Drewniane drzwi wejściowe – czy warto?

Wybierając drzwi wejściowe do naszego domu możemy zdecydować się na modele stalowe, aluminiowe, plastikowe i oczywiście drewniane. Nie ma co ukrywać, że najtańsze są oczywiście modele stalowe, dodatkowo powlekane folią PVC. Takowe bardzo często imitują drewno. Nieco droższe są już drzwi wykonane z naturalnego drewna lub aluminium. Nie tylko ze względu na cenę samego materiału, ale także technologię wykonania, która jest bardziej skomplikowana.

Wobec takiego zestawienia nasuwa się zatem pytanie: co wybrać? Czy zdecydować się na model tańszy, czy może ten za którego zapłacimy więcej? Patrząc na prezencję oraz szereg zalet drewnianych drzwi, odpowiedź wydaje się jednoznaczna.

Cena drzwi z drewna i ich jakość

Patrząc na cenę drewnianych drzwi z perspektywy budowy całego domu, ta nie wydaje się być przytłaczająca. Poza tym, wiele zależy od rodzaju drewna i wybranego projektu. Dobrze jest się zatem zdecydować na producenta, który w stosunku do klienta jest w miarę elastyczny.

www.halupczok.com.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wykonuje zarówno drzwi drewniane, jak i aluminiowo-drewniane oraz jest producentem okien drewnianych. A każde z wymienionych produkuje według indywidualnych projektów. To daje szansę realnego wpływania zarówno na wybór drewna, jak i finalnej ceny produktu.


Poza tym, warto pamiętać, że z drzwi wejściowych korzystamy każdego dnia. Model musi być zatem trwały, solidny i wytrzymały. A nie ma lepszego rozwiązania w tej kwestii, niż naturalne, ponadczasowe materiały. Dziś wzbogacone dodatkowo o nowoczesne technologie.

 

Prezencja frontu i środka naszego domu

Jak wiadomo, drewno to materiał pełen elegancji i piękna. Nic dziwnego, że producenci luksusowych samochodów używają drewnianych elementów wykończeniowych. Co ważne, w  domu, drzwi wykonane z drewna oglądamy nie tylko od frontu, ale także od środka. Traktowane jako wizytówka domu zapewniają nienaganną prezencję frontu. Z kolei traktując je w środku, jako mebel – mamy gwarancję, że  do wnętrza wprowadzą atmosferę ciepła i specyficznego klimatu.

Przy ostatecznym wyborze warto jednak zwrócić uwagę na kształt, wzór i model. Tak, by finalnie dopasować jak najlepszy model dla swojego domu. Jak widać, argumentów za wyborem zewnętrznych drzwi z drewna jest naprawdę sporo. Gdy dodać do tego również dobrą izolacyjność akustyczną i termiczną, okazuje się, że takie drzwi stanowią jedno z lepszych rozwiązań. Warto też wspomnieć, że naturalna wrażliwość drewna na wilgoć jest tutaj niwelowana przez nowoczesne lakiery, a także stosowanie gatunków drewna o większej odporności.

 

Zaawansowane technologie produkcji drzwi wykonywanych z drewna

Wszystkim, którzy wątpią w praktyczne zalety drewnianych drzwi z Katowic od firmy Halupczok, warto przypomnieć, że dziś produkowane są one przy użyciu zaawansowanych technologii. Co to oznacza? Między innymi to, że do ich budowy, drewno zostaje starannie selekcjonowane, a następnie klejone warstwowo. Dzięki temu wyroby nie odkształcają się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Okazuje się zatem, że modele drewniane są nie tylko ponadczasowo piękne, ale również mocne, trwałe i wytrzymałe. Wbrew pozorom nie reagują już na wilgoć, słońce czy deszcz.

Są również odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną w domu. Wniosek nasuwa się więc sam. Jeśli tylko upatrzyliśmy sobie wybrany model, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z oferty producenta. Większość naszych obaw związanych z drewnianymi drzwiami nie ma bowiem zastosowania w praktyce i nie pokrywa się z prawdą!