Skuteczna pielęgnacja włosów – na czym polega?

Dbasz o swoje włosy regularnie, używasz najwyższej jakości kosmetyków i systematycznie odwiedzasz salony fryzjerskie, a wciąż efekty, które zauważasz pozostają niezadowalające? Być może problem tkwi w nieprawidłowym oczyszczaniu kosmyków – najprostszym, w wielu przypadkach codziennym zabiegu, o którym – wydaje się – wiemy wszystko i w którym – jak się powszechnie przyjmuje – trudno popełnić błąd. Czy bowiem mycie włosów może być trudne? Wystarczy tylko zwilżyć czuprynę, nanieść na nią odrobinę szamponu, starannie oczyścić kosmyki, a potem spłukać spieniony produkt. Gdzie zatem tkwi haczyk?

            Myjnie fryzjerskie – to kąciki salonów fryzjerskich, w których profesjonaliści zajmujący się fryzurą oczyszczają włosy swoich klientów tak, aby odpowiednio przygotować je do strzyżenia, koloryzacji czy układania. Niepozorne miejsce – połączenie praktycznej umywalki z komfortowym fotelem – zapewnia wykonanie niezwykle istotnego punktu wizyty u fryzjera – od prawidłowego umycia włosów zależy bowiem naprawdę wiele. Oczyszczając kosmyki w warunkach domowych, spróbujmy zatem naśladować sposób, w jaki postępują profesjonaliści. Profesjonalne myjnie można kupić między innymi tutaj: http://www.vitalitys.eu/pl/174-myjnie-fryzjerskie.

            Po pierwsze – zanim przystąpisz do mycia włosów, dokładnie je rozczesz. To pozwoli Ci oddzielić kosmyki od siebie tak, aby szampon miał do nich lepszy dostęp, a dodatkowo wyczeszesz z czupryny resztki kosmetyków, przy pomocy których układa się fryzurę. Następnie zadbaj o odpowiednią temperaturę wody – na początek warto przepłukać włosy ciepłym strumieniem, który w odpowiedni sposób zadziała na zgromadzone na powierzchni kosmyków sebum, ułatwiając jego późniejsze usunięcie. Pamiętaj zatem o prostej zasadzie – przed nałożeniem szamponu używasz wody ciepłej, a spłukując oczyszczający kosmetyk z czupryny wybierasz wodę o niższej temperaturze.

włosy kobiety

            Wstępne osuszanie włosów – to, którego dokonujesz przed kolejnym niezbędnym krokiem, a mianowicie nałożeniem na kosmyki odżywki lub maski – również stanowi niezwykle istotny element. Wielu z nas popełnia bowiem błąd – mokre włosy intensywnie pociera o ręcznik, tym samym uszkadzając ich łuski, a nawet łamiąc delikatne pasma – przez to czupryna nieodwracalnie traci szansę na gładkość i blask. Prawidłowe osuszanie włosów powinno obejmować skonstruowanie na głowie pewnego rodzaju turbanu, który utrzymujemy przez kilka minut, a potem na wciąż wilgotne włosy nałożyć należy odżywkę lub maskę.

            Nieprawidłowy sposób stosowania wyżej wymienionych produktów stanowi kolejne źródło problemów z fryzurą. Należy bowiem pamiętać o podstawowej zasadzie – odżywki lub maski nie nakłada się na skórę głowy, a aplikuje się je na włosy poniżej wysokości ucha. Dzięki temu zwykle najbardziej wysuszone końce otrzymają pożądaną porcję odżywienia, a nasady włosów nie ulegną zbyt szybkiemu przetłuszczeniu, pozbawiając fryzurę objętości.

            Na koniec – suszenie. Najlepiej oczywiście pozwolić czuprynie wyschnąć samej, jeśli jednak nie mamy na to czasu, suszenie staje się koniecznością. Nie zapominajmy jednak o stosowaniu kosmetyków ochronnych – mgiełek i olejków zabezpieczających przed działaniem wysokiej temperatury.