Centralne smarowanie Lincoln – najwyższa jakość

Bezproblemowe działanie wszelkiego rodzaju maszyn przemysłowych to dla każdego przedsiębiorcy najważniejsza kwestia codziennego funkcjonowania oraz jeden z najważniejszych warunków wydajności każdego zakładu produkcyjnego. Każdy przestój wiąże się niestety z poważnymi stratami finansowymi, nie tylko z uwagi na konieczność naprawy danej maszyny, ale również i z powodu braku jakiejkolwiek możliwości kontynuowania dalszej produkcji. Niestety, w realnym świecie trudno o przewidzenie wszelkich awarii i problemów z nawet najlepiej konserwową maszyną.

Na szczęście w przypadku wielu z nich można uniknąć kłopotów poprzez odpowiednie dbanie o wrażliwe elementy urządzeń jak i zapobiegając ich dalszym uszkodzeniom poprzez zminimalizowanie tarcia w najbardziej newralgicznych punktach. W tym właśnie celu używa się wszelkiego rodzaju smarowideł, które usprawniają stałą pracę elementów mechanicznych maszyny i znacząco przedłużają ich funkcjonalność. Układy centralnego smarowania Lincoln, czyli zaawansowane systemy dozowania smarów w prawidłowych miejscach maszyn to dziś główny element działania licznych fabryk jak i przedsiębiorstw przemysłowych. Czym są układy centralnego smarowania Lincoln i dlaczego są tak lubiane przez producentów?

układ centralnego smarowania

Czym są układy centralnego smarowania Lincoln?

Układy centralnego smarowania to specjalnie zaprojektowane systemy ułatwiające stałe dostarczanie smaru w dokładnie określone miejsca maszyn w zakładach przemysłowych. Ich najważniejszą część stanowią pompy tłoczące substancję smarną do odpowiednio połączonej z nimi instalacji. Dzięki cyfrowemu sterowaniu oraz doborze prawidłowego rodzaju układu centralnego smarowania do wymagań konkretnej maszyny, precyzyjnie określona i automatycznie podawana dawka środka smarującego może dotrzeć do najbardziej newralgicznych punktów maszyny, zapobiegając tym samym powstawaniu nadmiernego tarcia i związanych z nim usterek.

Doskonale zaprojektowane i dobrane układy centralnego smarowania Lincoln zapewniają prawidłowe warunki pracy wielu urządzeń przemysłowych, tym samym wpływając na obniżenie kosztów ich eksploatacji i zmniejszając szansę na przestoje w produkcji spowodowane usterkami maszyn lub koniecznością ręcznej aplikacji środków smarnych.

Działanie układu centralnego smarowania Lincoln

Każdy z centralnych układów smarowania Lincoln, jest urządzeniem, które wyposażone zostało w specjalną pompę, zbiornik ze smarem, rozdzielniki, a także przewody, które doprowadzają odpowiednią ilość smaru do wyznaczonych punktów. Do jakich punktów należy dostarczać środek smarny? Systemy centralnego smarowania Lincoln, doprowadzają smar do tych punktów, które najbardziej narażone usterek poszczególnych części pojazdów oraz urządzeń.

Poprzez odpowiednie dozowanie środków smarnych przez prawidłowo zaprojektowany układ, możemy liczyć na świetne rozprowadzenie środka smarnego w wyznaczonych przez komputer elementach. Smarowanie, dzięki użyciu prawidłowego systemu, odbywa się poprzez zaprogramowany przez operatora harmonogram. Charakter smarowania może być  zarówno okresowy jak i ciągły i jest to w pełni zależne od wymagań maszyny oraz zaleceń jej producenta.

Dziś, poprzez stale rosnącą  popularność układów centralnego smarowania Lincoln, powstają coraz doskonalsze i nowoczesne metody na smarowanie poszczególnych maszyn i pojazdów. Aktualnie, możemy wybierać spośród wielu środków smarnych i systemów na rynku. Stosowanie konkretnych układów ściśle powiązane jest z liczebnością punktów smarnych oraz z ilością dozowania smaru. Największą popularnością cieszą się układy jednoliniowe, progresywne, natryskowe i impulsywne.

Zastosowanie centralnych układów smarowania Lincoln

Układy centralnego smarowania Lincoln to obecnie bardzo popularny wybór wśród producentów, gdyż jest to podstawa wszystkich urządzeń i maszyn przemysłowych i nie ma znaczenia to w jakiej branży przemysłowej działa dane przedsiębiorstwo. Z systemów tych korzystają zarówno przedstawiciele branży spożywczej, jak tej maszynowej. Układy centralnego smarowania Lincoln używane są zarówno do smarowania łańcuchów napędzających urządzenia, jak i utrzymywania odpowiedniego poziomu nasmarowania w kompletnych liniach produkcyjnych, maszynach rolnych, pojazdach stosowanych w budownictwie, a nawet turbinach wiatrowych.

system centralnego smarowania

Zalety wykorzystania układu centralnego smarowania Lincoln

Decydując się na wykorzystanie w danym przemyśle systemów smarowania Lincoln znacznie minimalizujemy ponoszone koszty związane z naprawą maszyn przemysłowych. Wszelkie awarie i usterki będą nie tak częste dlatego nie będzie też konieczności częstego serwisowania maszyny czy też kupowania części zamiennych. Maszyny wykorzystywane w procesach przemysłowych będą działały bez niechcianych przestojów, więc zostaną ograniczone również wszelkiego rodzaju straty. Produkty marki Lincoln cechują się niesamowitą precyzją jak i dokładnością działania.