Co powinien oferować dobry producent mebli medycznych

Bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy lekarzy to priorytety, jakie stawiają sobie producenci specjalistycznych mebli medycznych.

Zaufane i sprawdzone firmy oferuje polskim placówkom medycznym, gabinetom lekarskim oraz indywidualnym klientom szeroki wybór sprzętu medycznego dobrej jakości.

Współcześnie klienci mogą wybierać spośród nowoczesnych mebli, spełniających wszystkie standardy bezpieczeństwa i wymogi stawiane przez Unię Europejską. Sprzęt medyczny prosto od producenta to także gwarancja wygody dla pacjenta oraz personelu medycznego, a także innowacyjne rozwiązania, które sprawdzą się w każdej przestrzeni. Nowe meble są ergonomiczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. 

Funkcjonalne meble medyczne od producenta 

Planując zakup mebli medycznych należy zwróci uwagę przede wszystkim na ich rodzaj, a także funkcjonalność. Znaczna część placówek medycznych oraz gabinetów lekarskich nie dysponuje dużą powierzchnią, dlatego tak ważne są meble uniwersalne, które nie tylko posłużą wiele lat, ale również będą wielofunkcyjne. 

Podstawą wyposażenia są łóżka szpitalne dedykowane oddziałom szpitalnym oraz placówkom rehabilitacyjnym. Do najpopularniejszych modeli należą łóżka dwusegmentowe oraz łóżka czterosegmentowe, zapewniające pacjentom wygodę podczas długich godzin leżenia. Wszystkie łóżka są wyposażone w specjalny wysięgnik i są sterowane elektronicznie, co dodatkowo wpływa na ich wysoką funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania. 

W ofercie producentów mebli medycznych nie może zabraknąć również foteli zabiegowych oraz foteli do pobierania krwi. Pierwsze z nich będą potrzebne do przeprowadzania chemioterapii, dializ czy krwiodawstwa. Dlatego nie może ich zabraknąć w żadnej placówce medycznej. 

Najwyższa jakość wykonania oraz uniwersalność 

Nowe meble medyczne, które pochodzą prosto od sprawdzonego producenta, to także gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz najlepszych materiałów. Najważniejszymi cechami mebli medycznych to przede wszystkim trwałość oraz łatwość w sprzątaniu, a także utrzymania na odpowiednim poziomie czystości mikrobiologicznej. Dlatego producenci wykorzystują do tego stal, która jest nie tylko niezwykle wytrzymała na ciężar pacjentów, ale również odporna na uszkodzenia mechaniczne czy środki dezynfekująco-czyszczące. Stal nie reaguje też w żadnej negatywny sposób z wilgocią oraz nie jest miejscem rozwoju szkodliwych mikroorganizmów – to niezwykle ważne w takich miejscach jak szpitale. 

łóżko szpitalne meble medyczne
Profesjonalne meble medyczne i wyposażenie placówek medycznych oferuje producent U.B.M. Meble Medyczne.

Niektóre elementy mebli, zwłaszcza w łóżkach szpitalnych, stosuje się tworzywo ABS i płyty HPL, aby wzmocnić poszczególne części konstrukcji. 

Meble medyczne – wygoda i komfort dla pacjenta 

Komfort pacjentów przebywających w placówkach medycznych albo korzystających z odpowiedniego sprzętu jest najważniejszy. Dlatego też producenci mebli na oddziały szpitalne oraz do gabinetów lekarskich, dbają o to, aby zarówno łóżka, jak i fotele przeznaczone do wykonywania zabiegów, były wygodne. 

Istotne jest również bezpieczeństwo mebli medycznych. W nowoczesnych konstrukcjach wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia, które chronią pacjentów przed wypadkami. Łóżka szpitalne zostały wyposażone w stalową, składaną barierkę. Dzięki temu pacjenci, którzy nie mogą poruszać się o własnych nogach, nie wypadną podczas podnoszenia na wysięgniku. Jednocześnie barierka nie utrudnia codziennej pracy pielęgniarek. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż w łóżkach szpitalnych pochodzących od producentów mebli medycznych, kółka mają wprowadzoną blokadę przed samodzielnym przemieszczaniem się. 

Producent mebli medycznych – na co zwrócić uwagę? 

W ofercie producentów mebli medycznych znajdują się wszystkie niezbędne sprzęty medyczne, począwszy od łóżek szpitalnych, przez fotele zabiegowe, a na taboretach lekarskich kończąc. Produkty są wykonane z najwyższej jakości produktów, z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa oraz standardów narzuconych przez Unię Europejską. Na meblach powinny pojawić się sygnatury CE, które są potwierdzeniem zastosowania się do powyższych zasad. 

Jednocześnie planując zakup mebli medycznych warto zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie posiada dany producent. Do najważniejszych z nich należy system zarządzania jakością ISO 13485:2016 oraz ISO 9001:2008

Bezpieczeństwo i wygoda pacjentów, a także komfort pracy lekarzy to najważniejsze kwestie, które powinien zagwarantować producent mebli medycznych. W dalszej konieczności konieczne jest zweryfikowanie trwałości i jakości sprzętu, mającego posłużyć przez kilkanaście kolejnych lat. Atrakcyjne będą zatem meble w całości wykonane z mocnych materiałów jak stal oraz ABS, odpornych na działania mechaniczne oraz chemiczne. Istotne jest, aby meble charakteryzowały się funkcjonalnością i estetyką, a jednocześnie były łatwe w utrzymaniu czystości.