Jak dobrać torbę dla faceta?

Planując wyjazd na weekend wiadome jest, że nie weźmie się ze sobą zwykłego plecaka podróżnego. Potrzeba czegoś dużo mniejszego; do tego najlepsza okazuje się weekendowa torba męska. Czym ona jest? Jest to torba średniej wielkości, którą nosi się na ramieniu. Przydatna jest nie tylko na weekendowe wyjazdy (czy każdą inną, krótszą wycieczkę), ale także podczas zakupów. Taka torba weekendowa jest bowiem niezwykle pojemna. Dlaczego jednak jest to męska torba? Ano dlatego, że należy do grupy toreb adresowanych dla panów. Niektórych może to zdziwić, ale torby męskie to dość obszerny zestaw.

Kiedy i jaka torba męska

Mężczyzna chcący wybrać się na spacer po mieście czy parku, a nie za bardzo lubiący nosić wszystkiego w kieszeniach (raz, że jest to zupełnie niewygodne, a dwa łatwo można zgubić dany przedmiot) może wziąć ze sobą kopertówkę. Jest to małych wielkości torba przez ramię, do której z powodzeniem można schować portfel, telefon oraz klucze. Coś poza tym niestety się nie zmieści, dlatego nie nadaje się ona na zakupy. Chyba, że planuje się sprawunki nosić w siatkach. Zaletą pojawienia się toreb męskich jest to, że dzięki nim pojawiła się alternatywa dla plecaków. Kobiety od lat miały bowiem do wyboru torebki mniejsze i większe. Dzięki temu mogły zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i na uroczysty bal, i na spacer do lasu. Producenci damskich torebek wszystko dobrze przemyśleli, bo wszyscy dobrze wiedzą, że kobieta bez torebki to prawie tak, jakby była bez ręki. Mężczyźni niestety nie mieli takiego wyboru do czasu aż powstał sklep Gentle-Man. Plecak może i owszem- bardzo praktyczny i wygodny, ale niestety nie pasuje do eleganckiego stroju. Mężczyzna w garniturze i  z takim dodatkiem na plecach to naprawdę zabawny widok. Tu jednak od lat istniała alternatywa w postaci aktówki, jednak nie było niczego pośredniego. Może dlatego, gdy zaczęły się pierwsze torby przez ramię dla mężczyzn pojawiła się lekka konsternacja wśród społeczeństwa. Niektórzy jednak są zdania, że nie ma nic zdrożnego w tym, aby i mężczyzna korzystał z tego typu gadżetów, pod warunkiem, że fasonem przypomina on coś co jest przeznaczone tylko dla mężczyzn.

meskaTorby bardziej stylowe niż praktyczne

Jest czasem tak, że projektantów zbytnio puszczają wodze fantazji i coś co miało być przeznaczone dla panów wyglądem przypomina raczej dodatek typowo damski. Tym sposobem jest tak wielu mężczyzn (ale kobiet także), którzy za nic nie potrafią przekonać się do torby męskiej. Trudno się dziwić skoro niejednokrotnie na wzorach męskich często wszechobecne są hafty w kwiatki. Mężczyznom jednak lepiej zaproponować coś bardziej klasycznego. Najlepiej ze skóry. Takie coś, jak wspomniany wyżej tobołek weekendowy. Ten typ torby męskiej łączy w sobie zarówno elegancję, jak i funkcjonalność. Czym więc panowie powinni się kierować przed wyborem tego typu dodatku? Przede wszystkim tym gdzie będzie on potrzebny. Nie warto kupować przykładowo listonoszki, jeśli głównym miejscem docelowym, do którego trzeba będzie przenosić dokumenty, komputer i wszystkie inne potrzebne rzeczy, będą spotkania biznesowe. W takim wypadku należy zwrócić uwagę na torby męskie przeznaczone tego typu zebraniom, czyli najwłaściwsza będzie aktówka.