Jak obniżyć rachunki za prąd?

Nowoczesne oświetlenie LED pozwala na oszczędność pieniędzy, nie wymaga obsługi i sprzyja ochronie środowiska. Decydując się na takie rozwiązanie możemy podnieść jakość naszego życia – popularne żarówki LED nie zawierają rtęci, dają więcej światła a mniej ciepła.

Oświetlenie LED Twoją szansą

 Dodatkowo, ich zastosowanie wiąże się ze zużyciem mniejszej ilości energii elektrycznej. W jaki sposób działa oświetlenie LED? W zależności od miejsca, gdzie powinny znaleźć się żarówki LED, dobieramy ich wielkość i ilość. Istnieje wiele rodzajów żarówek ledowych, co pozwala nam umieścić je praktycznie w każdym miejscu naszego domu. Cechują się one dodatkowo wysoką jakością – dzięki temu, możliwe jest zainstalowanie oświetlenia LED zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Istotne w przypadku żarówek LED jest to, iż mamy możliwość wyboru koloru światła. W zależności od pomieszczenia i naszych indywidualnych potrzeb, możemy wybrać żarówki emitujące światło białe, niebieskie lub żółte. Odpowiednie kolory dzielone są na chłodne lub ciepłe barwy światła.

LED

Zastosowanie żarówek LED

Biorąc pod uwagę różnorodność żarówek LED pod względem ich wymiarów, każdy kto chce je zastosować we własnym domu, tak naprawdę może wybrać dowolne miejsce. Oświetlenie LED stosuje się nie tylko na suficie, w ozdobnych lampach. Dość częstym zastosowaniem jest jeszcze umieszczenie taśm LED w panelach na szafkach w kuchni lub w pokoju. Nowoczesne żarówki LED wykorzystuje się także w lampach ściennych, lampkach nocnych i w lampach dekoracyjnych. 

Wybierając żarówki LED, możemy również umieścić je po zewnętrznej stronie budynku i na ogrodzie. Mocne światło oświetli ogród w nocy, a żarówki nie zniszczą się podczas gorszej pogody. Oświetlenie tego typu można zamontować nawet w trawie lub/i pomiędzy kamieniami.

Zanim zdecydujemy się na montaż instalacji oświetlenia LED, pod uwagę powinnyśmy wziąć kilka kwestii. Lampy powinny znajdować się na optymalnej wysokości – pomimo ich zalet, warto zadbać o to, by światło żarówek nie było skierowane bezpośrednio w oczy. Oświetlenie LED nie jest ostre i męczące, w porównaniu do żarówek tradycyjnych, jednak odpowiednia odległość lamp ma ogromne znaczenie. Kupując oświetlenie, musimy zadbać przede wszystkim o swój komfort i wygodę. Musimy dopasować także barwę światła do danego pomieszczenia. W mieszkaniu warto wykorzystać barwy ciepłe, natomiast w pomieszczeniach biurowych i firmowych – chłodniejsze. Białe, zimne światło powinno również znajdować się w pracowniach i gabinetach.

lampa

Żarówki LED – tańsze rozwiązanie

Poza wszystkimi zaletami, jakimi cechują się żarówki LED, nie wolno zapominać o ich cenie. Nie są one drogie – dziś bowiem, oświetlenie LED znajduje swoje zastosowanie praktycznie wszędzie. Oprócz tego, wydajność żarówek nie idzie w parze z rachunkami – żarówki LED mogą świecić kilkadziesiąt tysięcy godzin, jednak nie generują tak dużej ilości prądu elektrycznego. Warto więc zdecydować się na oświetlenie LED w naszym domu, na ogrodzie lub w siedzibie firmy.

Koszt żarówek lub taśm i profili LED nie jest tak kosztowny, jak w przypadku oświetlenia tradycyjnego. Biorąc pod uwagę koszt komponentów i wysokość rachunków, można jednoznacznie stwierdzić, iż oświetlenie ledowe jest najlepszym rozwiązaniem. Warto pamiętać również o tym, że żarówki mają różne parametry i wielkości. To oznacza, że wiele osób stosuje je nie tylko w standardowych miejscach.