rss search

Kiedy warto korzystać z myjni?

line Kiedy warto korzystać z myjni?

Każdy z nas chce mieć ładnie wyglądający samochód. Staje się on wtedy powodem do dumy. Nie musi być odebrany prosto z salonu by osiągał taki efekt. Wystarczy, że będziemy o niego dbać, zapewniać dokładną kosmetykę.

Możemy myć samochód na własnym podwórku, jest to jednak trudne zadanie. Musimy kupić odpowiednie preparaty do czyszczenia, te naprawdę profesjonalne są bardzo drogie. Poza tym po myciu trzeba auto nawoskować. Możemy nie mieć na to czasu i chęci. W takim wypadku należy skorzystać z myjni samochodowej. Tam samochód zostanie porządnie wyczyszczony.

Doskonałą myjnia ręczna

Najbardziej kompleksowe usługi zaproponuje nam myjnia ręczna z wykwalifikowanymi pracownikami. Tylko człowiek jest w stanie dostrzec wszystkie zabrudzenia. Pracownicy dobiorą odpowiednie preparaty i narzędzia do wykonania usługi. Będzie ona dostosowana do naszych oczekiwań.

Mycie nadwozia odbywa się przy pomocy płynu zmiękczającego brud i gąbek zapobiegających zarysowaniu lakieru. Obejmuje również czyszczenie progów i nadkoli. Nadwozie to też szyby a więc mamy dostępne ich mycie na zewnątrz i wewnątrz. Końcowym etapem jest suszenie. Po wysuszeniu następuje naniesienie warstwy wosku, który zabezpiecza karoserię prze warunkami atmosferycznymi. Lakier nie ulega zniszczeniu.

W myjni ręcznej możemy również liczyć na kompleksowe sprzątanie wnętrza auta. Odkurzanie podłogi, tapicerki, bagażnika, czyszczenie dywaników. Jeżeli jest taka potrzeba możemy skorzystać z prania tapicerki i regeneracji elementów plastikowych.

Zdecydowanie warto poświęcić troczę czasu na skorzystanie z takich usług.

Szybkie mycie

czyszczenie felg szczecinW wielu miejscach, na stacjach paliw czy w pobliżu marketów znajdują się myjnie automatyczne lub samoobsługowe. Pozwalają nam na szybkie umycie auta. Jest kilka rodzajów takich punktów.

Pierwszym z rodzajów jest myjnia portalowa. Samochód jest parkowany w odpowiednim miejscu, specjalne maszyny poruszają się po torach dokonując czyszczenia. Najlepsze są te ze szczotkami wykonanymi z materiału zbliżonego do filcu.

Kolejna na liście są myjnie tunelowe. W przypadku tego rodzaju, auto jest przeciągane przez ciąg urządzeń myjących.

Najczęściej spotykany rodzaj myjni na naszym terenie to myjnie bezdotykowe samoobsługowe. Stanowią szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie. Działają na zasadzie myjki ciśnieniowej. Pozwalają spłukać nam zabrudzenia używając stosownych preparatów. Zależnie od modelu dostępne są różne programy, takie jak woskowanie czy nanoszenie warstwy ochronnej na lakier. Ponadto w takich myjniach mamy możliwość skorzystania z usługi czyszczenia felg samochodowych
.

Zadbaj o samochód

Dbanie o samochód nie jest prostą sprawą. Na szczęście są punkty, w których możemy poddać nasze auto kompleksowej kosmetyce. Tymi miejscami są myjnie samochodowe. Samoobsługowe pozwalają na szybkie czyszczenie w przerwie zakupów lub podczas powrotu z pracy. Jeżeli zależy nam na dokładniejszym myciu, również wewnątrz warto wybrać się do myjni dotykowej z personelem gotowym wykonać nasze zlecenie.