Unikaj kolejek – kupuj bilety przez Internet

Nie musisz już specjalnie udawać się do okienka na dworcu, aby kupić bilet. W dzisiejszych czasach wystarczy włączyć komputer lub telefon i cały proces, w sposób szybki i łatwy, załatwić online. Pomaga to zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Możliwość kupowania biletów przez Internet wprowadziło POLREGIO, czyli Przewozy Regionalne – największy przewoźnik kolejowy w Polsce, który obecnie wykonuje przewozy pasażerskie w ramach obowiązku służby publicznej.  Chcąc kupić bilet i skorzystać z oferty firmy, wystarczy wejść na stronę kup.biletyregionalne.pl.

Kupowanie biletów przez Internet to zaoszczędzony czas i łatwość sprawdzenia dostępnych możliwości

Główną zaletą zakupów przez Internet jest oczywiście zaoszczędzony czas. W przypadku biletów kolejowych również. Taka możliwość oznacza przecież, że nie musimy jechać na stację i stać w długiej kolejce do okienka biletowego. Wszystko załatwić możemy w zaciszu własnego mieszkania, korzystając wyłącznie z komputera czy telefonu.

Co więcej, takie udogodnienie sprawia, że łatwiej jest sprawdzić ilość połączeń, czas trwania samych przejazdów, a także obowiązujące ceny. Wystarczy wpisać miejsce z którego planujemy odjechać i miejsce docelowe. System sam wskaże wtedy różne możliwości do wyboru.

Osoby, które kupują bilety online, mogą zdecydować też czy chcą zrobić to jednorazowo, czy może wykupić bilety stały – inaczej okresowy. Planując zakup tego drugiego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i to zrobić za pośrednictwem sieci. I w tym przypadku nie trzeba udawać się na stację. Nie dziwi nas zatem stale rosnąca popularność kupowania biletów kolejowych przez Internet. A to jeszcze nie koniec niespodzianek przygotowanych przez przewoźnika…

Korzystaj z promocji i akcji rabatowych

Jeśli chodzi o POLREGIO, na korzyść zakupu biletu przez Internet przemawia coś jeszcze. Firma wprowadziła  tak zwaną REGIOkartę dla indywidualnych podróżnych. Jest to imienna karta dla osób często podróżujących, która upoważnia do wielu zniżek. Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto w pociągu spędza długie godziny.

Posiadacze REGIOkarty mogą liczyć na około 30 procent zniżki na bilety jednorazowe w dowolnych relacjach taryfy RAZEM i około 15 procent zniżki na bilety okresowe i sieciowe. Ceny wahają się tu w zależności od czasu przydatności danej karty. Roczna wyceniona jest bowiem na 175 złotych, półroczna na 105 złotych, a wydanie duplikatu na 25 złotych. W momencie, gdy termin jej ważności się zbliża lub już się skończył, pasażer może liczyć też na 20-procentową zniżkę przy zakupie kolejnej karty. Możliwości jakie daje REGIOkarta są korzystne również dla pracodawców, którzy powinni zapewnić transport swoim pracownikom. W ich przypadku istnieje bowiem możliwość wykupienia całego pakietu.

podróżniczka w pociągu

Na korzyść rozwiązania, jakim jest zakup biletu PKP przez Internet, przemawia cały szereg zalet. Człowiek nie musi martwić się wydawaniem dodatkowych pieniędzy przeznaczonych na wcześniejszy dojazd na stację w celu kupienia biletu, ani stratą czasu czy energii. Nie musi też stresować się staniem w często długiej kolejce do okienka. Wszystko załatwić może dosłownie jednym kliknięciem. Z pewnością to właśnie tego typu udogodnienia sprawiają, że dziś całkiem sporo osób decyduje się na zamówienie i zakupienie biletu online. Co więcej, ilość miłośników takich rozwiązań cały czas rośnie. System stale zdobywa popularność i jest wykorzystywany przez wielu zadowolonych podróżujących.