7 niezbędnych elementów wyposażenia każdego snowboardzisty

Każdy doświadczony snowboardzista doskonale wie, że na stoku musimy być odpowiednio wyposażony. Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym zimowym sportem, tuż przed sezonem kompletują wyprawkę i zastanawiają się, czego jeszcze im brakuje.

Wśród absolutnych podstaw znajdują się rzecz jasna: kurtka, buty, gogle i rękawice. Z kolei zastanawiając się nad elementami wyposażenia zapewniającymi bezpieczeństwo na stoku, priorytetem jest kask, ochraniacze i pady antypoślizgowe.

Podstawy, czyli buty snowboardowe, kurtka, rękawice i gogle

Buty snowboardowe, to specjalistyczne modele, które wyróżnia między innymi odpowiednia regulacja czy właściwości absorbujące wibracje. Kurtka z kolei wyposażona jest tak, by na stoku niczego nam nie zabrakło, było ciepło i komfortowo.

Skupiając się jednak zanadto na powyższych elementach wyposażenia, dużo ludzi zapomina o drobniejszych, aczkolwiek równie istotnych szczegółach. Chodzi między innymi o gogle czy rękawice. Te pierwsze nie są rzecz jasna elementem dekoracyjnym, ale chronią oczy przed wiatrem, śniegiem, mrozem i promieniami UV. W ich przypadku bardzo ważny jest rodzaj wyściółki, bo to właśnie ona wpływa na komfort ich noszenia. Nie bez znaczenia pozostaje też pasek z regulacją, który daje możliwość idealnego dopasowania gogli do kasku. Przy zakupie powinniśmy sprawdzić również system wentylacji, a także ewentualną polaryzację i odpowiedni filtr. Jeśli mamy wadę wzroku, to również musimy wziąć to pod uwagę.

Rękawice, a więc kolejny bardzo często pomijany szczegół, chronią natomiast dłonie przed przemarznięciem. Nie mogą być ani za małe, ani za duże. Powinny idealnie przylegać i zapewniać wygodę.

Kwestie bezpieczeństwa, czyli ochraniacze, kask, pady antypoślizgowe

Elementy wyposażenia snowboardzisty, to jednak nie tylko kurtka, buty, czy gogle i rękawice. To również wszystko to, co zapewnia mu rzeczywistą ochronę.

akcesoria snowboardowe

Priorytetem powinna być oczywiście ochrona głowy. W zależności od uprawianego sportu, kaski mocno się między sobą różnią. Nie możemy więc skorzystać z rowerowego, kiedy planujemy wypad w góry. Należy tego przestrzegać. Odpowiednie okrycie głowy, to gwarancja bezpieczeństwa. Z tym nie ma żartów. Jeśli chodzi o jazdę na desce, podstawą jest kask trwały, odporny na uszkodzenia i mocny. Ważne jest także to, by był przewiewny i zapewniał odpowiednią wentylację. Musi być też dobrze dopasowany. Tylko wtedy zapewni komfort jazdy i maksymalne bezpieczeństwo w razie ewentualnego upadku.

Poza tym możemy zdecydować się zarówno na kask z ochroną pełną, jak i kask z tak zwaną skorupą niepełną. Ten pierwszy sprawdza się w przypadku niedoświadczonych snowboardzistów. Chroni zarówno kark, jak i uszy oraz głowę. Drugi natomiast na karku i uszach ma tak zwaną osłonę miękką.

Dla poczucia absolutnego bezpieczeństwa dobrze jest wyposażyć się też w odpowiednie ochraniacze i pady antypoślizgowe, które dostępne są w internetowym sklepie snowboardowym Zyg Zak.

Gdzie aspirujący snowboardzista powinien szukać odpowiedniego wyposażenia?

Z racji tego, że jazda na desce to nie tylko przyjemność, ale i ryzyko przemarznięcia lub kontuzji – bardzo ważne jest, by sprzęt kupować wyłącznie w specjalistycznych sklepach.

Szeroka oferta produktów, atrakcyjne ceny i dodatkowe zniżki, a także pewność najlepszych jakościowo modeli butów, kurtek czy samych desek, to wystarczająca zachęta. A gdy dodać do tego możliwość poradzenia się i porozmawiania z fachowcami, możemy mieć pewność, że na stok wyjedziemy przygotowani w 100%.