Jak wykorzystać światło LED w biurze?

Każda firma produkcyjna składa się z dwóch elementów. Tym najbardziej oczywistym są hale produkcyjne. To w nich rozmieszczone są poszczególne etapy wytwarzania produktu. Muszą być bezpieczne dla pracowników. Kadra obsługująca stanowiska racy musi też być w pełni wykwalifikowana by produkty przeznaczone do sprzedaży były najwyższej, jakości.

Druga część każdej firmy to pracownicy biurowi. Każde większe przedsiębiorstwo posiada dział kadr i płacy, planowania produkcji czy BHP. By ludzie pracujący w biurach dobrze wykonywali swoją pracę muszą mieć zapewnione sprzyjające warunki. Dlatego też należy zapewnić im doskonałe wyposażenie oraz doskonałe oświetlenie. Warto, więc zainwestować w lampy LED.

Zmiana oświetlenia

Przed przystąpieniem do wymiany oświetlenia, należy ustalić kilka ważnych spraw. Najważniejszą jest dokładne określenie, jakie natężenie światła jest niezbędne w pomieszczeniach. Takie pomiary wykonuje się za pomocą specjalnego oprogramowania. Dzięki niemu dowiemy się, jakie natężenie będzie optymalne. Dobrze dobrane oświetlenie wpływa na samopoczucie pracowników i zwiększa się wydajność ich pracy.

Następnie musimy sprawdzić, jakie lampy będą się najlepiej nadawały. Możliwości jest mnóstwo i można odczytywać to, jako zaletę. Możemy dobrać właściwy produkt do oświetlenia wszystkich pomieszczeń biurowych.

Gdy już zakończyliśmy te etapy, możemy skupić się na obliczeniu kosztów. Lampy LED to dość droga inwestycja, lecz z całą pewnością zwróci się w krótkim czasie. Wielu producentów obecnych na rynku, pozwoli znaleźć najbardziej korzystną ofertę cenową i jakościową.

Korzystanie z zalet nowego oświetlenia

Jeżeli nadal nie jesteśmy przekonani do wymiany oświetlenia na LED, warto przytoczyć jego korzyści dla firmy. Pierwszą z nich, jest ich długi okres użytkowania. Czas pracy lampy LED wysokiej, jakości wynosi od około 25 do 50 tys. godzin. Nie trzeba będzie wymieniać oświetlenia zbyt często.

luxon-led-plus
Wykorzystanie światła LED w pracy to na długą metę znaczna oszczędność. Korzystne rozwiązania oferuje np. Luxon – polski producent lamp dla biur i przemysłu.

Nie można zapominać, że diody LED są najbardziej wydajnym sposobem oświetlania pomieszczeń biurowych. Potrzebują najmniej energii spośród wszystkich rodzajów lamp. Wskaźnik jest następujący, 80% energii dostarczanej do lampy zmienia się w światło a tylko 20 to efekt uboczny w postaci ciepła.

LEDowe lampy biurowe to też ogromna odporność na uszkodzenia, inne produkty oświetleniowe zostają zdecydowanie w tyle. LED-y nie posiadają elementów szklanych, które mogłyby ulec zniszczeniu.

Ważne jest też dbanie o środowisko naturalne. Oświetlenie LED nie wytwarza żadnych toksycznych substancji.

Zdecydowanie warto

Wymiana dotychczasowego oświetlenia biurowego na lampy LED niesie ze sobą wiele korzyści. Znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Jednorazowy zakup gwarantuje długie działania bez konieczności częstych wymian. Inwestycja jest dość kosztowna, lecz bardzo szybko się zwraca poprzez mniejsze rachunki za prąd. Ważna jest też ochrona środowiska, lampy LED poddają się pełnemu recyklingowi i nie generują zanieczyszczeń.