Jak najłatwiej ominąć kolejki na operację zaćmy w NFZ?

W Polsce, na wiele zabiegów refundowanych przez NFZ czeka się latami. Czasami okres oczekiwania jest tak długi, że problem mógłby się pogłębić i że zdecydowanie lepiej jest się udać do specjalisty na prywatną wizytę. Niemniej jednak takie wizyty potrafią kosztować naprawdę spore pieniądze i wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób mogliby oni nieco zaoszczędzić, przy jednoczesnym ominięciu kolejki w NFZ. Na szczęście istnieją takie metody, które dają możliwość tańszego leczenia zaćmy.

Trzeba być jednak otwartym na nowe doświadczenia, ponieważ operacja zaćmy może być tym, co nie zostanie wykonane w granicach państwa Polskiego. Na szczęście nie trzeba jechać daleko i odpowiednią usługę można wykonać u naszych południowych sąsiadów, w Czechach. Czy jest to jednak najłatwiejsza metoda, dzięki której można ominąć kolejki w Polsce? Wiele wskazuje na to, że tak. I jest to także opcja bardzo bezpieczna i praktykowana przez wielu rodaków!

Operacje zaćmy w Czechach

W Czechach funkcjonują kliniki polskie, które podejmują się leczenia zaćmy oraz innych chorób oczu. Dzięki wyjechaniu za granicę na potrzebną operację można zaoszczędzić zarówno czas, jak też i sporą część środków. Okazuje się bowiem, że są takie klinki, które działają na podstawie dyrektywy transgranicznej, która pozwala na leczenie w krajach Unii Europejskiej, a koszty pokrywane są przez NFZ. Jest więc to idealna opcja dla tych, którzy nie chcą czekać na swój termin przydzielony w polskich szpitalach i wolą jak najszybciej zadbać o swoje zdrowie.

Co wyróżnia kliniki, które oferują swoje usługi na terenie Czech? Przede wszystkim są one wyposażone w bardzo dobrej jakości sprzęt medyczny, za pomocą którego wykonywane są zabiegi oraz badania. Oprócz tego jest tam stosowana także najnowocześniejsza technologia, która pozwala na znacznie prostszy przebieg zabiegu. Takie kliniki dbają także o komfort swoich pacjentów – ich wnętrza są wygodne, przyjazne i estetyczne. Można więc z pewnością polecić taki sposób na pozbycie się zaćmy bądź innej choroby oczu.

Alternatywy w Polsce

Na terytorium Polski z kolei alternatywy są takie, że można po prostu udać się do szpitala prywatnego, lub pójść na prywatną wizytę do lekarza okulisty. Takie opcje cieszą się jakąś popularnością, jednak coraz częściej zamiast nich, wybierane są właśnie operacje w Czechach. Niestety ceny w polskich szpitalach prywatnych potrafią być naprawdę spore, a zabiegi nie są refundowane. Jeżeli pacjent postanowi nie czekać na swoją kolej w kolejce z NFZ, to niestety będzie zobligowany płacić spore pieniądze prywatnie.

leczenie zaćmy

Oczywiście na terytorium Polski, operacje zaćmy są bardzo często wykonywane i jakość usług także stoi na wysokim poziomie, mimo wszystko coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd do Czech. Jest to zdecydowanie podyktowane tym, że w tamtejszych klinikach koszty pokrywane są przez NFZ i musimy zapłacić tylko wtedy, jeśli chcemy ponadstandardowy implant soczewki. Oprócz tego można także wybrać opcję zapłaty ratami za wykonany zabieg, a więc będzie to taka sama inwestycja, jak zakup nowego komputera czy telewizora. Jedną z klinik, które wykonują zabiegi usuwania zaćmy w Czechach, jest One Day Clinic (dowiedz się więcej o zaćmie i operacjach na zaćmę w Czechach na blogu OneDayClinic), która mieści się w Ostrawie. Warto podkreślić, że jest to polska firma!

Podsumowanie

Warto jest dbać o swoje zdrowie zawsze. Jeżeli jednak sytuacja jest nieciekawa, a NFZ każe czekać naprawdę długo na swoją kolej do operacji ratującej zdrowie, to trzeba samodzielnie poszukać innych rozwiązań, które wcale nie muszą być trudne i obciążające finansowo. Jak widać, wystarczy zmienić kraj, gdzie dana usługa może być wykonana, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy i uratować swoje zdrowie.

Takie doświadczenie może być zresztą bardzo komfortowe i przyjemne. Za cenę dużo niższą niż w prywatnych szpitalach, w Polsce, można dostać dobre traktowanie oraz dobrze wykonaną usługę z użyciem najnowocześniejszych sprzętów, oraz technologii. Warto zatem w takich przypadkach wyjść poza dotychczasowe rozwiązania i nie czekać już na swoją kolej w NFZ. Zaćma jest taką chorobą, która może całkowicie zniszczyć wzrok!