Jak wybrać firmę budowlaną?

Zastanawiasz się pewnie skąd wziąć pieniądze na pokrycie wydatków związanych z budową domu? Jest kilka sposobów na ich zdobycie, a podstawowym jest przejrzenie szerokiej gamy ofert banków i decyzja na jeden z kredytów tam przedstawionych, m.in.: kredyt budowlany lub kredyt hipoteczny. Innym rozwiązaniem może okazać się dofinansowanie robót budowlanych, ale tylko dla obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów.

Jak będziesz budował dom? Masz już pomysł, jak będzie on wyglądał? Jeśli nie, warto, abyś zerknął do Internetu, gdzie można znaleźć masę gotowych projektów domów – może one podsuną ci jakiś pomysł. Pamiętaj jednak, aby do budowy twego wymarzonego domu wynająć odpowiednią firmę, która solidnie wykona powierzony jej projekt. Jednymi z najważniejszych rzeczy, na jakie powinieneś zwrócić uwagę podczas samej budowy jest solidny dach i mocna konstrukcja.

Kochasz środowisko naturalne, to zadbaj o nie. Przy budowie domu skorzystaj z technik budownictwa ekologicznego. Pytasz, czym ono jest? To wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii, specjalne materiały budowlane oraz oczyszczanie ścieków. Jak z tego skorzystać? Warto zastanowić się nad tym podczas ocieplania budynku, a co za tym idzie zaoszczędzić energię i po prostu płacić mniej. Od 1 stycznia 2009 roku każdy właściciel budynku musi wypełniać certyfikaty energetyczne – po ich uzupełnieniu, w przypadku wykorzystania technik energooszczędnych, zauważysz diametralną różnicę w ilości wykorzystanej przez ciebie energii.

Ważnym elementem wykończeniowym przy budowie nowego domu jest wykorzystanie terenu wokół niego. Możesz zbudować więc piękny ogród, o którym zawsze marzyłeś/aś. W tym ogrodzie natomiast, jedną z subtelnych ozdób mógłby być ręcznie układany chodnik. Istnieje teraz wiele kompozycji artystycznych, dzięki którym zwykły naturalny kamień (czytaj kostka brukowa) staje się niepowtarzalnie estetycznie ozdobą. Wiem, wiem, ceny prac budowlanych czasem są diametralne, ale już rozmawialiśmy o finansach. Teraz tylko ciesz się wizją twego przyszłego wymarzonego domu.

Mówi się, że największym marzeniem każdego mężczyzny jest zbudować dom i zasadzić drzewo. Ale któż z nas nie marzy o własnym kącie, w którym mógłby się relaksować, i w którym czułby się szczęśliwy. Własny dom jest szczęściem dla każdego. Nie musimy się jednak podejmować jego budowy samodzielnie, możemy zatrudnić do tego firmę. Powierzenie prac budowlanych profesjonalnej firmie to gwarancja solidnego i zgodnego ze wszelkimi naszymi założeniami wykonania projektu. Dzięki współpracy z odpowiedzialną firmą zyskujemy również kompetentnego partnera podczas prowadzenia inwestycji budowlanych. Taki partner będzie mógł nam też doradzić, jak prawidłowo dobrać technologie domu, kryteria jakie w tym celu powinien rozpatrzyć to: trwałość budynku, bezpieczeństwo, szybkość budowy, jej koszt oraz przyszłą eksploatację domu.

Wybór firmy budowlanej

Od czego zacząć budowę?

Budowę domu powinniśmy zacząć przede wszystkim od wykonania jego projektu. Projekt kojarzy się nam z architekturą i funkcją, jaką dom będzie spełniał w przyszłości, to jednak nie wszystko. Poza wyglądem zewnętrznym, wewnętrznym i funkcjonalnością, ważnym elementem projektu jest sposób wykonania konstrukcji budynku oraz wyposażenie go w odpowiednie instalacje techniczne. Pod frazą „instalacje techniczne” kryją się m.in. systemy grzewcze, systemy wentylacji oraz klimatyzacja. W obecnych czasach warto jest zastanowić się nad budową domu, który harmonijnie będzie współgrał ze środowiskiem naturalnym. Jednym ze sposobów przystosowania budynku do środowiska jest inwestycja w energooszczędność.

Czym jest energooszczędność?

W budownictwie jednorodzinnym istota energooszczędności to odpowiednio dobrana izolacja przegród budowlanych (ścian, posadzki, dachu, itp.), a także właściwie dobrana stolarka okienna i drzwiowa oraz odpowiednia wentylacja budynku.
Kilka energooszczędnych rozwiązań:

  • Pompa ciepła – system ogrzewania, poprzez wydajne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
  • Wentylacja mechaniczna – sposób odprowadzania wilgoci z przegród budowlanych w budynkach jednorodzinnych
  • Kolektor słoneczny – dzięki ich użytkowaniu można zaoszczędzić około 60% energii, zużywanej do ogrzewania ciepłej wody użytkowej w skali roku