Dlaczego przy przeprowadzce warto pozbyć się starego sprzętu AGD?

Wizja uśmiechniętej pary przemykającej z lekkością niosącej duże, zamknięte pudła do słonecznej, nowej, nieumeblowanej jeszcze kuchni, brzmi wręcz za idealnie. W rzeczywistości podczas przeprowadzki człowiek nie tylko czuje ekscytację z powodu zamieszkania w nowym miejscy, ale również stoi przed wyzwaniem przetransportowania wszystkiego i wysprzątania obu mieszkań.

Przeprowadzka – idealny moment na porządki

Panujący chaos, w którym należy oddzielić co warto przywieźć do nowego lokum, a co wyrzucić. W takich sytuacjach dokonuje się wielu trudnych decyzji. Często w tym momencie nadchodzi czas, żeby pozbyć się starego i niedziałającego sprzętu Czas przyjrzeć się, jak można osłodzić sobie życie w trudnych chwilach związanych ze zmianą lokum oraz co zrobić ze starym sprzętem AGD. Jak w tak, krótkim i intensywnym czasie zorganizować się i podjąć się tak wielu trudnych zadań?

Przeprowadzka nie musi być taka straszna

Z pomocą przychodzi firma zajmująca się przeprowadzkami, dzięki czemu wiele nieprzyjemności odchodzi w zapomnienie. Specjaliści fachowo przeniosą dobytek z jednego punktu do drugiego, dostarczając w tym celu kartony różnych gabarytów. Co więcej ekipa może też sprawnie posprzątać miejsce wyprowadzki jak i docelowe. 

Rzeczy delikatne, jak i reszta pakunków zostaną zabezpieczone do transportu z należytą uwagą. Firma ta również może zaoferować opróżnienie i posprzątanie piwnicy i strychu. Jest to najlepsze rozwiązanie, które przyniesie ulgę psychiczną i fizyczną. Dosyć szarpania się z dużymi kanapami i szafami. Koniec ogarniania tego bałaganu poprzeprowadzkowego. Trudno to pojąć, ale można mieć siły po przeprowadzce i się z niej cieszyć.

Niedziałający sprzęt AGD – jak bezpiecznie i ekologicznie wywieźć?

Jeśli sprzęt AGD jest już wysłużony i nieużywany warto się go pozbyć. Przeprowadzka jest idealnym momentem na ten krok. Problem w tym, jak pozbyć się urządzeń na terenie miasta Wrocławia? Jeśli jest się świadomym obywatelem, dbającym o porządek i ekologię,. wyrzucenie na śmietnik się nie godzi. Las tym bardziej odpada. Nie do końca śmieszny żart, jeśli się pomyśli, że w dalszym ciągu można spotkać „ekspozycję” starych sprzętów AGD na łonie przyrody.  

 

sprzęt agd

Należy mieć świadomość, że zostawienie lodówki i innego sprzętu AGD na śmietniku, jest zagrożeniem dla środowiska i jest karalne. Do takiego sprzętu od razu przychodzą poszukiwacze metalowych części. Przy demontażu lodówki  rozszczelnia się układ chłodniczy, przez co następuje wyciek oleju, a do atmosfery wydostaje się czynnik chłodniczy. Im starsza lodówka, tym większe zagrożenie środowiskowe, bo zawiera czynnik  z większą wartością GWP – współczynnika globalnego ocieplenia. Reszta sprzętu AGD również posiada substancje zagrażające naszemu otoczeniu.

Pomoc w ekologicznym wywiezieniu i utylizacji sprzętu AGD we Wrocławiu

Żeby mieć czyste sumienie, najprościej takie stare sprzęty oddać do utylizacji w pobliskim punkcie PSZOK. Jednak nie każdy ma możliwość przewiezienia takiego sprzętu. W takiej sytuacji przychodzi z pomocą firma przeprowadzkowa, która wywiezie stary sprzęt AGD do utylizacji we Wrocławiu, gdzie zgodnie z dyrektywami europejskimi z lodówki zostanie odciągnięty czynnik, a całe urządzenie wraz z innymi sprzętami z domu zostanie bezpiecznie zutylizowane. Również inne niepotrzebne rzeczy warto zostawić ekipie, która je po nas posprząta i pozbędzie się ich w należyty sposób.

Łatwa przeprowadzka z profesjonalną firmą

Przeprowadzka nie musi być piekłem. Jeśli nie chcemy w tym wszystkim uczestniczyć w 200%  i wciągać w to naszych najbliższych oraz znajomych, najlepiej oddać swoje rzeczy pod opiekę firmy przeprowadzkowej. Wtedy nie musimy się denerwować, ponieważ nasz dobytek zostanie przeniesiony  tam, gdzie jego miejsce.