wnętrze pojazdu chronione jest przed nadmiernym promieniowaniem, to jeszcze nie nagrzewa się tak mocno, jakby to było przy zwykłych szybach. Plusów co niemiara. Jeśli zatem ma się możliwość i gotówkę, by zabieg ten w swoim aucie wykonać, to warto z niego korzystać. Efekt, nie tylko wizualny, ale i podnoszący komfort jazdy jest niemalże pewny.

colourchange

Tyle było mowy o oknach w samochodach, warto się więc w tym momencie przez chwilę zastanowić, czy istnieje sposobność przyciemniania szyb domowych? Odpowiedź rzecz jasna jest twierdząca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z takiego udogodnienia skorzystać w miejscu zamieszkania. Szczególnie, gdy posiada się pokoje na poddaszu. Jak każdy na pewno podejrzewa, temperatury w letnie dni stają się tam zbyt wysokie. Dlatego warto ograniczyć trochę dopływ promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Można oczywiście użyć zasłonek czy rolet, ale one nie dadzą takiego efektu, zwłaszcza z tego względu, że nie chronią one przed szkodliwymi promieniami UV. Poza tym folie okienne przeciwsłoneczne użyte w celu przyciemnienia szyb, przy stuprocentowym odbijaniu i pochłanianiu promieniowania słonecznego, jednocześnie zapewniają wysoką przepuszczalność światła, czego rzecz jasna nie gwarantują żadne żaluzje, zasłony czy rolety. Folie okienne zatem są podwójnie opłacalne i korzystne jest ich użytkowanie. Wydaje się, że osoby wahające nie powinny zbyt długo zwlekać, bo lato za pasem. Opłaca się więc do niego dobrze przygotować.