Funkcjonalne meble kuchenne – tylko na wymiar

Kuchnia stanowi serce domu. Jej podstawową zaletą musi być funkcjonalność, ponieważ to jedno z najczęściej użytkowanych pomieszczeń w domu. Przynajmniej trzy razy dziennie przygotowujemy sobie posiłki. Mała, niewygodna i ciemna kuchnia nie zachęci do samodzielnego gotowania, ponieważ jest trudna w utrzymaniu i ogranicza mobilność.

Jednak nawet jeżeli kuchnia jest niewielka, mamy szansę sprawić by była funkcjonalna i przejrzysta. Warto przed jej urządzeniem zrobić projekt i rozplanować, jaka odległość potrzebna jest nam od blatu do zlewu i kuchenki, czy potrzebujemy stołu, czy może jeść będziemy w salonie.

Gotowe zestawy mebli dostępne w sklepach lub z drugiej ręki bywają ekonomiczne, jednak są niefunkcjonalne. Rzadko zdarza się by gotowy mebel pasował do każdego wnętrza. Kuchnie są kłopotliwe podczas urządzania, ponieważ wcześniej ustalamy, gdzie umieścimy kontakty, zamontujemy dopływ wody, odpływ nieczystości ze zlewu, zmywarki czy gdzie zamontujemy kurek gazu. Dopasowanie tych samych mebli do różnych układów jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. A takie rozwiązanie proponują nam gotowe aneksy kuchenne. Dlatego warto zamówić meble dopasowane na wymiar.

meble na wymiar

Najlepsze zagospodarowanie przestrzeni

W kuchni trzymamy nie tylko jedzenie, ale też przyrządy kuchenne. Warto zaprojektować kuchnię tak, by poręcznie było trzymać wszystkie narzędzia, z których korzystamy. Jednocześnie zapewniając sobie optymalną ilość miejsca podczas gotowania i przemieszczania się po kuchni. Oczywiście w dużej kuchni tej przestrzeni będzie więcej, jednak dobrze przemyślana kuchnia jest przejrzysta i intuicyjna. Zamawiając meble na wymiar mamy możliwość wykorzystania każdego rodzaju wnęk i długości w kuchni.

Walory estetyczne

Urządzając mieszkanie raczej traktujemy je całościowo. Tak by żadne z pomieszczeń komponowało się z poprzednimi. Wynika to też z naszych upodobań. Zamawiając meble kuchenne na wymiar — mamy pewność, że materiały, które wybierzemy, będą pasowały do reszty mieszkania. Dodatkowo gotowe zestawy mebli bardzo często tworzone są z materiałów niepełnowartościowych. Meble na wymiar tworzy się głównie z drewna, chyba że zdecydujemy inaczej. Wybór materiałów pozwoli na zapewnienie im wieloletniej trwałości.

meble kuchenne na wymiarPuste przestrzenie

Niezagospodarowane przestrzenie, to zmarnowane miejsce oraz siedlisko kurzu i roztoczy. Zamawiając meble na wymiar mogą mieć Państwo pewność, że po zamontowaniu mebli nie pozostanie dwudziestocentymetrowa przerwa pomiędzy szafką, a ścianą, jak to zdarza się w przypadku gotowych zestawów. Unikną Państwo również dosztukowywania brakujących mebli, które okazują się później być widoczne, a ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia.

Zapełnianie przestrzeni chaotycznie kupowanymi meblami sprawia, że dom zaczyna wyglądać po prostu źle. Funkcjonalna kuchnia to bardzo istotny aspekt w mieszkaniu. Gotowanie stanowi jedną z podstawowych, codziennych czynności. Warto skupić się na jej urządzeniu. W źle zorganizowanej nie będziemy chcieli gotować, ani jej sprzątać.

By zapobiec takiej sytuacji najlepiej wykorzystać możliwość zamówienia mebli na wymiar. Tak by zlew wpasował się w miejsce, gdzie znajduje się odpływ, a kuchenka i zmywarka — tam gdzie przygotowaliśmy dla nich przyłącza. W ten sposób każdy dzień w naszej kuchni będzie miło spędzony, a gotowanie stanie się przyjemnością. W końcu każdy kucharz chwali sobie dobrze zorganizowaną kuchnię. A estetyczne i praktyczne wnętrza, to te które zostały zaprojektowane z pomysłem i przewidzeniem wielu codziennych sytuacji.