Co zamówić podczas kolacji walentynkowej w ekskluzywnej restauracji?

Walentynki, to święto, które kojarzy się z czekoladkami, pluszowymi misiami i lizakami w kształcie serca. Oczywiście wszystkie te drobiazgi są urocze, jednak nie sposób nie kojarzyć ich z młodzieńczymi miłostkami.

Pary, które znają się nieco dłużej, są w poważnych związkach i tworzą stabilną relację zazwyczaj decydują się na inny sposób celebrowania swojej miłości. Panuje przekonanie, że tego dnia najczęściej wybieramy się do kina lub restauracji. I tak rzeczywiście jest. Specjalnie na walentynki oferta kinowa poszerzana jest o romantyczne filmy.

Tego dnia swoją premierę ma cały szereg ekranizacji bestsellerowych książek o miłości itd. Restauracje przygotowują się natomiast na prawdziwe oblężenie. A już na pewno te, które uznawane są za luksusowe, eleganckie i z klasą. Mężczyźni zazwyczaj zapraszają swoje partnerki do lokali, które wręcz imponują wystrojem i menu.

Co zamówić podczas kolacji walentynkowej w dobrej i polecanej restauracji?

Tego dnia warto zdecydować się na coś oryginalnego

W tak szczególny dzień na pewno warto zamówić coś, czego do tej pory nie jedliśmy. Zazwyczaj odwiedzając lokale gastronomiczne decydujemy się na sprawdzone już, ulubione przez nas dania. Każdemu od czasu do czasu przydaje się jednak pewne urozmaicenie. A chyba nie ma lepszej okazji do tego, by takowe wprowadzić, niż właśnie walentynki.

Możemy zaszaleć i zamówić owoce morza, których na co dzień nie jadamy. Możemy również poprosić o coś, co zawsze wydawało nam się zbyt ryzykowne. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Liczy się efekt zaskoczenia i przekraczanie kolejnych, kulinarnych granic. Tak, by kolacja mogła zostać zapamiętana.

zakochana para w restauracji

Kolacja na bogato!

Kwestia płacenia rachunku za kolację zależy oczywiście od danej pary. W niektórych relacjach, to mężczyzna bierze na siebie ten obowiązek, postępując tradycjonalnie i pewien sposób szarmancko.

Bywa jednak, że kobieta i mężczyzna płacą po prostu za siebie samych. Niezależnie od sposobu opłacania rachunku tego dnia warto zdecydować się na nieco wykwintniejsze dania, niż zazwyczaj. Rzecz jasna wszystko w granicach rozsądku. Tak, by towarzyszący nam narzeczony mógł sprostać wyzwaniu.

Zamawiając danie, które nie należy do najtańszych, podkreślamy wagę tego dnia. Chodzi o to, by w walentynki wybrać coś, czego nie wybralibyśmy w co dzień.

A może wykwintne, eleganckie danie?

Jeśli nie jesteśmy wegetarianami, najprawdopodobniej jemy dość spore ilości mięsa. W tym oczywiście kurczaka, którego mięso w Polsce jest dość powszechne. W zasadzie gości na stołach większości ludzi.

danie główne w restauracjiAlternatywą dla piersi z kurczaka są natomiast piersi z kaczki. Takie danie uważa się za bardziej ekskluzywne i z klasą. Zamawiając porcję kaczki, dobrze dobrać do niej odpowiednie dodatki. Na przykład sos cydrowy albo marynowaną cykorię. Taki zestaw po pierwsze jest przepyszny, a po drugie wnosi do potrawy nieco elegancji. Potrawy z kaczki kojarzą się bowiem z ważnymi uroczystościami i podniosłymi chwilami.

Wszystkie powyższe propozycje są warte rozpatrzenia. Wiele zależy od nas samych i naszych oczekiwań, co do walentynek. Najważniejsze, to kierować się własnymi preferencjami.

Jeśli mamy ochotę zaszaleć, zamówimy coś oryginalnego. Jeśli natomiast mamy ochotę na luksusową kolację, zdecydujmy się raczej na danie wpisujące się w taki klimat. Oczywiście zamawiając stolik w odpowiedniej restauracji.

We Wrocławiu z klasą i elegancją zjemy na pewno w graperestaurant.pl – cudownej restauracji o niebanalnych wnętrzach.