Jak przygotować się do transportu pianina

Profesjonalny transport wielkogabarytowych przedmiotów to trudne zadanie. Problem robi się jeszcze większy, gdy okazuje się, że trzeba przenieść rzecz, która nie tylko jest dużych rozmiarów, ale jest do tego cenna. W takich sytuacjach ważna jest technika i ostrożność, a także odpowiedni plan i podejście oraz ludzie. Jak zabrać się za transport pianina lub fortepianu i zrobić to w taki sposób, aby nic się nie uszkodziło? Jakie narzędzia są niezbędne do tego procesu i jak odpowiedni to wszystko zaplanować? Dowiedz się więcej na ten temat i przeprowadzić całą operację w sposób profesjonalny i na najwyższym poziomie, aby Twój ukochany instrument nie ucierpiał w żaden sposób.

Zadbaj o odpowiedni plan i sprzęt

Pianino to naprawdę duży i ciężki instrument, który nie tak łatwo jest przenieść. Jeśli właśnie jesteś w trakcie przeprowadzki i musisz się uporać z jego przestawieniem do innego mieszkania, które znajduje się nie na parterze, a na nieco wyższym piętrze, to stoisz przed naprawdę trudnym zadaniem. Przenosząc ten instrument po wąskich klatkach schodowych, trzeba uwzględnić jego szerokość oraz wysokość, a także ciężar. Wszystkie te kwestie są niezwykle istotne i sprawiają, że cały proces może być bardzo skomplikowany. Dlatego, zanim przystąpisz do transportowania pianina do nowego mieszkania, to należy dokładnie zmierzyć wszystkie kręte i wąskie przestrzenie, przez które należy się przedostać. Są to między innymi drzwi wejściowe do mieszkania, z którego będziesz je wynosił oraz do którego będziesz je wnosił, a także drzwi do budynków i klatki schodowe. Te wymiary należy porównać z posiadanym instrumentem i jego rozmiarami, aby obliczyć, czy transport tą drogą ogóle jest możliwy. Wymaga to bardzo profesjonalnego podejścia oraz wyobraźni przestrzennej, aby móc opracować odpowiedni plan i określić, czy całość ma szanse na powodzenie. Może okazać się, że klatka schodowa będzie zbyt wąska i będzie trzeba rozważyć wciąganie pianina na specjalnej konstrukcji oknem.

Poza opracowaniem odpowiedniego planu należy zadbać o odpowiedni sprzęt i wsparcie osób o odpowiedniej sile. Zniesienie pianina z pierwszego piętra to nie lada wyzwanie, a gdy trzeba później wnieść je jeszcze wyżej, to będzie potrzebna naprawdę duża siła i krzepa pomocników. Sama siła to jednak nie wszystko. Pianino musi być wnoszone z odpowiednim zabezpieczeniem, aby na pewno się nie zsunęło nikomu podczas przenoszenia ani nie ześlizgnęło i nie odbiło o poręcz lub ścianę. Dlatego należy zaopatrzyć się w profesjonalne linki do wnoszenia takich instrumentów. Należy jednak pamiętać, że pianino to sprzęt o dużej wartości, czy to sentymentalnej, czy finansowej, dlatego należy mocować linki w taki sposób, aby nie powstały zarysowania i otarcia.

Zamiast ryzykować – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Cały proces wynoszenia i wnoszenia pianina do domu lub mieszkania to nie jest łatwe zadanie. Jest to fakt, któremu trudno zaprzeczyć i każdy, kto miał do czynienia z takim wyzwaniem, na pewno to potwierdzi. Dlatego, zamiast samemu się z tym męczyć i ryzykować, że drogocenny instrument zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony podczas jego przenoszenia z jednego mieszkania do drugiego lub po prostu wnoszenia go na miejsce po zakupie, to najlepiej zainwestować w pomoc profesjonalistów. Wynajęcie firmy, która specjalizuje się w przenoszeniu fortepianów oraz pianin to idealne rozwiązanie, ponieważ daje ono gwarancję, że instrument zostanie wniesiony w sposób profesjonalny i w stu procentach bezpieczny. Fachowcy z takich przedsiębiorstw mają odpowiednie doświadczenie i doskonale znają się na swojej pracy. Dzięki temu na pewno odpowiednio zadbają o Twoje pianino i wniosą je w odpowiednie miejsce, bez wyrządzenia jakichkolwiek szkód. Czy to w otoczeniu, czy to na instrumencie.