Problemy ze zgryzem – ortodonta radzi

Posiadanie dziecka wiąże się z wielką odpowiedzialnością oraz wieloma nowymi obowiązkami. Kiedy maluch pojawia się na świecie rodzice muszą o niego dbać ale również zapewniać mu pewne podstawowe dobra. Wiele osób musi pracować i to dość ciężko żeby móc kupić dostateczną ilość pieluszek, odżywek, mleka, kasz i temu podobnych produktów.

A dzieci cały czas wymagają tego by dbać o nie na wiele sposobów. Trzeba je karmić, pielęgnować, dać im ubranka i zabawki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli tylko będziemy tego chcieli, zapewnimy naszemu malcowi masę radości i będziemy mieć pewność, że dziecko jest szczęśliwe. Bardzo dzieci nie zwracają uwagi na to czy mają masę ubranek, za to potrafią docenić dobre obiadki, kolorowe zabawki. A kiedy malec jest chory, musimy zadbać o to żeby jak najszybciej jego zdrowie wróciło do normy. Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że im mniejsze jest dziecko, tym bardziej jego organizm jest podatny na choroby a nietrudno sobie wyobrazić co może oznaczać posiadanie chorego dziecka- wiele godzin płaczu, krzyku który wywołują męczące dziecko objawy ale również oznacza to, że nasz trapiony chorobą malec nie zaśnie. Wielu rodziców stosuje obecnie czopki przeciwbólowe które działają znacznie skuteczniej niż plasterki na gorączkę i inne lekarstwa. Często stosuje się je gdy u dziecka zaczyna się ząbkowanie .

Pierwszy aparat ortodontyczn
Zapraszamy do skorzystania z oferty Perfect Smile Clinic.

Nie da się ukryć, że to dobry sposób na to by ząbkowanie nie było dla dziecka traumą. Co prawda tylko pierwsze wybijające się ząbki mogą prowadzić do powstawania bolesnych obrzęków, późniejsze żeby nie sprawiają już tak wiele problemów. Jednak ząbkowanie jest uciążliwe jeszcze zanim zęby będą już prawie na wierzchu. W przypadku ząbkowania możemy stosować wiele różnych preparatów.

Nie da się ukryć, że podobnie jak w przypadku innych środków pielęgnacyjnych dla niemowląt, jest bardzo wiele preparatów które sprawiają, że ząbkowanie ma mieć łagodniejszy przebieg. Można również korzystać z pomocy gryzaków które nieco hamują ślinienie się oraz sprawiają, że dziecko może swobodnie skrobać dziąsłami po ich powierzchni. Nie można jednak zapominać o tym, że wielkie znaczenie mają również delikatne masaże. Rodzice mogą czystym, umytym palcem delikatnie masować dziąsła dziecka, a kiedy ząbki będą już trochę odstawać, możemy stosować sylikonowe szczotki które zamiast włosia mają wypustki umożliwiające usunięcie resztek jedzenia a dziecko nie czuje przy tym najmniejszego bólu. Problemem może jedynie być to, że dzieci, które odczuwają bóle dziąseł mogą nie pozwolić nam na dotknięcie się do dziąseł, wtedy trzeba odczekać aż malec się uspokoi i ból zelżeje.

Zapalenie dziąseł jako choroba współczesna

Stomatologia to taka dziedzina medycyny oraz wiedzy medycznej, która zajmuje się dbaniem o zdrowe i ładne uzębienie każdego osobnika. Jest to także dbanie o piękny uśmiech na twarzach milionów Polaków oraz o profilaktykę związaną z troską i czyszczeniem zębów. Stomatolodzy zachęcają wszystkich ludzi mieszkających na świecie do niebagatelizowania sprawy, jaką jest higiena jamy ustnej. Należy ona do podstawowych czynności wykonywanych przez każdego człowieka co najmniej dwa razy dziennie. Jest to taka liczba, dzięki której można uniknąć wielu problemów dotyczących uzębienia oraz nie powinna ona sprawiać problemów z zachowaniem jej.

Każdy człowiek powinien bowiem troszczyć się o siebie przez całe życie. Jest ono tak krótkie, a czasami bywa tak, że na własne życzenie ludzie sprawiają sobie kłopoty zdrowotne. Najczęstszą chorobą, na którą zapadają tysiące Polaków jest zapalenie dziąseł. Te właśnie rozszerzają się na kość, która jest podporą dla zębów. Jeżeli nie zadba się o codzienne szczotkowanie zębów oraz czyszczenie ich nicią dentystyczną może spowodować to obluzowanie zębów, bądź też ich wypadnięcie. Pierwszy etap tej jakże postępującej choroby to oczywiście zapalnie. Drugi etap to zapalenie ozębnej charakteryzujący się uszkodzeniem kości i włókien, które najczęściej bywa nieodwracalnym efektem. Trzeci etap to zaawansowane zapalenie ozębnej, które jest najcięższym poziomem w owej chorobie. To właśnie w tym miejscu zęby ulegają obluzowaniu lub wypadaniu. Bardzo łatwo jest także rozpoznać chorobę dziąseł co daje większe możliwości na szybsze wykrycie tej zapadłości.

Dziąsła bywają zaczerwienione, są obolałe i spuchnięte, a człowiek nie czuje się komfortowo. Podczas szczotkowania można zauważyć krew, która nie pojawiła się tutaj jednorazowo. Dodatkowym czynnikiem może być także wygląd zębów. Jeżeli wydają się one być optycznie dłuższe to znak, że coś jest nie tak. Najlepiej jest wtedy skontaktować się z dobrym dentystą dziecięcym, który dobierze odpowiednie środki, aby zaradzić postępowaniu choroby lub zapalenia. Doskonała profilaktyka sprawi także, że zapalenie dziąseł nie będzie już problemem dla społeczeństwa. Wszystko będzie układać się jak najlepiej, a zdrowie i zdrowa jama ustna będzie tego najlepszym przykładem.

Powyższy artykuł został stworzony we współpracy z Gabinetem Perfect Smile Clinic Garnizon.