Gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany

Garaż blaszany to jedno z tańszych i wygodniejszych rozwiązań przechowywania samochodu i innych pojazdów oraz narzędzi, którą coraz częściej wybierają nie tylko firmy budowlane, ale i prywatni właściciele pojazdów. Postawienie garażu blaszanego, w przeciwieństwie do tych drewnianych i murowanych, jest znacznie łatwiejsze, szybsze i tańsze, co oczywiście jawi się jako największa zaleta blaszaków. Wiele osób zdaje się jednak widzieć w garażach blaszanych wyłącznie wady, postrzegając blaszaki jako tymczasowe rozwiązania, które nie są opłacalne z perspektywy czasu. Pragnąc złamać ten stereotyp podpowiadamy więc gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany.

Garaż blaszany w mieście

Posiadanie samochodu w mieście to często najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność. Niestety, ze względu na to, że coraz więcej osób posiada nie jeden, a kilka pojazdów, parkowanie samochodu pod blokiem może okazać się niezwykle utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Co więcej, właściciele samochodów parkowanych wyłącznie na parkingach niezadaszonych szybko zauważają, że samochody właścicieli garaży są znacznie mniej zniszczone przez warunki atmosferyczne. Wiele miast i spółdzielni mieszkaniowych decyduje się dziś na wykupienie działek zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach i przeznaczenie ich właśnie pod garaże. Osoby, które zdecydują się na wybór blaszanego garażu będą mogły w końcu odetchnąć z ulgą i nie martwić się o miejsce parkingowe oraz pokonywanie korków w szczycie miejskiego ruchu. Zostaw samochód w garażu w strefie podmiejskiej i przesiądź się na rower lub komunikację miejską. To ulga czasowa dla ciebie i mniejsza szkoda dla środowiska.

Garaż blaszany przy domu

Choć właściciele domków jednorodzinnych często decydują się na postawienie murowanego garażu jeszcze na etapie budowy domu, wiele starszych budynków nie zostało przemyślanych pod tym kątem. Z tego też powodu mieszkańcy domków jednorodzinnych muszą decydować się na zakupienie dodatkowej przestrzeni garażowej poza terenem własnej działki lub wygospodarowanie przestrzeni na postawienie nowego garażu przy domu. Tu garaże blaszane pokazują swoją pierwszą i podstawową zaletę, czyli niską cenę i łatwość montażu. Garaże murowane wymagają planów, ekspertyzy geodety i przede wszystkim zgody na budowę. Garaż blaszany możemy natomiast postawić jedynie powiadamiając o tym fakcie odpowiednie organy. Szybko, wygodnie i przede wszystkim skutecznie, bo nowoczesne garaże blaszane są znacznie bardziej wytrzymałe, niż jeszcze kilka lat temu.

Garaż blaszany na działkę

Czas wolny spędzony na działce, z dala od miejskiego zgiełku i szybkiego trybu życia jest najlepszym sposobem na relaks dla wielu mieszkańców miast. Ustawienie na niej blaszanego garażu będzie niezwykle dobrym rozwiązaniem, gdyż blaszak może tu służyć zarówno jako miejsce do pozostawienia samochodu, jak i pewnego rodzaju altanka do przechowywania wszelkich narzędzi i akcesoriów działkowych. Po raz kolejny blaszak okazuje się tu być tańszym niż murowana altanka rozwiązaniem, co dla wielu osób jest kwestią nadrzędną. Nowoczesne blaszaki mogą zostać wykonane z pokrytej specjalną okleiną blachy, która przypomina strukturę drewna. Wystarczy pomalować garaż na wybrany kolor i cieszyć się piękną, drewnianą altanką, która w rzeczywistości jest blaszanym garażem.

Garaż blaszany na budowę

Na koniec pozostawiliśmy najbardziej oczywiste rozwiązanie, czyli garaże blaszane wykorzystywane przez firmy budowlane podczas pracy. Dzięki możliwości łatwego montażu i demontażu, firmy budowlane często wykorzystują garaże blaszane jako formę przechowywania narzędzi i sprzętów, a jednocześnie parkowania samochodów wszędzie tam, gdzie aktualnie przyjdzie im pracować. Po zakończonych robotach wystarczy garaż zdemontować, a blachy przewieźć w kolejne miejsce.

Szeroka oferta garaży blaszanych znajduje się na stronie www.cgt.com.pl <<<