Jak pozbyć się odchodów z osiedlowych trawników?

Psie odchody to często prawdziwa zmora osiedli – zarówno tych zlokalizowanych w centrum miasta, jak i tych na obrzeżach. Niestety nie wszyscy właściciele czworonogów czują się zobowiązani sprzątać po swoim psie i znajdują wiele wymówek, aby tego nie robić. Z tego względu często chodniki oraz trawniki prezentują się jako bardzo nieestetyczne pole minowe. Jak pozbyć się odchodów z osiedlowych trawników? Sprawdź skuteczne metody na motywowanie mieszkańców osiedla do tego, aby za każdym razem sprzątali oni po swoich pieskach!

Woreczki na psie odchody zawsze na wyciągnięcie ręki

Właściciele czworonogów, którzy nie sprzątają po swoim pupilu, zawsze mają wiele wymówek, które wykorzystują, aby usprawiedliwić się przed sąsiadami. Jedną z najczęstszych jest oczywiście brak worków na psie odchody. Aby zapobiec wykorzystywaniu takiej wymówki, warto na spotkaniu rady osiedla rozważyć pomysł postawienia specjalnego stojaka z workami na psie odchody. Są one zazwyczaj wyposażone w specjalny dozownik do pobierania worków oraz w śmietnik przeznaczony do wyrzucania tego typu odpadów. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i rozsądne, i ma naprawdę duży wpływ na czystość na osiedlowych trawnikach

Stacje z workami na osiedlach

Coraz więcej gmin oraz osiedli decyduje się na inwestycję w tego typu udogodnienia dla mieszkańców, którzy posiadają psy. Postawienie stacji na odchody poprawia komfort życia na osiedlu oraz znacznie ułatwia proces sprzątania po czworonogu, nawet jeśli właściciel rzeczywiście zapomni zabrać ze sobą worków z domu. Dzięki temu, że obok dozownika z woreczkami najczęściej znajduje się dedykowany kosz na odpady, istnieje możliwość łatwiejszej ich segregacji. Jest to więc rozwiązanie nie tylko wygodne i ułatwiające utrzymanie porządku na terenie dzielnicy czy osiedla, ale także przyjazne dla środowiska

Stawianie nowoczesnych stojaków na worki na psie odchody to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w miejskich parkach oraz w okolicach wybiegów dla psów. Warto rozważyć tego typu pomysł i jego realizację również w swojej najbliższej okolicy, aby odpowiednio zadbać o czystość chodników i trawników, na których najczęściej załatwiają się czworonożni pupile. Takie rozwiązanie zdecydowanie ucina wszelkie wymówki właścicieli psów, którzy często wykręcają się brakiem worków jako powodem, dla którego tym razem nie posprzątali odchodów swojego psa. Jeśli worki będą na wyciągnięcie ręki, to trudno będzie im odmówić, gdy ktoś zwróci im uwagę, aby posprzątali po swoim piesku. 

poranny spacer z psem

Prosta i wygodna droga do czystych trawników

Sprzątanie po psach jest obowiązkiem ich właścicieli. W przypadku pozostawienia po sobie odchodów psa na trawniku czy chodniku właściciele mogą spodziewać się mandatu od straży miejskiej lub policji w przypadku napotkania patrolu. Niestety nie wszyscy właściciele psów zdają sobie z tego sprawę i nie zawsze fatygują się oni do wypełniania tego obowiązku. Rozwiązaniem w takich momentach będzie obecność stojaka z workami na psie kupy oraz ze specjalnym śmietnikiem na torebki z zawartością. 

Psie odchody rozkładają się, jednak dzieje się to bardzo wolno. Z tego powodu przez naprawdę długi czas zalegają one na śmietnikach i nieestetycznie wyglądają oraz bardzo nieładnie pachną. Ponadto stanowią zagrożenie dla innych zwierząt. Rozkładające się odchody psa nie użyźniają gleby i nie przyczyniają się do poprawy jakości trawy na zielonych skwerach – tego typu argumenty nie są poparte żadnymi naukowymi informacjami, dlatego też nie należy się nimi sugerować. Zamiast tego warto zwracać uwagę osobom, które nie sprzątają po swoich psach, aby jednak wypełnili swój obowiązek. Będzie to zdecydowanie łatwiejsze i bardziej efektywne, gdy na wyciągnięcie ręki będzie znajdował się stojak z workami na psie kupy.