Jak dokonać pomiarów przed zamówieniem okien do domu lub mieszkania?

Wykończenie domu wymaga rozwagi oraz profesjonalnego podejścia. Należy przemyśleć wiele kwestii i nie można pomijać w tym temacie żadnych detali. Bardzo istotnym elementem, niezbędnym w każdym budynku jest stolarka okienna wysokiej jakości, dopasowana do konkretnego typu budowli oraz do jej stylu. Zarówno w trakcie wykańczania budowy, jak i podczas remontu niezwykle ważne jest odpowiednie wykonanie pomiarów, aby zamówić okna drewniane o odpowiedniej wielkości. Jak poprawnie mierzyć miejsca na okna w budynku, aby nie wybrać niedopasowanych modeli? Sprawdź, jak się tym zająć i zamówić idealne okna drewniane na wymiar, które będą doskonale dopasowane do Twoich potrzeb.

Dokładność w tym przypadku to podstawa

Stolarkę okienną z drewna można zamawiać na wymiar lub wybierać z gotowych modeli u renomowanych producentów zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych – zobacz producenta okien we Wrocławiu. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujesz, musisz pamiętać o tym, aby dokonać naprawdę dokładnych pomiarów otworów okiennych i dzięki temu zamówić produkty o odpowiednich wymiarach. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ źle dobrane okno może skutkować wieloma problemami podczas montażu.

W przypadku naprawdę dużych różnic może okazać się, że niezbędny będzie zwrot zakupionego produktu, co będzie stratą nie tylko pieniędzy na transport, ale przede wszystkim czasu. Dlatego też kupując okna do domu, warto pamiętać o dokonaniu naprawdę dokładnych pomiarów. Tutaj nie można pozwolić sobie na zamówienie na oko i trzeba w stu procentach zaufać wynikom pomiarów.

Pomiar wnęki okiennej należy przeprowadzić za pomocą klasycznej miary budowlanej. Jeśli proces przeprowadzany jest w budynku w stanie surowym, to należy pamiętać, aby od wymiarów otworu okiennego odjąć 3 cm na szerokości oraz 6 cm na wysokości – pozwoli to uzyskać szczeliny o optymalnej szerokości, które umożliwią użycie odpowiedniej ilości pianki montażowej oraz innych niezbędnych produktów podczas osadzania okien.

W przypadku wymiany okien na nową stolarkę okienną należy dokonać pomiaru wewnętrznego okna i od otrzymanych wyników również odjąć 3 cm na szerokości oraz od 1,5 cm do 5 cm na wysokości. To, ile centymetrów należy odjąć od wysokości, zależy przede wszystkim od rodzaju montażu dotychczasowego okna, który może być zewnętrzny lub wewnętrzny. 

Postaw na wysoką jakość od sprawdzonych producentów

Kupując nowe okna, warto zdecydować się na produkty od sprawdzonych producentów okien drewnianych, którzy zagwarantują Ci produkty naprawdę wysokiej jakości. Dzięki temu będziesz miał pewność, że okna nie tylko będą dopasowane pod względem rozmiaru, ale także będą bardzo funkcjonalne i przede wszystkim trwałe.

Nowoczesne okna drewniane dostępne obecnie na rynku na szczęście w niczym nie przypominają starych modeli, jeśli chodzi o ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Są impregnowane i zabezpieczane z wykorzystaniem nowoczesnych produktów oraz specjalnych technologii, dzięki czemu niestraszne są im promienie słoneczne, deszcze i inne opady atmosferyczne, wilgoć oraz zmienne temperatury.

„Dzięki temu można nabyć naprawdę wysokiej jakości okna drewniane, które będą sprawne przez naprawdę długi czas. Przy odpowiedniej konserwacji, czyli między innymi regularnym czyszczeniu ram oraz dbaniu o zawiasy i inne elementy mechaniczne, takie okna drewniane będą się pięknie prezentować i spełniać swoją funkcję przez wiele, wiele lat. Szeroki wybór rozmiarów, kolorów oraz stylów okien drewnianych pozwoli Ci na idealne dopasowanie modelu do konkretnego budynku.”