Jak wybierać kolor odpowiedniej dla siebie kredki do oczu?

Kolorowe kredki do oczu to jeden z najlepszych sposobów na wplecenie odrobiny barwnego szaleństwa do codziennego makijażu oka. Nawet delikatna, lekko zauważalna kreska kontrastująca z kolorem tęczówki potrafi stworzyć niezwykłe efekty, jednocześnie nie przyciągając do siebie uwagi jako makijaż wyzywający. Problem pojawia się jednak przy doborze odpowiedniego koloru – jak ustalić, który będzie pasował do Ciebie najlepiej?

Koło kolorów – sprawdź, jaka kredka do oczu będzie do Ciebie pasować

Podobnie jak w przypadku wyboru kolorowych cieni, korektorów czy nawet ubrań, korzystanie z koła kolorów to najlepszy sposób na upewnienie się jakie kolory będą pasowały do Twojej karnacji, koloru oczu czy koloru włosów, a jakie warto sobie odpuścić. Przy doborze kolorów kredki do makijażu oka pasującej do Twojego koloru oczu, najlepszymi sprzymierzeńcami w makijażu codziennym będą kolory znajdujące się w bliskim sąsiedztwie ich koloru na kole (tzw. kolory harmonizujące), natomiast dla efektywnego i zachwycającego efektu w makijażu wieczornym warto postawić na kolory dopełniające, znajdujące się po całkowicie przeciwnej stronie koła.

Makijaż dla oczu zielonych

Kredka do oczu Makeup Geek  - Full Spectrum Eye Liner Pencils - Royal
KREDKA DO OCZU MAKEUP GEEK – FULL SPECTRUM EYE LINER PENCILS – ROYAL 

Jeśli chcesz uzyskać efekt dramatycznego, wyrazistego, kolorowego makijażu oka, postaw na kredkę w kolorze czarnym, oberżynowym lub mahoniowym. Ciekawy efekt dają tu też odcienie czerwieni. Silny kontrast dają tu też odcienie fioletu – śliwka, lawenda, lilia, a nawet odcienie koralowe. Generalna zasada mówi, że to właśnie te barwy najlepiej podkreślą i uwydatnią zieleń Twoich oczu, zwracając na nie całą uwagę.

Makijaż na co dzień? Dla zielonych oczu sprawdzą się przede wszystkim ciepłe, neutralne odcienie brązu i złota. Zamiast czarnej kredki wybierz więc kredkę w kolorze czekolady – nie tylko zmiękczysz wizualnie spojrzenie, ale też sprawisz, że zieleń oczu będzie bardziej wyrazista!

Przetestuj sama: KREDKA DO OCZU MAKEUP GEEK – FULL SPECTRUM EYE LINER PENCILS – ROYAL

 

 

Makijaż dla oczu niebieskich

Kredka do oczu Morphe Brushes - Color Pencil - Caviar
KREDKA DO OCZU MORPHE BRUSHES – COLOR PENCIL – CAVIAR 

Oczy niebieskie nie wyglądają najlepiej w błękicie i ciemnych brązach, które zwyczajnie przyćmiewają kolor samej tęczówki. Z tego też powodu tworząc kolorowy i wyrazisty makijaż postaw na odcienie kontrastujące z niebieskim! Pomarańcze, żółcie, odcienie złota, miedzi, i moreli zdecydowanie podkreślą naturalne piękno Twoich niebieskich oczu, nadając im blasku i efektu czystego spojrzenia. Delikatniejszy makijaż uzupełnij kredką w odcieniach zieleni, fioletu i różu oraz delikatne beże i jasne, chłodne brązy.

Przetestuj sama: KREDKA DO OCZU MORPHE BRUSHES – COLOR PENCIL – CAVIAR

Makijaż dla oczu brązowych

Kredka do oczu Milani Eyeliner Pencil - Green
KREDKA DO OCZU MILANI EYELINER PENCIL – GREEN 

Oczy brązowe to dość szerokie określenie – w grupie tej znajdziemy zarówno panie o oczach w odcieniu złocistego brązu, jak i te z niemalże czarnymi tęczówkami. Zależnie więc od intensywności koloru tęczówki będziemy dobierać intensywność koloru kredki do oczu. Z brązami doskonale kontrastują granaty i ciemne odcienie niebieskiego i zielonego, natomiast uzupełnieniem podkreślającym kolor oczu na co dzień mogą być odcienie złota, żółci i pomarańczy. Jeśli chcesz poeksperymentować, możesz wypróbować też barwy polecane dla oczu zielonych – oczy brązowe mają często zielonkawą, oliwkową obwódkę, która pozwala na tego typu zabawy.

Przetestuj sama: KREDKA DO OCZU MILANI EYELINER PENCIL – GREEN

Jeśli planujesz wpleść do swojego makijażu odrobinę koloru, pierwszą zasadą jaką musisz kierować się to chęć zabawy – bez eksperymentowania z odcieniami, tonacją czy natężeniem kolorów trudno będzie ocenić Ci który kolor pasuje do Ciebie najlepiej. Pamiętaj też – kolorowy makijaż wcale nie musi być zarezerwowany na wieczorne wyjścia! Kolorowa kredka na co dzień? Jesteśmy na tak.