Czym się kierować przy wyborze folii samochodowych?

Car wrapping to bardzo popularny zabieg, który pozwala na jednoczesne zabezpieczenie karoserii pojazdu oraz zmianę jego koloru. Dzieje się to dzięki umieszczenia na lakierze dodatkowej warstwy ochronnej w postaci specjalnej folii ochronnej w wybranym odcieniu. Jak znaleźć idealną folię samochodową i czym kierować się podczas jej wyboru?

Jakie są różnice między foliami do wrappingu?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych folii do car wrappingu. Różnią się one producentem i wieloma parametrami, takimi jak odporność folii na uszkodzenia mechaniczne, dostosowanie do zmiennych warunków atmosferycznych czy okres czasu, na jaki można daną folię zastosować. Oczywiście dostępne są również w wielu różnych kolorach i wzorach. Mogą być również matowe, metaliczne lub błyszczące. Poszczególne rodzaje mają odmienną elastyczność oraz trwałość. Szeroki wybór różnych parametrów umożliwia idealne dobranie konkretnego produktu do swoich indywidualnych potrzeb.

Podstawową kwestią, na podstawie której rozróżniane są folie do oklejania samochodów, jest sposób produkcji i materiałów, z które zostały wykonane. W tej kwestii wyróżniamy trzy główne rodzaje folii do wrappingu. Pierwszy rodzaj to folie monomerowe. Kolejne są folie polimerowe oraz folie wylewane. Sposób ich wytwarzania oraz indywidualnie dobrana mieszanka składników wpływa na ich elastyczność oraz czas eksploatacji. Różnią się one również ceną.

Przed dokonaniem zakupu folii należy dokładnie przeanalizować jej parametry i porównać z innymi rodzajami i modelami. Dzięki temu na pewno znajdziesz doskonały produkt do oklejenia swojego pojazdu w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że liczy się nie tylko kolor, ale również techniczne specyfikacje oraz przeznaczeni danego typu folii.

Różne typy folii do wrappingu – czym się od siebie różnią?

Folia monomerowa polecane są przede wszystkim do oklejania samochodów na krótki okres i na niewielkiej jego powierzchni. Ze względu na swoją niską elastyczność po zbyt długim czasie użytkowania obkurczają się i tracą kształt. Całość zaczyna wyglądać nieestetycznie i traci wszelkie swoje właściwości ochronne. Ten rodzaj folii sprawdza się na przykład przy wykorzystywaniu aut w kampaniach promocyjnych i reklamowych o określonym czasie trwania. Jest to najtańszy, ale jednocześnie najmniej wydajny typ.

Zakładanie folii na szybę

Kolejnym typem są folie polimerowe. Są one nieco bardziej elastyczne niż monomerowe, dzięki czemu można oklejać nimi większe powierzchnie. Utrzymują się również znacznie dłużej na karoserii. W przypadku folii polimerowych niskiej jakości istnieje duże ryzyko, że po pewnym czasie obkurczy się w sposób podobny do folii monomerowej. Jest to produkt ze średniej półki cenowej.

Folia wylewana jest najtrwalszym i jednocześnie najdroższym typem produktów do oklejania karoserii aut. Jej ogromną zaletą jest duża elastyczność, która umożliwia bardzo dokładne oklejenie całego pojazdu oraz sprawia, że powierzchnia jest trwała i mocno się trzyma. Jest to produkt, który nie obkurcza się i nie traci swojego kształtu wraz z upływem czasu. Dlatego można ją stosować do oklejania długotrwałego.

Sprawdzone produkty od zaufanych dostawców

Wybierając folię do oklejenia samochodów, sprawdź dokładnie jej rodzaj oraz wszystkie specyfikacje, takie jak poziom elastyczności, trwałość, cenę. Dobierz idealny kolor oraz rozmiar, aby mieć pewność, że spełni ona Twoje oczekiwania.  Zwróć uwagę również na producenta, który odgrywa kluczową rolę w kwestii jakości.