Nie musisz wybierać między ekologią i wygodą – jednorazowe pieluszki ekologiczne

Jeśli wydaje Ci się, że produkty wspomagane sztucznymi materiałami i substancjami są dzięki nim mocniejsze i trwalsze, nic bardziej mylnego. Dowodem na to są pieluszki ekologiczne dla dzieci, które łączą w sobie wygodę i bezpieczeństwo dla zdrowia maluchów, a ponadto nie zaśmiecają środowiska. W tym artykule zapoznasz się z zaletami pieluch ekologicznych, dzięki czemu zobaczysz, jak w łatwy sposób można łączyć różne ważne dla Ciebie wartości.

Pieluchy ekologiczne – co to znaczy?

Zdarza się, że produkty ekologiczne są postrzegane jako trudne do znalezienia, wydawane w niewielkich ilościach i tym samym droższe, a do tego niekoniecznie wygodne i przydatne, bo eksperymentalne. Nic bardziej mylnego – dzięki połączeniu zaawansowanych technologii i ciekawych pomysłów produkty naturalne są coraz częściej wybierane, ponieważ są dobrze wykonane, a do tego są zdrowsze i bardziej komfortowe. Właśnie tak sytuacja wygląda również w przypadku pieluch dla dzieci.

Osoby, które jeszcze do niedawna musiały wybierać dla swoich dzieci pieluszki maksymalnie wygodne, chociaż stanowiące zagrożenie dla środowiska naturalnego, mogą zapomnieć o tego typu kompromisach. Teraz można kupić pieluszki ekologiczne, które do tego są zdrowsze dla dzieci, niż sztuczne pieluchy. Jest to wymarzona sytuacja zarówno dla rodzica, jak i dla bobasów.

Naturalne pieluszki dla dzieci

Wśród najpopularniejszych marek, które oferują naturalne pieluszki znajdują się tacy producenci jak Muumi, Bambo Nature czy Beaming Baby. Każda z tych marek podaje konkretne informacje na temat swoich produktów, dlatego kupując pieluchy dla dzieci, warto zwrócić uwagę na wszelkie detale dotyczące ich składu. Jeśli chodzi o pieluszki Muumi, zostały one przebadane dermatologicznie, co daje gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia dziecka. Co więcej, aby zwiększyć wygodę maluchów, pieluszki Muumi posiadają bardzo mocne rzepy, które nie tracą przyczepności po dodatkowym odklejeniu, a oprócz nich każda pieluszka jest bardzo chłonna, dzięki czemu dziecko nie jest narażone na kontakt z wilgocią, która nie zostaje wchłonięta. Co również bardzo ważne, pieluszki te przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra dziecka może swobodnie oddychać.

Dobre, czyli wygodne pieluszki to takie, które są zrobione z odpowiedniego materiału. Czyli jakiego? Na pewno powinien to być materiał pozbawiony sztucznych barwników czy wkładów, które powodują, że u dzieci pojawiają się wypryski, zaczerwienienia czy odparzenia. Kontakt skóry z materiałami, które nie przepuszczają powietrza i które zawierają szkodliwe składniki, kończy się bólem i nieprzyjemnymi reakcjami skóry, które trzeba odpowiednio leczyć, a które sprawiają maluchom duży dyskomfort.

Kolejnym przykładem naturalnej pieluchy, w której wykorzystano ekologiczne i przyjemne dla skóry składniki jest pieluszka marki Bambo Nature. W tej serii pieluch zastosowano wkład z pulpy drzewnej bielonej wodą utlenioną, dzięki któremu skóra dziecka swobodnie oddycha. Co więcej, wkład ten jest również bardzo chłonny, dzięki czemu dziecko nie jest narażone na wzrost rozwoju bakterii, a wilgoć jest odseparowana od ciała malucha.

Więcej zalet pieluch naturalnych

W przypadku wspomnianej marki Beaming Baby jest podobnie jak u jej koleżanek. W tym przypadku wkłady w pieluszkach wykonane są z pulpy kukurydzianej i jest równie chłonny, co we wspomnianych już przykładach. Co ważne, wszystkie ekologiczne pieluszki wykonane z naturalnych, przyjaznych dla dzieci materiałów są odpowiednie dla tych maluchów, których skóra jest szczególnie delikatna. Jeśli wcześniej używaliście innych pieluch i spowodowały one u Waszych pociech nieprzyjemne skutki uboczne, z powodzeniem możecie wprowadzić do użytku pieluszki ekologiczne, które pomogą skórze dziecka się wyleczyć i zregenerować.

Wspomniane marki Muumi i Bambo Nature oferujące naturalne, bezpieczne pieluchy mogą pochwalić się produktami wygodnymi, ale także ekologicznymi. Każda z nich posiada bowiem certyfikat jakości, który wskazuje również na znikomy wpływ na środowisko. Jest to bardzo ważna cecha każdego produktu, ponieważ dzięki temu korzystanie z przedmiotów codziennego użytku nie musi oznaczać zaśmiecania środowiska naturalnego. Dzięki temu można zrobić naprawdę wiele dobrego, wystarczy tylko wyobrazić sobie, że wszyscy rodzice na całym świecie używają wyłącznie biodegradowalnych pieluch do higieny swoich dzieci – różnica byłaby spora, prawda? I teraz jest to możliwe.