Stylizacje – co wziąć pod uwagę wybierając konkretne dodatki ?

Na ogół wybierając kolejne dodatki do naszych codziennych stylizacji, kierujemy się wyłącznie osobistymi preferencjami i ulubioną kolorystyką.

By jednak zawsze wyglądać dobrze, nie należy zapominać o czynnikach, które determinują to czy w danym zestawieniu będzie nam do twarzy. Mowa tu oczywiście o typie naszej urody i sylwetki. Kiedy znamy bowiem rodzaj posiadanej przez nas figury i cery, łatwiej odnajdziemy się w modowych zawiłościach…

Dobór odpowiednich dodatków, a typ urody

Jak już zostało wspomniane, nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż o sukcesie danej stylizacji w dużej mierze decyduje odpowiedni dobór dodatków. Niewiele osób też wie, że najlepiej dobierać je zgodnie z typem naszej urody. Dlaczego? Odcień naszej cery, kolor naszych włosów i ogólnie wygląd twarzy, mają kolosalne znaczenie przy efekcie, jaki mamy zamiar uzyskać. Niektóre panie o wiele lepiej wyglądają na przykład, gdy założą złote kolczyki, a innym pasuje wyłącznie srebro. Utrzymuje się, że kobiety o cerze raczej chłodnej lepiej wyglądają w drugim kruszcu. Z kolei uroda, której bliżej jest do południowej, bardziej pasuje do złota.

markowe ubrania outlet

Przechodząc jednak do sedna: wyróżnia się cztery podstawowe typy urody. Pierwszym z nich jest wiosna. Osoby o takiej urodzie mają ciepły odcień skóry, która na co dzień jest też pełna blasku i promienna. I choć często sprawia wrażenie dość bladej, czasami wręcz porcelanowej, to jednak opala się stosunkowo szybko. I to na bardzo ładny, delikatny brąz. Lato, a więc cera opalająca się najczęściej na czerwono, a później oliwkowo, to skóra która w porze zimowej wygląda na dość chłodną.

Oczy osoby o tym typie urody najczęściej są jasnoniebieskie lub jasnozielone. Jesień to uroda z kategorii ciepłych. Nierzadko towarzyszą jej piegi na twarzy, zielone lub brązowe oczy oraz włosy, które przybierać mogą rudy odcień. Z kolei zima, to typowo chłodna uroda. Charakteryzują ją ciemne, czasami wręcz czarne włosy, brązowe lub zielone oczy oraz jasna cera.

Dobór odpowiednich dodatków, a typ sylwetki

Typ urody przy doborze odpowiednich dla nas dodatków, to jednak nie wszystko. Tak samo istotny jest bowiem rodzaj naszej sylwetki! Jeśli jesteśmy na przykład typową gruszką, a więc kobietą o szerszych biodrach, niż ramiona – powinnyśmy skupić się na górnych partiach ciała, podkreślając je poprzez masywne i duże naszyjniki, kolczyki czy spore szale i chusty. Przy wyborze butów najlepiej z kolei wybierać te, które mają obcas optycznie wysmuklający nogę i całość sylwetki. Nie powinna być to jednak szpilka, a raczej koturn lub popularny ostatnio słupek.

Klepsydra, to z kolei figura charakteryzująca się idealnymi proporcjami. Oznacza to, że jej posiadaczka może pozwolić sobie na dużo modowych eksperymentów. W ich trakcie nie powinna jednak zapominać o zachowaniu spójności. Zakładając kolczyki, najlepiej będzie gdy dobierze do nich na przykład bransoletkę. Typ sylwetki – jabłko idealnie współgra natomiast z dodatkami wyszczuplającymi i wysmuklającymi. Chłopięcy rodzaj figury wymaga z kolei dodatków bardzo kobiecych – apaszek, torebek i szpilek.

Dodatki odzieżowe w outlecie

adidas outlet

Kiedy wiemy już w jaki sposób dobierać konkretne dodatki, pozostaje zdecydować gdzie je kupimy.

Jako, że w naszej szafie powinno znaleźć się ich całkiem sporo, martwiąc się stale rosnącymi cenami, bardzo często ograniczamy ich ilość do minimum. Zupełnie niepotrzebnie!

Idealnym rozwiązaniem jest bowiem skorzystanie z oferty, jaką składają nam coraz to nowsze outlety. Ostatnio na przykład w Gliwicach powstało nowoczesne centrum skupiające produkty wielu lokalnych i międzynarodowych marek – silesiaoutlet.com  Dostępne w nim torebki Kazar i Molton, buty Reebok, korki Puma, a także okulary Guess, to tylko przykłady niezliczonej ilości produktów, które na stałe objęte są niezwykle atrakcyjnymi obniżkami. Ceny w Silesia Outlet obniżone są bowiem w zakresie od 30 do nawet 70%.

Takie rozwiązanie sprawia więc, że bez obaw o wydanie zbyt dużych pieniędzy, możemy przebierać w stylizacyjnych dodatkach, nie ograniczając się wyłącznie do zakupu jednej torebki czy pary butów!