Jakie usługi oferują firmy porządkowe?

Usługi porządkowe oferuje wiele firm. Kierowane są do osób prywatnych, firm, biur hoteli, spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji. Po czym jednak poznać naprawdę profesjonalną firmę? Przede wszystkim jej pracownicy w przypadku poważnych zleceń powinni posiadać odpowiedni ubiór ochronny. Ponadto taka firma powinna współpracować ze spalarnią śmieci czy innymi miejscami utylizacji odpadów.

Wiele o firmie powie nam jej oferta. Jeżeli dostępnych jest kilka usług znaczy to, że działa na rynku od lat i charakteryzuje się doświadczeniem. Jeżeli oferuje sprzątanie na przykład po zalaniach czy sprzątanie balkonów powinno ono kończyć się dezynfekcją. Każda profesjonalna firma powinna mieć w swojej ofercie odkażanie.

Co to właściwie jest?

Dezynfekcja często nazywana też odkażaniem jest to proces, którego głównym zadaniem jest zniszczenie bakterii i wirusów. Przygotowaniem do dezynfekcję jest tak zwana sanityzacja, czyli mycie, czyszczenie i wietrzenie pomieszczeń. Dzięki temu dochodzi do usunięcia drobnoustrojów z powierzchni poddanych odkażaniu. Właściwie wykonana sanityzacja znacznie zmniejsza zużycie środków odkażających.

Tyle, jeśli chodzi o krótką definicję. Teraz przejdziemy do zastosowania dezynfekcji w usługach porządkowych. Jest wiele sytuacji, w których dezynfekcja jest kluczowym elementem.

dezynfekcja pomieszczeńOgromna liczba zastosowań

  1. Sprzątanie mieszkań oraz innych pomieszczeń. W zaniedbanych mieszkaniach oprócz wielu różnych śmieci i odpadów gabarytowych zbierają się drobnoustroje, roztocza i inne zanieczyszczenia. Sprzątanie obejmuje usunięcie śmieci na następnie przeprowadzenie dezynfekcji w celu wyeliminowania zagrożeń.
  1. Odkażanie mieszkań po zmarłych. Kolejna usługa, przy której dezynfekcja jest najważniejszym czynnikiem. Szczególnie, gdy zwłoki znajdowały się w stanie rozkładu. Powstają wtedy ogromnie niebezpieczne dla zdrowia substancje zwane aminami. Dobrze przeprowadzona dezynfekcja pozwoli na ponowne użytkowanie pomieszczeń gdzie doszło do zgonu.
  1. Sprzątanie balkonów i strychów. Przy tej usłudze odkażanie jest również niezwykle ważne. W wymienionych miejscach bytują gołębie oraz inne ptactwo. Ich odchody mogą roznosić bakterie i wirusy będące powodem wielu chorób. Dezynfekcja zniszczy te drobnoustroje i zagwarantuje nam bezpieczeństwo.
  1. Dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywali chorzy. Tu sprawa jest oczywista. Należy usunąć wszelkie bakterie ze sprzętów, mebli czy łóżka razem z materacem. Jeżeli chory przebywał w mieszkaniu to nikogo nie trzeba przekonywać, że bez dezynfekcji inna osoba może zapaść na daną chorobę.
  1. Dezynfekcja po zalaniach mieszkań. Kolejna usługa oferowana przez firmy porządkowe. Dzięki odkażaniu pozbędziemy się grzybów atakujących pomieszczenia. Co za tym idzie usuniemy również zagrożenia dla zdrowia a mieszkanie ponownie będzie nadawało się do zamieszkania.

Wiele ważnych funkcji

Jak obrazują powyższe przykłady, dezynfekcja ma wiele zastosowań. Każda profesjonalna firma porządkowa posiada ją w swoich usługach, czasem, jako osobną czynność, a z całą pewnością, jako zwieńczenie wielu rodzajów sprzątania. Podczas tworzenia artykułu korzystaliśmy z listy ofert proponowanych przez Vector Łódź,  która zajmuje się odkażaniem mieszkań w Łodzi.

WWW: https://vector-uslugi.pl/
Telefon:
725 392 578
E-mail:
uslugi.sprzatajace@onet.pl
Adres:
Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź (realizujemy działania również na terenie całej Polski)