Detoks alkoholowy – wszystkie niezbędne informacje.

W branży leczenia uzależnień można zobaczyć trend coraz częstszego stosowania detoksu alkoholowego w walce z alkoholizmem. Dlaczego to właśnie ta metoda zyskuje obecnie popularność? Alkoholoodtrucie jest bardzo bezpieczne i pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn, w tym również metabolitów alkoholowych. Odtrucie alkoholowe to naprawdę rewolucyjny sposób rzucenia nałogu. Chcesz przeczytać więcej o detoxie w Gdańsku? Wejdź na stronę https://nasz-gabinet.pl i sprawdź ciekawe artykuły.

Pozytywne działanie detoksu

Zwolennicy detoksu wymieniają wiele pozytywnych skutków tego zabiegu. Po pierwsze wzmacnia on cały organizm poprzez usunięcie z niego tego wszystkiego, co najgorsze – toksyn i alkoholu. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną różnicę. „To naprawdę działa! Nie mogłam uwierzyć jak duża różnica nastąpiła po kilku dniach odtruwania. Nie odczuwałam żadnych negatywnych skutków, jedynie spokój i komfort” – mówi Teresa, pacjentka „naszego gabinetu”. Alkoholoodtrucie jest zabiegiem bardzo prostym – pacjentowi podaje się odpowiednie dawki płynów oraz leków, dzięki czemu jego organizm gwałtownie nie domaga się kolejnych porcji alkoholu, a tym samym cały proces walki z nałogiem przebiega bez niebezpiecznych dla zdrowia skutków.

stockvault-pills-125955

Majaczenie alkoholowe – jak tego uniknąć?

Jednym z następstw odstawienia alkoholu u osób uzależnionych są tzw. majaczenia alkoholowe, czyli reakcje somatyczne takie jak  halucynacje, nudności, drgawki, pocenie się na całym ciele. Majaczenie jest niebezpieczne dla zdrowia alkoholika, ponieważ może grozić nawet śmiercią. Osobę na „głodzie” powinno od razu zawieść do szpitala, gdzie zostanie udzielona pomoc kliniczna i podane zostaną odpowiednie leki, m.in. diazepam. Jednak czy warto czekać do samego końca? Śmiertelność w przypadku odstawienia alkoholu wynosi 2%, więc lepiej wcześniej przygotować organizm alkoholika na odstawienie używki. Niezwykle ważne jest przebadanie przez odpowiedniego lekarza, który dobierze odpowiednie leki i ich dawkę, w zależności od wieku, wagi, płci oraz stopnia uzależnienia pacjenta. W przypadkach ekstremalnych niezbędne jest stopniowe odstawianie alkoholu, ponieważ nagłe odcięcie osoby uzależnionej od źródła alkoholu może być zbyt niebezpieczne dla jego życia i zdrowia.

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne?

Osoby decydujące się na terapię za pomocą detoxu nie powinny obawiać się o swoje zdrowie. Nad bezpieczeństwem każdego alkoholoodtrucia czuwa zespół lekarzy i pielęgniarek, więc obawy związane z utratą zdrowia są bezzasadne. Specjaliści uważają, że detoks alkoholowy jest nie tylko całkowicie bezpieczny, ale w niektórych sytuacjach wręcz niezbędny – nie zastosowanie terapii połączonej z odtruciem alkoholowym może skutkować zgonem pacjenta, gdyż jego organizm może sobie nie poradzić bez wsparcia z brakiem alkoholu.