Ile kosztują usługi adwokata rodzinnego w sprawie o rozwód?

Wszelkie koszty są przede wszystkim ustalone indywidualnie w umowie z kancelarią adwokacką. Obecnie takie koszty na rynku są bardzo zróżnicowane, dlatego nie można nawet ustalić średniej wyceny takiej usługi. Wiele zależy od tego, czy będzie to rozprawa o rozwód z orzeczeniem o winie czy tez bez. Dodatkowe czynniki to m.in. długość trwania sprawy oraz stopień jej skomplikowania.

Minister sprawiedliwości przewidział w rozporządzeniu w sprawie opłat za czynności adwokacje przewidział, że minimalne wynagrodzenie dla prawnika w sprawie o rozwód bez orzekania winy to 720zł, natomiast w rozwodzie z orzekaniem o winie jest to 1080zł. Są to jednak jedynie stawki minimalne i nie jak nie odzwierciedlają obecnej sytuacji na rynku.

Kancelarie adwokackie mogą w dowolny sposób wyceniać usługi swoich specjalistów, możemy mieć jedynie pewność, że w 1000 zł raczej się nie zmieścimy.

W sytuacji, kiedy nasza strona wygrywa cały proces sądowy, przysługuje nam zwrot kosztów postępowania procesowego, który wypłaca nam strona przeciwna. Jest to jednak na ogół jedynie wysokość ograniczona do minimum wysokości stawki, która jest zawarta we wspomnianym rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości.

Na co więc powinniśmy być uczuleni w momencie podpisywania umowy z konkretną kancelarią adwokacką? Należy ustalić stawkę od konkretnej czynności, tzn.: od przygotowania pozwu, odpowiedzi na pozew, od udziału w rozprawie, od dodatkowych konsultacji itd. Nie pozwól się w przyszłości zaskoczyć dodatkowymi opłatami, niech kancelaria dokładnie rozpisze ci, za co będzie egzekwować wszelkie koszty. Taki układ jest sprawiedliwy wobec obu stron. Jeżeli interesują Cię możliwości prawnika, którego chcesz wynająć do sprawy rodzinnej, przyjrzyj się tej publikacji >> http://labentowicz.com/adwokat-rodzinny-opole.

Jeśli już zrobiłeś rozeznanie wśród prawników, a ceny spowodowały u ciebie zawrót głowy, pamiętaj ze są sposoby, aby nie co na tym prawniku zaoszczędzić. Warto udać się do młodych prawników rodzinnych, którzy dopiero co skończyli swoje studia. Z uwagi na ich mniejsze doświadczenie opłaty nie będą tak duże. To rozwiązanie jest sensowne tylko wówczas, kiedy nasza sprawa nie jest skomplikowana. Poważniejsze sytuacje wymagają większej wprawy, a i my sami będziemy chcieli mieć większą pewność i zaufanie.

uslugi-adwokata-rodzinnego

Z kolei, jeżeli poszukujesz jedynie radcę prawnego, warto skorzystać z Internetu. Istnieją specjalne portale prawnicze, gdzie możemy wysłać swoje zapytanie. Opłaty za takie usługi są znacznie niższe, a efekt ten sam co w kancelarii prawnej. Bywa i tak, że za tego typu usługę nie jest popierana żadna opata, jednak zazwyczaj na odpowiedź czekamy bardzo długo. Kolejnym rozwiązaniem są fundacje, które często współpracują z różnymi ekspertami którzy udzielają cennych porad prawnych.

Zastanów się, czy warto oszczędzać na danej sprawie. W przyszłości możesz żałować, ze nie wykorzystałeś wszystkich środków w tak ważnych sprawach jak np. walka o dzieci. Z drugiej strony jednak wydanie tysięcy złotych nie gwarantuje pomyślnie przeprowadzonej sprawy sądowej, zwłaszcza jeżeli posiadasz mało argumentów na rzecz jej wygrania.