Jak ubrać się na stok?

Uprawiając sporty zimowe musimy skupić się na wygodnej odzieży. W tym artykule dowiedz się, jakie ubrania i akcesoria musi posiadać każdy snowboardzista.

Odzież snowboardowa – jak ubrać się na stok?

Uprawiając sporty zimowe musimy skupić się na wygodnej odzieży. W tym artykule dowiedz się, jakie ubrania i akcesoria musi posiadać każdy snowboardzista.

Strój na snowboard musi mieć dwie podstawowe cechy: musi chronić nas przed zimnem i przemoczeniem. Miłośnicy sportów zimowych spędzają na stoku wiele czasu, dlatego ubrania muszą być dostosowane do warunków, jakie panują na stoku. Poniżej przedstawiamy jakie cechy powinna mieć odzież snowboardowa i dodatki. Wybierając się na stok, warto zadbać o odpowiednią odzież by zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort.

Spodnie na snowboard

Jest to element odzieży, która ma największy kontakt ze śniegiem. Spodnie na snowboard muszą być więc nieprzemakalne i ciepłe. Dziś, można dostać wygodne i atrakcyjne spodnie, które dodatkowo będą spełniać aspekty wizualne. Niemniej jednak, wybierając spodnie, powinniśmy skupić się na tym, by były przystosowane do długiej jazdy po śniegu. Nieprzemakalność spodni określana jest w milimetrach słupa wody. Najlepiej sprawdzają się ubrania z materiału GORE TEX. Oprócz tego, należy wybrać spodnie, które nam się po prostu podobają i pasują do reszty ubioru.

Kurtki snowboardowe

Podobnie jak w przypadku spodni, kurtka snowboardowa musi być nieprzemakalna i ciepła. Materiał musi pozwalać skórze oddychać – dzięki temu skóra nie przegrzewa się nie powodując uczucia dyskomfortu. Snowboard jest wymagającą dyscypliną sportową. Należy więc wybrać maksymalnie funkcjonalne ubrania. Warto zwrócić uwagę na kurtkę, którą można przypiąć do spodni albo która posiada tzw. fartuch śnieżny. Jest to dodatkowa warstwa, dzięki której śnieg nie dostaję się pod kurtkę. Inne zalety kurtki na snowboard, to dodatkowe ocieplenie lub kaptur, który można założyć na kask.

Akcesoria na snowboard

Jednym z najbardziej istotnych akcesoriów snowboardowych jest kask. Dobry kask posiada otwory wentylacyjne, twardą skorupę odporną na wstrząsy oraz oddychającą wyściółkę. Wyściółka powinna nam zapewniać ciepło. Kask powinien mieć odczepiane nauszniki. Ważny jest również zapinany pasek pod brodą. Warto wybrać kask, który ma miękki i regulowany pasek.

Ważny jest również dobór rękawic. Musimy wybrać wodoodporne i wytrzymałe rękawice. Najczęściej, rękawice snowboardowe posiadają wzmocnienia na palcach. Dobre rękawice są usztywniane w okolicach nadgarstka, by uchronić go podczas upadku.

Warto wspomnieć o bieliźnie termoaktywnej. Często, sportowcy stosują również odzież termoaktywną. Zaopatrując się w taką bieliznę, możemy zapewnić sobie stałą temperaturę ciała. Pot wyparowuje na zewnątrz dzięki czemu nie odczuwamy dyskomfortu. Bielizna termoaktywna jest wykonana z materiału oddychającego.

Obowiązkowym gadżetem każdego zawodowca są gogle. Są one bardzo przydatne przy wietrze, przy słońcu i podczas dużych opadów śniegu. Gogle mają za zadanie poprawić widoczność. Dodatkowo, chronią nasze oczy przed słońcem. Dobre gogle na snowboard zapewnią nam szeroki kąt widzenia i poprawią widoczność. Warto wybrać takie, które mają uniwersalne parametry.

Zarówno początkujący, jak i zawodowi snowboardziści powinni wyposażyć się w ochraniacze. Łokcie, kolana i nadgarstki są miejscami najbardziej narażonymi na kontuzję. Warto więc wyposażyć się w nie już pierwszego dnia. Ochraniacze wykonywane są z miękkiej pionki, która pozwala amortyzować upadki.

Wysokiej jakości odzież na snowboard oferuje sklep internetowy Zyg Zak Snow.