Jak wybrać wino na prezent?

Polacy coraz częściej sięgają po wino, a ich wiedza na jego temat jest tym samym coraz większa. Według badań wypijamy rocznie około 400 milionów litrów wina, a ponad 60% obywateli naszego kraju deklaruje picie tego trunku nie tylko okazjonalne. Polacy stają się coraz bardziej wymagającymi konsumentami wina, dlatego szukają na rynku produktów coraz wyższej jakości. Wino może być trunkiem spożywanym do posiłków: obiadów, kolacji – szczególnie tych uroczystych, wyjątkowych. Coraz częściej wybierane jest także jako upominek na różne okazje.

Wino prezentem na różne okazje

Wino jest dobrym prezentem na różne okazje, takie jak: imieniny, urodziny, rocznice, wesela, rodzinne spotkania. Wśród znajomych jest wyrazem miłości, pamięci, sympatii. Często mamy problem z doborem właściwego upominku. Nie zawsze można z prezentem trafić w gust solenizanta. Zbyt osobisty może okazać się nietrafiony, zbyt neutralny- niepotrzebny – i potem zalegać domowe szuflady. Prezentem, który zadowoli większość z nas, jest wino. Może ono być upominkiem głównym lub dodatkiem do tego właściwego. Butelka wykwintnego wina w oryginalnej i eleganckiej butelce o niezwykłym kształcie często nie wymaga dodatkowych ozdobnych opakowań. Ale jeśli zapragniemy w wyjątkowy sposób podkreślić ważność podarunku, możemy go  zapakować w ozdobny papier, kosz wiklinowy i przyozdobić wstążkami.

Natomiast wino, które wybierzemy na dodatek do prezentu ślubnego możemy zaopatrzyć w wyjątkową spersonalizowaną etykietę, która będzie pamiątką dla młodej pary na wiele lat. Wystarczy zamówić ją w firmie trudniącej się sprzedażą win i zaopatrzyć w zdjęcie narzeczonych. Para młoda nie zapomni o takim prezencie na długo.

Jakie wino wybrać na prezent?

wino prezent
Szukasz właściwego wina na prezent? Zapoznaj się z ofertą sklepu sprowadzającego wina z całego świata – Winoland.

Wybierając wino na prezent, najlepiej najpierw rozpoznać upodobania osoby, którą zamierzamy obdarować. Niech to będzie wyrafinowany trunek z wysokiej półki, gwarantujący najwyższą jakość. Warto wybrać taki, który znajdzie uznanie osoby obdarowanej i zadowoli jej podniebienie. W tym celu należy skierować swoje zainteresowanie na ofertę profesjonalnych winiarskich sklepów, gdzie można nabyć wina posiadające apelację, która jest potwierdzeniem najwyższej jakości. Uzyskamy dzięki niej informację o regionie produkującym wino i zasadach uprawy roślin, obowiązujących na tym terenie. Taka wiedza da nam gwarancję pochodzenia wina z najlepszej klasy produkcji.

Profesjonalne sklepy winiarskie najczęściej są dystrybutorami win z całego świata, z najpopularniejszych regionów o starych tradycjach produkcji tego trunku. Takie wino na prezent z okazji imienin, urodzin, wesela lub innej doceni każda osoba obdarowana. Profesjonalne sklepy winiarskie dbają również o to, by oferta składała się z trunków na każdą kieszeń. Dobrej jakości wino można dostać już w cenie 40 lub 50 złotych. Natomiast kupując prezent koneserom win, trzeba się liczyć ze zdecydowanie większą kwotą.

Wybór wina w zależności od koloru i smaku

Kupując wino na prezent mamy do wyboru białe, czerwone, różowe, słodkie, półsłodkie i wytrawne oraz musujące. Jeśli do końca nie rozpoznaliśmy upodobań osoby, która zamierzamy obdarować, to najbardziej uniwersalnym i bezpiecznym będzie wybór wina musującego renomowanych, znanych producentów. Tradycyjny szampan, kupowany najczęściej na specjalne okazje, pozwoli uczcić każdą uroczystość, zarówno imieniny, urodziny, rocznice, wesela, czy spotkania z przyjaciółmi. Najlepszym wyborem będzie szampan pochodzący z francuskiej Szampanii, który oczaruje solenizanta aromatem i smakiem.

Idealnym prezentem ślubnym okaże się na pewno francuskie wino Chatenaueuf w eleganckiej, czarnej butelce, jedno z najbardziej popularnych francuskich trunków. Zachwyci nie tylko amatorów wytrawnych, ale i bardziej słodkich win. Natomiast urodziny bądź imieniny godnie uświetni czerwone wino włoskie Barolo o zmysłowej barwie i niezwykłym smaku. Dla amatorów białych win doskonałym prezentem będzie Chardonnay, Sauvignon blanc, Riesling, Chenin Blanc oraz Muscat. Natomiast zwolennicy czerwonych win będą zadowoleni z prezentu w postaci: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, a także Garnacha.

Wino to doskonały pomysł na prezent ze względu na swoje walory smakowe i aromat – zadowoli każdego obdarowanego, niezależnie od okazji.