Święta za pasem

Święta za pasem czy macie już wszystkie prezenty? Warto zastanowić się nad tym w jaki sposób prezent zapakować, tak aby już sam jego wygląd zachwycił osobę obdarowywaną. Sam zakup prezentu jest nieraz sporym wyzwaniem, ponieważ często nie wiemy co kupić, aby sprawić radość znajomym czy rodzinie. Nie ma się co oszukiwać, nie tylko mężczyźni nie wiedzą jaki prezent nabyć na swojej żony, kobiety także mają problem z tym, by wybrać odpowiednie cudo dla męża. Załóżmy jednak, że prezent został już wybrany i co wtedy? Jak zapakować świąteczne cuda, aby zadowolić bliskich?

Tradycyjnie

torby folioweJedną z tradycyjniejszych form opakowania prezentów z pewnością będą prezenty w pudłach. Obecnie sklep papiernicze oferują nam bardzo duży wybór produktów do pakowania. Dzięki nim w łatwy sposób możemy  zamienić nawet niesymetryczny produkt spakować do eleganckiego pudła, zawinąć w papier i stworzyć niezwykle estetycznie wykonane cacko. Dla osób, które lubią tradycyjne rozrywanie papieru polecamy pakowanie pudeł w papier – prezenty nie dość, że wyglądają pięknie to są w pełni bezpieczne podczas przewożenia i na dodatek pudła spokojnie mogą posłużyć w kolejnych sezonach prezentowych.

Torebki

Osoby, które decydują się na zakup prezentu w znanych sieciówkach często mogą liczyć na zapakowanie prezentu w świąteczną edycję torby reklamowej  – takie firmowe torby wyglądają schludnie i są estetyczne, jednak od razu zdradzają obdarowanemu co dostaje. Niektórym osobom fakt ten nie przeszkadza, jednak część osób woli przepakować prezent w torbę papierową na prezent z motywem świątecznym  lub też całkowicie zmienić wygląd prezentu. Takie rozterki często mają panowie, którzy kupują prezenty paniom i nie wiedzą jak spakować nabytą biżuterię, tak by wyglądała elegancko i nie zdradzała samym opakowaniem swego wnętrza.

Nowoczesne pakowanie

Obecnie niezwykle popularne stają się projekty DIY, czyli te, które wymagają od nas dużego zaangażowania. Samodzielne pakowanie prezentów w wyjątkowe opakowania daje im niezwykle osobisty charakter. Obdarowujący od razu wie, że włożyliśmy w opakowane prezentu dla niego dużo czasu i że prezent jest przemyślany. Fani tego typu pakowania prezentów argumentują, że torby papierowe są bezosobowe, podczas gdy wyjątkowe opakowania są oryginalne i pokazują duże zaangażowanie. Jak może wyglądać takie opakowanie? Tego typu prezenty powinny być pakowane w taki sposób, aby wyglądały na kojarzone z danym świętem. Podczas Świąt zimowych warto zatroszczyć się o dowiązanie do sznureczka małej bombki czy też dołączenie gałązki świerkowej. Równie elegancko będą wyglądać suszone plasterki cytrusów, kwiatki kardamonu czy goździki. Takie eleganckie dodatki wyglądają niezwykle świąteczne i na pewno samym opakowaniem wywołają uśmiech na twarzy osoby, którą obdarowujemy.