Czym się zajmuje niezależny serwis Forda – TimeCar

Gdzie serwisować auto?

Obecnie obowiązujące przepisy unijne, a więc rozporządzenie GVO daje właścicielom aut pełną swobodę w wyborze miejsca w którym chcą serwisować swój samochód. Nawet jeśli nasz pojazd nadal jest na gwarancji możemy wybrać nieautoryzowany serwis. Na uwadze należy mieć jednak fakt, że w spornych kwestiach czy większych kłopotach z autem, producent może podważyć taką decyzję, a więc powołać się na nieprofesjonalnie wykonaną usługę.

Tak czy inaczej, kiedy wybór leży między dwoma najpopularniejszymi opcjami, a więc ASO, a niezależnym serwisem samochodowym, od zawsze pojawiają się te same pytania. I nie są to tylko kwestie dotyczące cen. To również wiele błędnych, powtarzanych z uporem maniaka przekonań, na których najwięcej tracą te drugie. A przecież niezależne serwisy samochodowe mają całkiem sporo zalet.

Jakie są zalety niezależnych serwisów samochodowych?

Choć panuje powszechna opinia, że niezależne serwisy samochodowe w porównaniu do ASO są nieco gorsze pod względem wyszkolenia pracowników, nic bardziej mylnego. Przepisy unijne jasno bowiem mówią, że koncerny samochodowe muszą dzielić się zdobytą wiedzą, na przykład na temat nowych modeli samochodów. Wobec takich praktyk i przepisów jasnym staje się, że nawet małe warsztaty mają pełny dostęp do nowości, informacji i najnowszej dokumentacji, a co za tym idzie większych możliwości i zdobywania cennego doświadczenia.

W takich miejscach nie ma też mowy o naprawach po kosztach, niewiadomego pochodzenia częściach i tym podobnych praktykach. Niezależne serwisy zapewniają nam gwarancję, dlatego dostajemy za wykonaną usługę rachunek lub fakturę. To sprawia, że w razie błędów mechanika, nie będziemy mieli żadnych problemów z udowodnieniem i dochodzeniem swych racji. Wadliwa naprawa nie będzie naszym zmartwieniem – po prostu.

Co więcej, w niezależnych serwisach samochodowych bardzo często liczyć możemy na opcję montowania tańszych, ale równie dobrych części. Mechanicy są też zazwyczaj otwarci na różnego rodzaju współpracę, komunikatywni i zaangażowani. Dbałość o satysfakcję i zadowolenie klienta, to w takim miejscach po prostu podstawa.

Serwis ford Ruda śląska

Czym zajmuje się niezależny Serwis Forda – Time Car?

Niezależne serwisy to również pełna dowolność w kwestii związanej z ofertami dla klientów. Przykładowo Niezależny Serwis Ford Bytom, a więc timecar.pl, to śląski serwis w którym klienci wybierać mogą między trzema pakietami dedykowanymi. Pierwszy z nich, a więc pakiet ekonomiczny, to zastosowanie tańszych odpowiedników części zamiennych. Wszystkie z nich spełniają jednak warunki homologacji i całkowitego bezpieczeństwa dla auta i jego użytkownika. Drugi, czyli pakiet standardowy, to z kolei użycie podzespołów najlepszych producentów części samochodowych. Produkty tego typu bardzo często wykorzystywane są już w pierwszym montażu, a więc w fabryce danego samochodu. Ostatni pakiet dedykowany to pakiet Premium. Przy jego wyborze mechanicy montują oryginalne części zamienne. Jeśli więc komuś zależy na jak najwyższej jakości zamienników, warto by wybrał opcję tego typu. Time Car, to zresztą zgrany zespół mechaników, którzy wieloletnie doświadczenie zdobyli już w autoryzowanym serwisie Forda. Ten fakt, to z pewnością duży plus. Niezależnym serwisom i ich mechanikom bardzo często zarzuca się bowiem niewystarczające doświadczenie.

Tak czy inaczej, wymieniając pokrótce usługi świadczone przez serwis Time Car nie sposób pominąć tych, które zdają się kluczowe, a więc klimatyzacji samochodowej, serwisem ogumienia i wulkanizacji, przeglądami okresowymi, diagnostyką komputerową, akcesoriami, detailingiem czy po prostu mechaniką samochodową.