rss search

Dlaczego warto podjąć pracę w Holandii?

line Dlaczego warto podjąć pracę w Holandii?

Jeśli potrzebujesz porządnego przypływu gotówki, to zastanów się nad pracą sezonową w Holandii.

Holandia, państwo nam bliskie geograficznie, proponuje wiele ciekawych ofert dobrze płatnej pracy sezonowej. Wbrew pozorom Holendrzy nadal chętnie zatrudniają obcokrajowców, czemu sprzyja ich prawo. Warunki pracy i mieszkania w Holandii są satysfakcjonujące i umożliwiają zaoszczędzenie pokaźnej sumy.

Jedziemy po pieniądze

Holandia jest państwem, które słynie z najwyższych zarobków w Europie, aby z nich skorzystać, nie trzeba się przeprowadzać na stałe, można się zdecydować na paromiesięczny wyjazd do pracy sezonowej. Kraj tulipanów oferuje oczywiście pracę w ogrodnictwie, ale nie tylko, bo dziedzin, które potrzebują doraźnych pracowników, jest naprawdę wiele. Wspomniana praca m.in. w ogrodnictwie złożona jest zawsze z wielu stadium, stąd tak wysokie zapotrzebowanie na pracowników. Holandia wciąż potrzebuje ludzi również na produkcje i do magazynów.

Tak wysokie zapotrzebowanie na ludzi jest świetnym gruntem dla potencjalnych pracowników. Firmy prześcigają się w oferowanych zarobkach i warunkach. Dobrzy pracownicy mogą liczyć na stałą współpracę. Prace sezonowe łączą się zawsze z dobrymi zarobkami. Pieniądze są główną przyczyną wyjazdów rodaków do Holandii. W krótkim czasie można zaoszczędzić naprawdę dobre pieniądze, taki zastrzyk gotówki można później kreatywnie wykorzystać. W Holandii obowiązuje tzw. wiekówka, a minimalna stawka miesięczna dla osób mających 22 lata lub więcej wynosi 1565,40 euro.

 

Dodatkowe ułatwienia 

Do pracy sezonowej chętnie jeżdżą młodzi ludzie pragnący uzbierać na start w Polsce, ale nie jest to zasadą, gdyż w dzisiejszych czasach wiele holenderskich przedsiębiorców oferuje naprawdę dobre warunki życia, dlatego na taką pracę decyduje się coraz więcej osób starszych.

Do pracy sezonowej w Holandii wyjeżdża bardzo dużo Polaków, przez co nie ma tam problemu z komunikacją. Niektóre firmy przyjmują nawet osoby nieporozumiewające się po angielsku. W Holandii nietrudno o pomoc okazuje się, że bardzo dużo osób ma tam bliskich czy przyjaciół. Warto znaleźć przyjazną obcokrajowcom agencje pośrednictwa pracy, która zapewni nam odpowiednią umowę i ubezpieczenie, wówczas można także liczyć na wsparcie konsultanta.

 

Polacy decydują się na pracę sezonową akurat w Holandii, często ze względu na brak problemów z zakwaterowaniem. W niektórych państwa Europy wynajęcie pokoju wiąże się z wieloma komplikacjami i procedurami, tak jest np. w Niemczech. W Holandii zazwyczaj nie musimy organizować sobie mieszkania czy pokoju, gdyż bywa, że pracodawcy dodatkowo oferują darmowe lub tanie zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy. Zmieniły się też czasy i zakwaterowanie, którym to straszyli jeszcze parę lat temu w telewizji, nie jest ono już do przyjęcia, dziś można liczyć na godne do życia miejsce o odpowiednim standardzie.

Dużo zaletą pracy w Holandii jest jej odległość od Polski. Jak wiadomo im bliżej, tym lepiej, praca za granicą zawsze wiąże się z tęsknotą za bliskimi. Trasa, którą mamy do przejechania nie jest długa, a możliwości jest wiele. Jednym z najpopularniejszych środków transportów jest oczywiście autobus, ale w dzisiejszych czasach często używa się także portali internetowych, dzięki którym można dosiąść się do jadących do Polski samochodów. Dojazd do Holandii stał się naprawdę tani i łatwy. W razie jakiejkolwiek nagłej potrzeby nie ma mowy o problemach z dojazdem.

 

Niemniej jednak główną zaletą Holandii jest wysokie zapotrzebowanie na pracownika. To właśnie dzięki temu tak poprawiły się warunki zatrudnienia, a źle potraktowany pracownik jest w stanie szybko znaleźć inną lepszą pracę. Zapotrzebowanie na pracownika sprawia, że do pracy sezonowej w Holandii można wybrać się w grupie, z przyjaciółmi czy rodziną, a oczywiste jest, że ze wsparciem raźniej.