Imprezy okolicznościowe i ich organizacja w hotelu

Imprezy okolicznościowe nie są czymś, co zdarza się na co dzień. Wesela, komunie, chrzciny, stypy, jubileusze i inne są wyjątkowymi wydarzeniami, które wymagają szczególnej oprawy. Nie na co dzień spotykamy się ze wszystkimi swoimi krewnymi i przyjaciółmi w jednym miejscu. Dlatego musimy zadbać o jak najlepszą lokalizację. Dobrym rozwiązaniem jest hotel.

Dlaczego warto zorganizować przyjęcie w hotelu?

Hotel jest miejscem idealnym do zorganizowania imprezy okolicznościowej. Przemawia za tym wiele argumentów. Po pierwsze jest to nocleg, który można zapewnić gościom, spoza miasta. Dzięki temu przykładowo nasi krewni, którzy biorą udział w weselu, a przyjechali z daleka, nie muszą szukać dla siebie noclegu i dojeżdżać do miejsca zabawy. Dzięki temu, że z pokoju hotelowego do sali bankietowej jest tylko parę kroków, mogą swobodnie odświeżyć się przed zabawą i nie martwić się dojazdami w środku nocy.

Przyjęcie w hotelu to przede wszystkim ogromna wygoda dla organizatora, który nie musi troszczyć się osobno o salę, kuchnię oraz miejsca noclegowe dla gości.

Co ważne w cenie usługi hotel zajmuje się profesjonalną dekoracją sali. W jej skład wchodzą najczęściej piękne obrusy, pokrowce na krzesła, kwiaty i ozdoby, a także elegancka zastawa. Ponieważ zajmują się tym ludzie z wieloletnim doświadczeniem, możemy być pewni, że nasze przyjęcie zyska wyjątkową oprawę dopasowaną do okoliczności. Wiele hoteli współpracuje z fotografami, DJ-ami i muzykami występującymi na różnego rodzaju imprezach. Dzięki temu możemy i w tej sprawie zaufać hotelowi <<my polecamy Jasek>>, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele czasu i zmniejszymy ryzyko nietrafnego wyboru.

Hotelowa kuchnia, czy catering?

Restauracje hotelowe słyną z dobrej kuchni i wspaniałej organizacji. Pamiętajmy, że zajmują się nimi najlepsi szefowie kuchni i wykwalifikowana kadra. Dzięki temu możemy być spokojni o jakość naszych potraw. Z całą pewnością trafimy w gust nawet najbardziej wymagających smakoszy. Ponadto hotele często proponują wcześniejszą degustację potraw, co pozwala nam idealnie dopasować potrawy do naszych smaków. Nie bez znaczenia są także kelnerzy, którzy sprawnie obsłużą naszych gości, wyróżniając się wyjątkowym profesjonalizmem, a także wysoką kulturą osobistą. Kucharze hotelowi są także przygotowani na różne modyfikacje menu pod względem osobistych wymogów zaproszonych gości. Dania są przygotowywane na miejscu z produktów zawsze świeżych, cechujących się wysoką jakością. Dzięki temu możemy być pewni, że w przeciwieństwie do firm cateringowych, hotel zadba o wysoką jakość potraw serwowanych na naszym przyjęciu.

Niektóre restauracje hotelowe oferują kuchnie na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego warto zorganizować imprezę w hotelu?

Wesele, czy inna impreza okolicznościowa jest zawsze wielkim przeżyciem dla organizatora. Kiedy władają nami emocje łatwo w natłoku nerwów zapomnieć o jakiejś ważnej czynności przygotowawczej do przyjęcia. Dlatego warto oddać organizacje wydarzenia profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Obsługa hotelowa w dzisiejszych czasach może zadbać praktycznie o każdy szczegół ważnego wydarzenia. Od zakwaterowania gości, poprzez aranżację sali, dekoracje kwiatowe, menu, scenariusz wydarzenia, oprawę artystyczną, muzyczną, zorganizowanie czasu dla dzieci, obsługę foto czy usługi fryzjersko-kosmetyczne. Dzięki temu, że wszystko będzie znajdowało się w jednym miejscu, możemy przestać martwić się, że o czymś zapomnimy i poświęcić się całkowicie czerpaniu radości z imprezy. Ponadto pracujący w hotelu specjaliści sprawią, że formalności związane z planowaniem przyjęcia będą tylko szczegółem, poza tym dobrze zaopiekują się naszymi gośćmi.

Organizacja imprezy w hotelu to przede wszystkim wygoda, ponieważ można połączyć świętowanie z noclegiem.

Często też hotele oferują nam dodatkowe usługi takie jak wynajęcie samochodu dla młodej pary, która organizuje wesele w hotelu, podwiezienie gości na lotnisko lub dworzec, wymiany walut, skorzystania z pralni, a także doradztwa, co warto zobaczyć w okolicy i z jakich atrakcji skorzystać. Przyjęcia organizowane w hotelach są też przyjazne także dla najmłodszych gości. Specjalnie dla dzieci istnieje możliwość wynajęcia animatora, który zapewni niesamowitą zabawę, a szef kuchni przygotuje menu specjalnie dostosowane do dzieci.

Podsumowując, najlepszym miejscem na zorganizowanie imprezy jest hotel. Wybranie odpowiedniej lokalizacji sprawia, że praktycznie przestają istnieć problemy, z którymi musielibyśmy się uporać, gdyby nie obsługa hotelowa (nocleg, dojazd). Organizując imprezę w hotelu, możemy być pewni, że zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów, dzięki czemu możemy poświęcić się zabawie i spędzaniu czasu z dawno niewidzianymi bliskimi.