Jak wybrać najlepszy śpiworek do wózka dla niemowlaka?

Przygotowanie wyprawki dla nowonarodzonego dziecka nie kończy się tylko na wyborze dopasowanych ubranek czy kupnie łóżeczka lub wózka. W praktyce należy również pamiętać o innych akcesoriach, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i ciepła dziecku – zwłaszcza podczas spacerów. Jednym z nich jest śpiworek do wózka dla niemowlaka.

Wielu rodziców wielokrotnie zastanawia się czy śpiworek do wózka jest niezbędnym elementem wyprawki dziecięcej. Okazuje się, że bez niego trudno wyobrazić sobie długie, rodzinne spacery zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Dlatego wybór odpowiedniego śpiworka do wózka jest niezwykle istotny. Czym jednak jest śpiworek i kiedy należy się w niego zaopatrzyć?

Śpiworek do wózka dla niemowlaka – do czego służy?

Śpiworek dla dziecka, który montowany jest do wózka, pełni funkcję przede wszystkim zabezpieczającą dziecko przed wysunięciem się (zwłaszcza w wózkach spacerowych) oraz chroni malucha przed wiatrem i zimnem. Z racji tego, że śpiworki są projektowane tak, aby ogrzać dziecko, a jednocześnie zatrzymać w swoim wnętrzu ciepło, sprawdzą się głównie podczas spacerów w chłodniejszych miesiącach.

Śpiworki to praktyczniejsze rozwiązanie niż kołderki czy kocyki, które przy gwałtowniejszym ruchu dziecka mogą się zsunąć. Współczesne śpiworki zostały zaprojektowane tak, aby nie przepuszczać chłodnego wiatru, a te zapinane na zamek uniemożliwiają dziecku wysunięcie się z niego.

Planując wyprawkę dla dziecka, warto zdecydować się na kupno ciepłego śpiworka, który ogrzeje maluszka podczas spacerów w chłodniejsze dni.

śpiworek do wózka dla dziecka
Śpiworek do wózka powinien być nieodłączną częścią zimowych spacerów.

Charakterystyka śpiworka do wózka

Śpiworki do wózka dla niemowlaka to jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań dla rodziców. Znaczna większość śpiworków dla dziecka wykonana jest z miękkich, naturalnych i antyalergicznych materiałów, które są bezpieczne dla skóry dziecka. Pokrycie śpiworka oddycha, umożliwiając bezproblemowy przepływ powietrza. Dziecko nie przegrzewa się w środku, a wręcz odwrotnie – temperatura jest dostosowana do potrzeb maluszka. Zewnętrzna część śpiworka najczęściej pokryta jest materiałem wodoodpornym.

Dobrej jakości śpiworki mają możliwość dostosowania ich grubości do panującej pory roku. Takie uniwersalne rozwiązania są wyposażone w dodatkową wkładkę, dzięki czemu podczas mroźnych dni dziecko będzie dodatkowo opatulone futrzaną podszewką.

Nowoczesne śpiworki do wózka są wyposażone w zamki, przez co układanie w nim dziecka jest bajecznie proste. Jednocześnie maluch sam nie jest w stanie wydostać się na zewnątrz lub wysunąć jeśli zdecydowaliśmy się na zakup wózka spacerowego. Ciekawym rozwiązaniem są także śpiworki zapinane na rzep, dzięki czemu można dostosować ich długość oraz szerokość do rosnącego dziecka.

Jaki śpiworek do wózka wybrać?

Decydując się na zakup śpiworka do wózka dla niemowlaka, warto postawić na model uniwersalny, który nie tylko będzie można dostosować do wielkości dziecka, ale również zmieniającej się temperatury na zewnątrz. Wodoodporne pokrycie będzie także dodatkowo zabezpieczało dziecko przed zmoknięciem, a sam śpiworek można bez problemu wyprać w pralce. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby śpiworek miał miejsce na przypięcie go do wózka za pomocą pasów. W ten sposób dziecko z pewnością nie wysunie się z wózka ani, jak w przypadku starszego dziecka, nie znajdzie innego sposobu na jego wydostanie się.

Nowoczesne śpiworki do wózka dla niemowlaków to jeden z najważniejszych elementów wyprawki, którą kompletujemy przed narodzinami dziecka. Dzięki temu jako rodzice nie musimy się martwić o zdrowie swojego maluszka podczas codziennych spacerów – nawet podczas zimowych miesięcy. Warto zatem zaopatrzyć się w śpiworek uniwersalny oraz wykonany z najwyższej jakości materiałów.