Elektronarzędzia Bosch do 1000 złotych – jakie mają właściwości?

Bosch to jedna z najpopularniejszych marek elektronarzędzi w Europie. Szeroka gama sprzętu sprawiła, że klientami są nie tylko profesjonaliści, tacy jak firmy budowlane oraz monterzy korzystający z niego na co dzień, ale także klienci indywidualni, którzy wykorzystują sprzęt rzadko, ale ze względu na wygodę pracy preferują trendujące marki. Bosch jest naturalnym konkurentem takich marek jak Makita czy DeWalt. Dziś sprawdzamy co możemy kupić posiadając 1000 złotych. W naszym krótkim teście wzięliśmy pod uwagę wkrętarkę, wiertarkę oraz szlifierkę Bosch.

Wkrętarka Bosch – 985 złotych

Za tą cenę możemy nabyć bardzo wytrzymałą oraz rzeczywiście sprawną wkrętarkę zasilaną akumulatorem. Oznacza to, że całość wykonywanych prac odbywa się bez plączącego się wokół nas kabla, co jest bardzo wygodne kiedy pracujemy w miejscach, w których kabel to tylko przeszkoda a nawet pewne ryzyko, np. przykręcają łaty nowej altany. Zakrętarka posiada akumulator o mocy 18V, dzięki aż 80Nm może wkręcać grube i duże wkręty w drewno, w blachę oraz inne tworzywa – takie jak płyty z rigipsu. Głowa ma zaledwie nieco ponad 20 centymetrów co przekłada się na wygodną pracę w w każdych warunkach, sam sprzęt zaś jest lekki (nieco ponad 2 kilogramy), dlatego operowanie nim nawet przez wiele godzin nie przyprawia o ból nadgarstka. Co ciekawe sprzęt za niecałe 1000 złotych to także prawdziwy mocarz – upadek z wysokości 200 centymetrów nie oznacza, że możemy się z nim pożegnać, zakrętarka Bosch wytrzyma i będzie pracować dalej. Sprzęt posiada ponadto atestowane zabezpieczenia przed przegrzaniem, zatem jeśli pracujemy zbyt długo zakrętarka po prostu się wyłączy abyśmy jej przypadkiem nie zniszczyli.

Wkrętarka Bosch

Wiertarka Bosch – 989 złotych

Wiertarki należą do elektronarzędzi, których używamy najczęściej. Ich wysoka wydajność oraz jedyne w swoim rodzaju możliwości sprawdzają się przede wszystkim podczas remontów czy montażu. Wywiercenie dziury w betonowej ścianie jest możliwe z udarem, natomiast zwykłe cegły czy pustaki przewiercimy większością wiertarek – warunkiem jest więcej poświęconego czasu oraz ryzyko przegrzania sprzętu. Testowana przez nas wiertarka marki Bosch to udar o mocy do 900W o prędkości aż 50 obrotów na sekundę, co czyni z tej wiertarki sprzęt zarówno dla majsterkowiczów jak i dla profesjonalistów. Wiertarka posiada dwa biegi – pierwszy zezwala na użycie do 36Nm, natomiast drugi – 15,5. Wiertarka posiada stosunkowo szerokie wejście na konkretne wiertła – można wiercić w drewnie – do średnicy 4 cm lub w kamieniu i cegle do średnicy 2 centymetrów.

Wiertarka Bosch

Szlifierka Bosch – 909 złotych

Na sam koniec zostawiliśmy szlifierką. Stosunkowo rzadko używany przez amatorów sprzęt jest jednakże warty uwagi. Przyjrzyjmy się temu co potrafi. Szlifierka dostarczona zostaje do kupującego w eleganckiej, mocnej walizie, w której znajduje się cały osprzęt, tarcze, kable i wszystko to co jest potrzebne w pracy. Szlifierka jest prawdziwym mocarzem – posiada aż 1500 Wattów mocy, co pozwala na uzyskanie nawet 9300 obrotów na minutę. Szlifierka waży tylko 2300 gram, dlatego sprawnie się nią pracuje, dobrze leży w dłoni. Maksymalna średnica tarcz zakładanych do pracy szlifierki to 12,5 centymetra. W zależności od potrzeb możemy użyć jednego spośród sześciu trybów szybkości. Testowana szlifierka posiada ponadto specjalny system antywstrząsowy Vibration Control, który może znacząco obniżyć poziom drgań, co wpływa na uchwyt oraz wyższy komfort pracy.

Szlifierka bosch

Powyżej przedstawiliśmy wam popularne elektronarzędzia marki Bosch – pamiętajcie aby regularnie je serwisować.

Foto: bosch-press.com