Fit catering – zmień nawyki żywieniowe nawet, gdy masz mało czasu na gotowanie

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywa tak zwana dieta pudełkowa. Firmy działające w obrębie fit cateringu umożliwiają dobór diety i posiłki z dojazdem do klienta. Z nich korzystają jednak nie tylko sportowcy i osoby zawodowo zajmujące się sportem, ale również ludzie, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Fit catering to także wybór osób, które chcą schudnąć, jednak mają problem z ustaleniem, co tak naprawdę powinny jeść.

Zalety fit cateringu

Pierwszą i z całą pewnością jedną z najważniejszych zalet diety pudełkowej jest jej precyzja i dokładne obliczenie kalorii w jej zakresie. Sprecyzowana wartość kaloryczna każdego posiłku stanowi bowiem rozwiązanie idealne dla tych, którzy z samodzielnym liczeniem makroskładników mają pewne problemy. A z uwagi na fakt, że w zasadzie dla prawie wszystkich amatorów zdrowego żywienia nawet podstawowe zasady łączenia poszczególnych produktów są mało znane, ta zaleta musiała znaleźć się na pierwszym miejscu.

Po drugie, czas. Duża oszczędność czasu przeznaczonego w innych okolicznościach na przygotowywanie posiłków, zmywanie naczyń, robienie zakupów i stanie w kolejach stanowi drugą w kolejności ważną zaletę fit cateringu. Bez wątpienia doceniają ją przede wszystkim osoby zapracowane, które nie mają czasu na samodzielne działania w tym zakresie. Pełen obowiązków dzień i życie w szybkim tempie skutecznie utrudniają nam bowiem starania o zrzucenie zbędnych kilogramów i zdrowsze funkcjonowanie na co dzień.

Wygodna i regularność, to kolejne motywatory dla tych, którzy decydują się na dietę pudełkową. Każdego ranka pod naszymi drzwiami możemy bowiem znaleźć paczkę z zamówionym jedzeniem. Do naszych obowiązków należy wyłącznie podgrzanie posiłku przed jego zjedzeniem. Co więcej, ich określona ilość sprawia, że łatwiej pilnować regularności jedzenia. A konkretnie spożywania posiłku co trzy godziny.

A po czwarte, opieka dietetyka. Korzystając z cateringu otrzymujemy bowiem profesjonalną opiekę w tym zakresie. Jeśli natomiast mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy skonsultować się ze specjalistą i porozmawiać o swoich obawach. Przy domowych sposobach kontroli wagi, wizyta u dietetyka jest w zasadzie nie do uniknięcia. Taka możliwość tym bardziej więc zachęca do skorzystania z usług fit cateringu.

Ja jaką dietę się zdecydować?

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na różnego rodzaju posiłki. Korzystając z usług firm cateringowych w większości do wyboru mamy bowiem wiele diet. Przykładowo w popularnym i cenionym My Fit Box jest to kolejno: dieta detox, dieta gluten free, dieta Hashimoto, dieta IG, dieta junior, dieta low lactose plan, dieta peleo, dieta sport, dieta standard, dieta vege, dieta vege + fish, dieta gluten free & low lactose plan, lunch box oraz dieta zdrowa mama.

Oczywiście każda z powyższych diet różni się między sobą nie tylko składnikami, ale również cenami. Dokładny cennik z reguły podany jest na stronie konkretnej firmy. W przeliczeniu na pieniądze, które wydajemy jednak w trakcie standardowych i klasycznych zakupów, wizyt u dietetyka, etc., może okazać się, że taka strategia jest jednak dość opłacalna.

Jak widać, za wyborem diety pudełkowej przemawia mnóstwo zalet. Nic dziwnego, że moda ta rozwija się w zastraszającym tempie, a coraz więcej klientów tego typu firm chwali sobie proponowane w nich rozwiązania.