Dlaczego skóra jest jędrna?

Zachowanie młodej skóry za pomocą kosmetyków – czy to jest skuteczne?

O tym, czy wyglądamy młodo, decyduje napięta, jędrna skóra. Jak długo taka pozostanie? Wszystko zależy od kondycji kolagenu – białka tworzącego tkankę łączną, a przez to decydującego o elastyczności skóry. Z wiekiem produkcja kolagenu maleje, destrukcji ulega też ten istniejący. Powstają zmarszczki i są coraz głębsze. Z pomocą znów przychodzi witamina C, którą kolagen wprost uwielbia, oraz retinol – aktywna postać witaminy A pobudzająca wytwarzanie tego białka. Ale naukowcy, słusznie upatrując w kolagenie istotę młodości, uznali, że samo „karmienie” go witaminami nie wystarczy. Kolagen jest substancją wrażliwą. Jego strukturę rujnują promienie UV, niedostateczne nawilżanie oraz odżywianie.

Opóźnianie procesu starzenia skóry – naturalne sposoby

Sprzymierzeńcem w walce ze starzeniem są też hormony. Niestety od 20. roku życia ich poziom systematycznie się obniża, a około 60. jest już bardzo niski. Próbowano uzupełniać ich niedobory, wielkie nadzieje pokładano w preparatach na bazie hormonu wzrostu. Ale rezultaty nie były przekonujące. I znów rośliny przyszły z pomocą młodości. Pozyskiwane z ich ekstraktów fitohormony (np. źródłem fitoestrogenu jest soja) intensywnie odżywiają komórki, a wzbogacone o witaminy, ekstrakt z alg, cynk, selen i kwasy wyraźnie opóźniają proces starzenia się.

Skóra AwDerma

A może warto zdecydować się na zabieg na zmarszczki?

Problemem nie do rozwiązania wydawały się niegdyś zmarszczki mimiczne. To przeszłość. Najczęściej stosowaną metodą poprawy wyglądu są zastrzyki z botoksu (jadu kiełbasianego), który paraliżuje mięśnie. Przede wszystkim te odpowiedzialne za zmarszczki na czole. Choć botoks działa 3-12 miesięcy i zabieg trzeba powtarzać, kobiety uznały go za wspaniałe odkrycie. W tej chwili medycyna estetyczna bardzo szybko się rozwija i dzięki temu jest coraz większy wybór rożnych zabiegów na zmarszczki. Do nich zalicza się m.in. mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa i gdzie wykonać ten zabieg?

Mezoterapia igłowa jest skutecznym zabiegiem redukującym zmarszczki, niedoskonałości, a także poprawiający ogólną kondycję skóry. Za pomocą tego zabiegu można odżywić i nawilżyć skórę twarzy, co przyczyni się do zwiększenia jej gładkości i poprawienia kolorytu skóry. Jest to zupełnie nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Takie zabiegi wykonywane są w salonach medycyny estetycznej. Wybierając odpowiedni salom należy kierować się przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami pacjentek. Jednym z miejsc, którym można wykonać zabieg mezoterapii u kosmetologa w Koszalinie jest Salon Top Laser.