Jak skutecznie chronić oczy w pracy?

W różnego rodzaju pracach, w których jesteśmy narażeni na uszkodzenia ciała lub trwale uszczerbki na zdrowiu, konieczne jest stosowanie środków ochrony indywidualnej. Nie są to jednak jedynie ubrania i buty ochronne ale także wszystkie akcesoria, które chronią nas podczas pracy, w tym między innymi okulary ochronne. Okulary ochronne są niezwykle ważne zarówno kiedy pracujemy w laboratorium, ale też wtedy kiedy pracujemy w hali produkcyjnej czy hucie. Okulary chronią nasze oczy przed uszkodzeniami spowodowanymi odpryskami, pyłami, trującymi gazami i wieloma innymi czynnikami. Dają ochronę, której nie zapewni nam ubranie ochronne.

Uvex – marka która wzbudza zaufanie

Oczy zapewniają nam widzenie, reakcję na zbliżające się niebezpieczeństwo, ocenianie odległości i wiele, wiele innych. Wzrok jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Widząc prawidłowo, nie jesteśmy sobie wstanie wyobrazić, że z dnia na dzień możemy widzieć tylko ciemność. Tym bardziej, jeśli mielibyśmy stracić wzrok w miejscu pracy. Z tego względu nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy pracując w trudnych i niebezpiecznych dla naszych oczu warunkach, zapomnimy o okularach ochronnych.

Istnieje wiele rodzajów okularów ochronnych. Każde mają jasno sprecyzowane przeznaczenie. Inne okulary założymy do pracy przy promieniowaniu UV, a inne na hali produkcyjnej czy w laboratorium. Okulary ochronne mają za zadanie chronić przed zagrożeniami:

• fizycznymi a więc różnego rodzaju niebezpiecznym, ostrym i migającym światłem, promieniowaniem, wysoką i niską temperaturą
  • chemicznymi, do których zaliczają się gazy, pyły, dymy, substancje drażniące i toksyczne
  • biologicznymi, czyli bakteriami, wirusami i grzybami

ochrona_oczu

Godne uwagi i polecenia są bez wątpienia okulary ochronne UVEX. Firma oferuje okulary wykonane z dobrej jakości materiałów a także spełniają szereg norm bezpieczeństwa. Okulary ochronne UVEX zaopatrzone są w szybki z nietłukącego się szkła albo z tworzywa sztucznego. Okulary ochronne UVEX posiadające przezroczyste szybki chronią nasze oczy przed czynnikami biologicznymi i chemicznym. Te, które posiadają szybki barwione, dzięki filtrom zapewniają ochronę przed promieniowaniem podczerwonym oraz ultrafioletowym, a także przed intensywnym, światłem.

Firma UVEX kojarzona jest przez większość ludzi ze sportem. Niewiele jednak osób wie, że już od 90-ciu lat produkty tej marki można spotkać w zasadzie każdej gałęzi przemysłu. Okulary ochronne UVEX produkowane są z zachowaniem wszystkich standardów, a także posiadają certyfikaty zgodne z ISO 9001:2008. Dzięki wprowadzaniu szeregu ulepszeń, okulary ochronne UVEX gwarantują użytkownikom najwyższą jakość i funkcjonalność. W procesach produkcyjnych UVEX nie stosuje substancji, które mogłyby zaszkodzić użytkownikom i środowisku. Firma kładzie również duży nacisk na to, aby jej fabryki odpowiedzialnie wykorzystywały surowce i zmniejszały ilości odpadów do minimum.