Nietypowy prezent na dzień matki – krówki okazjonalne

Prezent dla dzień matki ma wyrażać to, jak bardzo ją kochamy, jak doceniamy jej pracę, opiekę i wysiłek. Tak naprawdę nic nie jest wystarczająco dobrym podarkiem, aby wyrazić to wszystko. Jednak to nie oznacza, że nie warto próbować. Jeżeli szukacie czegoś kreatywnego, z pomysłem i słodkiego to najlepszą opcją będą stworzone specjalnie na tę okazję krówki.

Skąd się bierze wyjątkowy smak krówek?

Nazwa krówki historycznie wynika z papierków z rysunkiem krowy w które były one zawijane. Produkował je Feliks Pomorski, który podobno nauczył się ich tworzenia do swojego wuja w Żytomierzu. Potem otworzył fabrykę słodyczy w Poznaniu i rozpoczął ich produkcję na skalę przemysłową właśnie w papierkach z krówkami. Dzięki temu właśnie ta nazwa szybko się upowszechniła. Nazywane są również ciągutkami mlecznymi lub pomadkami mlecznymi.

Te cukierki uważane są za typowo polskie słodycze i chyba nie ma Polaka, który nie znałby ich smaku. Wielu osobom kojarzą się z dzieciństwem i beztroską. W zależności od upodobań jedni lubią bardziej ciągnące krówki, a inni bardziej kruche. Są one wykonywane z mleka, cukru i masła. Razem gotuje się je w dużej kadzi. Po tym, jak minie odpowiednio długi czas całą masę wylewa się i studzi. Następnie, kiedy cała masa zastygnie, co zazwyczaj trwa kilka dni, można ją pokroić na małe kawałki i zapakować w papier. Ich wyjątkowa konsystencja wynika z tego, jak się je przechowuje. Świeże cukierki są ciągnące w całej swojej objętości. Z upływem czasu z wierzchu robią się coraz bardziej kruche, ponieważ cukier ulega krystalizacji. To dzięki temu są one miękkie w środku i kruche na zewnątrz.

Krówki okazjonalne

Te słodycze są zazwyczaj pakowane w dwa papierki. Pierwszy styka się bezpośrednio z cukierkiem i ułatwia odpakowywanie. Drugi zazwyczaj dodatkowo zabezpiecza ciągutki. Na tym drugim możemy wykonać nadruk dzięki czemu każda krówka będzie spersonalizowana specjalnie dla nas. Profesjonalne firmy pomogą nam zaprojektować opakowanie tak, aby było funkcjonalne i pasowało do nas. Z tego powodu personalizowane krówki często kupowane są na specjalne okazje takie jak urodziny, chrzciny, wesela czy komunie.

personalizowane krówki

Personalizowane krówki jako prezent na dzień matki

Personalizowane krówki to oryginalny i przepyszny prezent na dzień matki. Sprawdza się on z wielu powodów. Przede wszystkim jest on po prostu pyszny więc daje wiele radości. Co więcej wielu z naszym mamom będzie się on kojarzył ze smakami dzieciństwa i beztroską – pamiętajmy, że kiedyś nie było tak szerokiego wyboru słodyczy i często krówki były jedynym na co mogliśmy liczyć. Za każdym razem, kiedy nasza mama sięgnie po kolejnego ciągutka będzie miała uśmiech na twarzy.

Co więcej dzięki personalizowanemu opakowaniu to wyjątkowy prezent dostosowany to tej jednej, jedynej osoby. Możemy napisać na nich życzenia, podziękowania lub umieścić zdjęcie czy grafikę nawiązującą do pasji danej osoby. Taki okazjonalny prezent pokazuje jak nam zależy nam na naszej mamie. To nie kolejna rzecz z masowej produkcji kupiona w sieciówce. Nie jest to powtarzalne, seryjne. Personalizowane krówki pozwalają nam się również wykazać kreatywnością. W końcu sami projektujemy opakowanie. Takie cukierki będą wyjątkowe i dopasowane do naszej mamy. To prezent lepszy niż inne.