Jak wybrać odpowiednią lampę do manicure?

Wiele jest rodzajów lamp, które można wykorzystać do robienia profesjonalnego manicure. Producenci oferują nam różną wielkość oraz typ lamp, a także stopień naświetlenia. Często możemy spotkać się z lampami bezcieniowymi. Moc lamp, rodzaj żarówek oraz inne parametry, decydują o wygodzie podczas wykonywania manicure. Jaką lampę najlepiej wybrać i czym kierować się przy wyborze?
Sprzęt, jaki stosowany jest w salonach kosmetycznych, ma ogromny wpływ na efekt pracy kosmetyczki. Odpowiednio dobrana lampa zapewnia również komfort klientkom podczas wizyty w salonie.

Czym kierować się wybierając lampę?

Jest kilka podstawowych kryteriów, na które należy zwrócić szczególną uwagę, niezależnie od tego czy wybieramy lampę do salonu kosmetycznego, czy do domu.
Moc lampy – wpływa na szybkość wykonania usługi. Utwardzanie np. lakierów hybrydowych będzie trwać kilka minut, jeśli zastosujemy żarówkę UV. Z kolei, w przypadku lampy LED, utwardzenie lakieru może trwać krócej niż pół minuty.
Odcień światła – lakiery, jakie stosujemy podczas wykonywania manicure, mają bardzo różne kolory. Istotne jest więc, by odpowiednio je rozpoznawać. Lampa, która nie rzuca światła o konkretnym kolorze, pozwoli nam na dokładny dobór barw. Najlepiej jest więc wybrać lampę, która zagwarantuje nam biały strumień światła.
Lampa LED czy UV – większość z nas zna różnice pomiędzy tymi rodzajami lamp. Najważniejszą kwestią przy wyborze jednej z nich, jest uwzględnienie opłacalności. Poza tym, istotna jest żywotność lamp. W lampach UV, żarówki należy wymieniać około co 3 miesiące, jeśli lampa używana jest przez kilka godzin dziennie. Lampa LED z kolei pracuje kilka lat bez konieczności wymiany czegokolwiek.
Rodzaj manicure, jaki wykonujemy – nie zawsze każda lampa będzie w stanie odpowiednio utwardzić każdy rodzaj lakieru. Akryle, żele czy hybrydy, to różne rodzaje manicure, dlatego lampę należy dobrać, uwzględniając to kryterium. W przypadku gdy wykonujemy różne rodzaje manicure, warto wybrać lampę o mocy 36 W.
Bezawaryjność – aby zagwarantować sobie stałe i porządne działanie lampy, należy wybrać producenta, którego lampy do manicure będą szczególnie trwałe. Taka cecha ma duży wpływ na jakość obsługi oraz na zadowolenie klientek.
Intensywność używania lampy – w zależności od tego, czy będziemy używać lampy kilka razy w miesiącu (dla własnych celów), czy codziennie – powinniśmy dopasować typ lampy do naszych potrzeb.

Warto dodać, że wszystkie rodzaje lamp można stosować zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych. W obu miejscach niezbędne jest zastosowanie nie tylko profesjonalnych lakierów i odżywek – lampa do manicure gra tutaj kluczową rolę.

salon kosmetyczny

Zalety dobrej lampy w salonie kosmetycznym

Odpowiedni wybór lampy do salonu kosmetycznego lub do domu, zagwarantuje nam przede wszystkim wygodną pracę. Natężenie światła i moc lampy mają wpływ nie tylko na widoczność, ale i na nasz wzrok. Wykonując manicure codziennie, nasze oczy mogą się męczyć przy nieodpowiedniej lampie.

Lepsza widoczność (szczególnie kolorów), nieprzemęczanie naszych oczu oraz mocne, lecz nie rażące źródło światła, umożliwi nam wykonywanie manicure szybciej, bezpieczniej i efektywniej. Lampa, która zostanie dobrana pod względem powyższych kryteriów, zapewni nam również coraz więcej klientek. Właściwy wybór lampy do manicure jest szczególnie istotny w przypadku, gdy zamierzamy stosować ją codziennie. Warto przemyśleć wobec tego zakup lampy w zestawie do paznokci hybrydowych, gdzie dobrej jakości lampę możemy kupić w niższej cenie, a w dodatku z akcesoriami do manicure hybrydowego.