Implant żelowy kręgosłupa – w jakich dolegliwościach się go stosuje?

W ciągu życia człowieka, kręgosłup jest jednym z tych miejsc, które są najbardziej obciążone, a co za tym idzie, jest większa możliwość jego nadwyrężenia. Chorób i zwyrodnień kręgosłupa jest wiele. Bardzo popularnym schorzeniem, które występuje u coraz większej liczby osób (także młodych) jest dyskopatia. Istnieją trzy wersje dyskopatii – lędźwiowa, piersiowa oraz szyjna. Dyskopatia lędźwiowa jest najczęstsza, ponieważ występuje ona aż w 70% przypadków. Po niej znajduje się dyskopatia szyjna, która utrudnia życie aż 20% pacjentów, a z kolei dyskopatia piersiowa jest najrzadsza, ponieważ tylko 10% pacjentów ją ma.

Jakie są przyczyny dyskopatii

Przyczyny dyskopatii są różne, dlatego też tak wiele osób jest narażonych na tę chorobę i tak wiele osób na nią cierpi. Przede wszystkim przyczyną może być nadmierne obciążenie kręgosłupa, regularne noszenie ciężkich rzeczy, które w pewnych zawodach niestety jest codziennością. Osoby pracujące w sklepach, czy na magazynach, a także kurierzy i listonosze są więc grupą ryzyka, która pewnego dnia może zacząć odczuwać nieznośny ból w kręgosłupie.

Drugą grupą osób, które narażone są na to, że wystąpi u nich dyskopatia, są osoby które pracują długie godziny w pozycji siedzącej. Taka pozycja, utrzymywana długotrwale i regularnie prowadzi do tego, że mięśnie pleców osłabiają się i nie wspierają kręgosłupa. A to oznacza, że każda osoba pracująca w urzędach, bankach czy w sklepie na kasie, może spodziewać się tego, iż wystąpi u niej to schorzenie.

Dodatkowo, ludzie mogą zaszkodzić sobie poprzez złe wykonywanie takich czynności, jak podnoszenie. Na kursach i szkoleniach BHP wyraźnie jest powiedziane, aby podczas podnoszenia czegoś z ziemi, zginać kolana, nie kręgosłup. Jednak wiele osób ignoruje te zalecenia i podnosząc coś, po prostu się po to schylają, doprowadzając kręgosłup do pozycji nienaturalnej!

Implant żelowy kręgosłupa – czy leczy dyskopatię?

Tak, metoda wszczepienia implantu żelowego kręgosłupa jest bardzo dobra w leczeniu wszelkiego rodzaju dyskopatii. Implant DISCOGEL jest wykorzystywany w dyskopatii szyjnej, piersiowej oraz w dyskopatii lędźwiowej. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Taki implant żelowy nie przepuszcza promieni RTG, a jego bazą jest etanol i produktów celulozo-podobnych. Jest wstrzykiwany do jądra krążka międzykręgowego.

przepuklina kręgosłupa

Takie rozwiązanie, jak implant żelowy DISCOGEL posiada mnóstwo zalet. Przede wszystkim zaczyna działać bardzo szybko poprzez odbarczanie struktur nerwowych. Pacjent, któremu taki implant wstrzyknięto tego samego dnia jest w stanie wrócić już do domu. Metoda implantu żelowego jest małoinwazyjna i wykonuje się ją przy pomocy znieczulenia miejscowego. Po wykonaniu takiego zabiegu nie pozostają widoczne blizny, a sama przepuklina może być leczona w wielu miejscach jednocześnie. Ta metoda leczenia dyskopatii jest naprawdę bardzo skuteczna i pozbawiona komplikacji. Pacjenci są na nią bardzo tolerancyjni.

Jeżeli zatem masz problemy z dyskopatią, to z pewnością warto jest się udać do lekarza na konsultację swojego przypadku. Na pewno wstrzyknięcie żelowego implantu kręgosłupa będzie jedną z metod polecanych przez doświadczonych specjalistów. Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób można szybko pozbyć się bólu, przy jednoczesnym nie narażaniu się na zbytnie konsekwencje.

Czy implant żelowy kręgosłupa jest metodą polecaną?

Tak, jak najbardziej metoda implantu żelowego kręgosłupa, jest metodą polecaną. Oczywiście to nie jedyny małoinwazyjny zabieg, dzięki któremu leczy się dyskopatię w odcinkach: lędźwiowym, szyjnym i piersiowym. Jednak zdecydowanie ten zabieg działa najszybciej i pacjent jest najszybciej wypisywany do domu.

Jeżeli więc jesteś osobą pracującą, to z pewnością będzie dla ciebie dogodny fakt, że już po zabiegu, tego samego dnia, zostaniesz przeniesiony do domu. Mało kto przecież lubi leżeć w szpitalu.

I chociaż dyskopatia różnych odcinków kręgosłupa jest chorobą, która występuje często (coraz częściej) to można ją leczyć bezinwazyjnie. Ból w kręgosłupie nie musi trwać wiecznie, może skończyć się po jednym, małoinwazyjnym zabiegu, który trwa zaledwie kilkadziesiąt minut!