Jaki powinien być fotograf specjalizujący się w fotografii dziecięcej?

Każdy z pewnością pamięta moment narodzenia swojego dziecka. Jest to w zasadzie moment nie do opisania. Dzieci mają do siebie również to, że strasznie szybko rosną. Nie wolno nam jako rodzicom przegapić ani chwili. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy wyjeżdżamy za granicę do pracy nie jest o to trudno. Obojętnie czy jesteśmy za granicą czy też jesteśmy na stałe z dzieckiem w domu powinniśmy zadbać o wiele jego zdjęć. W zasadzie to powinniśmy zadbać by każdy ważniejszy moment był sfotografowany.

Dzieciństwo zatrzymane w kadrze

Przecież zdjęcia nic nas nie kosztują, a tak naprawdę są ogromnie ważne oraz pamiątką na całe życie. Jeśli chodzi o okres gdy nasze dziecko jest noworodkiem to z reguły robione przez nas zdjęcia dziecku nie do końca się podobają. Dlaczego? Ponieważ fotografia noworodkowa jest niezwykle trudną dziedziną. Nie powinniśmy się tym jednak stresować czy też frustrować. Wystarczy bowiem zatrudnić fotografa. Ważne jednak by był o fotograf dziecięcy. Jednak okazuje się z kolei, że wybór fotografa dziecięcego nie jest wcale wyborem łatwym. Musimy wiedzieć na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinniśmy zadbać by wybrany przez nas fotograf był osobą z odpowiednim podejściem do dzieci oraz osobą niezwykle ciepłą. Dobry fotograf dziecięcy musi po prostu lubić dzieci. W żadnym wypadku nie może siedzieć z nosem w swoim aparacie czy też nie potrafić z dziećmi złapać kontaktu. Powinien potrafić do dziecka odpowiednio zagadać. Nie może narzekać gdy dziecko nagle zacznie biegać czy też szaleć. Kolejne co powinniśmy wiedzieć to fakt, że dobry fotograf dziecięcy powinien mieć wiedzę dla dzieci oraz także wiedzę o dzieciach. Jeśli chodzi o wytłumaczenie tego to powinniśmy wiedzieć, że fotograf dziecięcy obowiązkowo musi mieć wiedzę z zakresu ogólnie pojmowanej psychologii dziecięcej. Dobry fotograf poradzi sobie z odwróceniem uwagi dziecka, skoncentrować je na pewnej zabawce czy też zainteresować je jego sprzętem czy też osobą. Oprócz tego powinien być oczywiście zorganizowany, opanowany oraz niezwykle doświadczony.

fotografia_dziecka

Fotografia dla najmłodszych

Czasem dobry fotograf musi być jak dzieci, jednak także w sytuacjach kryzysowych musi udowodnić, że potrafi być opanowany i zachować stoicki spokój. Fotografia dzieci rządzi się swoimi prawami. Należy umieć wykorzystać chwilę i być niezwykle kreatywnym. A gdzie najlepiej dzieciom robić zdjęcia? Bardzo źle jest gdy fotograf niesprzyjające i aktualnie panujące warunki traktuje jak pewnego rodzaju przeszkodę czy też wymówkę. Musimy jednak wiedzieć, że mogą akurat panować warunki, w których rzeczywiście nie można zrobić dobrego zdjęcia. Jednak w takiej sytuacji dobry fotograf powinien to zakomunikować i zaproponować inne miejsce. Zawsze jednak musimy się zdecydować czy decydujemy się na studio fotograficzne, plener czy też może na nasz własny dom. Wybór należy do nas. Nigdy jednak nie powinniśmy zapominać jak ważne jest posiadanie zdjęć naszych dzieci.