Dlaczego warto wybrać naturalne świece sojowe?

Naturalne wyroby cieszą się coraz większą popularnością. Świece sojowe stanowią typ produktu, który coraz częściej pojawia się w naszych domach.

Dlaczego świece sojowe są takie popularne? – Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Osoby, które wybierają świece sojowe zamiast zwykłych, mogą liczyć na zdrowe działanie ekologicznego produktu. Wosk sojowy jest bowiem nietoksyczny. W trakcie palenia się naturalnej świecy sojowej, wydziela się o wiele mniejsza ilość sadzy, niż w przypadku świecy naturalnej. To sam tyczy się wydzielania dwutlenku węgla. W przypadku świec sojowych, nie są wydzielane substancje takie jak toluen czy benzen. Brak szkodliwych substancji nie jest jedynym powodem, dla którego warto kupić świecę sojową.

Naturalny składnik świec sojowych

W procesie produkcji stosowany jest jedynie naturalny wosk sojowy. Jest on powszechnie uznawany za zdrowszy składnik niż parafina. Dzięki temu, każdy użytkownik naturalnych świec sojowych może być przekonany o najwyższej jakości wyrobach. Poza tym, stosowanie naturalnego wosku zamiast znanej parafiny jest zdrowsze. Wosk sojowy powstaje z nasion soi. Jest on więc biodegradowalny i rozpuszcza się w wodzie. Obecnie, bardzo często możemy spotkać się ze zjawiskiem ręcznego wykonywania świec. Ten sposób produkcji cechuje się wysoką dbałością o szczegóły, co przekłada się na wysoką jakość wyrobów.

Warto również zwrócić uwagę na to, że świece z naturalnego wosku sojowego palą się do 50% dłużej niż te wykonywane z parafiny. Jest to bardzo ważna zaleta w przypadku stosowania świec. Fakt, iż wosk sojowy rozpuszcza się w wodzie, świadczy o łatwym usuwaniu ewentualnych plam. Rozlanie się wosku nie niszczy mebli, obrusu czy świecznika. Wosk można zmyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła.

Nasiona soi niemodyfikowane genetycznie

Naturalne świece sojowe cieszą się dużym uznaniem, jednak warto dodać, że czasem możemy spotkać negatywne opinie na ich temat. Powodem tego jest wykorzystywanie do produkcji świec wosku z nasion soi, które są modyfikowane genetycznie. Efekt, jaki uzyskuje się w końcowym etapie produkcji diametralnie różni się od tego, który uzyskuje się wykorzystując wosk z soi naturalnej. Warto więc zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób producent przeprowadza proces tworzenia świec. O wiele bardziej wiarygodna będzie firma, która na swojej stronie będzie posiadać opis dotyczący wykonywania świec.

Wybór świecy sojowej

Decydując się na zakup świecy, najczęściej nie myślimy o tym, z czego została wykonana lub jakie ma właściwości zdrowotne/ szkodzące. Świeca sojowa jest rozwiązaniem zdrowszym, więc i bezpiecznym. Wiele osób zwraca uwagę na zapach, wygląd oraz pojemnik/ słoiczek, w jakim znajduje się świeca. Jednak aspekt wizualny nie jest w tym przypadku najważniejszy. Świece parafinowe i inne, posiadają najczęściej syntetyczne dodatki, które odpowiadają za mocny zapach czy barwę. Z tego tytułu, są one bardzo powszechne, łatwo dostępne i przede wszystkim bardzo tanie.

Wybierając świecę na relaksacyjne wieczory, warto poświęcić więcej czasu na poszukiwania zdrowszej alternatywy. Naturalne świece sojowe dodadzą nie tylko blasku i klimatu, ale i pomogą nam się odprężyć. Warto także zapłacić więcej za świecę naturalną, lepszej jakości. Taką świecę można dostać głównie w Internecie lub w lepszej drogerii ekologicznej.