Jedz zdrowo w domu i pracy

O zdrowym odżywianiu mówi się dużo, bo przecież żyjemy w czasach, w których wiele naturalnych produktów żywnościowych zastąpiły sztuczne propozycje. Wbrew pozorom stawianie na zdrowe produkty nie jest bardzo czasochłonne, drogie czy trudne, wręcz przeciwnie – w sklepach niezmiennie jest mnóstwo owoców, warzyw i innych zdrowych składników żywieniowych i można je spożywać na różne sposoby, zarówno w domu, jak i w pracy. Jak można to robić? 

Zdrowe odżywianie

Prawdopodobnie większość ludzi kupuje na bieżąco różnorodne owoce i warzywa i spożywa je jako dodatek do posiłków bądź jako przekąski w ciągu dnia. Są one zdrowym pokarmem dostarczającym organizmowi niezbędnych witamin, a oprócz tego są pyszne i można je przyrządzać na różne sposoby, np. piekąc je, łącząc ze sobą jako sałatki czy też wykorzystywać do deserów. Możliwości jest wiele, a obojętnie, jak lubisz jeść warzywa i owoce, warto to robić regularnie, aby pozytywnie wpływać na swoje zdrowie i samopoczucie.

Warzywa i owoce w pracy

Dobrze jest zastanowić się jednak, jak często faktycznie owoce i warzywa są spożywane – czy jedzone są tylko od czasu do czasu lub dobierane wyłącznie do pełnowartościowego posiłku gotowanego raz, czy dwa razy w tygodniu? Nie ma wątpliwości, że osoby pracujące na pełny etat, a często mające również dodatkowe zajęcia po pracy, spędzają bardzo mało czasu na przygotowywaniu dobrych posiłków bogatych w warzywa i owoce. Często zdarza się, że po ciężkim i pracowitym dniu zamawiają pizzę lub spaghetti, w których ilości zdrowych warzyw są znikome.

owoce
Zdrowe odżywanie w godzinach pracy

Nie musi jednak tak być, wystarczy tylko obrać pewną strategię, dzięki której warzywa i owoce mogą stać się stałą częścią codziennego jadłospisu. Po pierwsze, warto sobie uzmysłowić, że do pracy również warto przygotować pełnowartościowe posiłki. Przecież większość osób spędza tam osiem godzin każdego dnia roboczego i w tym czasie organizm intensywnie pracuje, energia się ulatnia, a pojawia stres i zmęczenie. Dlatego jedzenie w tym czasie pysznych posiłków ze zdrowymi składnikami jest niezbędne. Wystarczy, że w domu pokroisz wybraną ilość swoich ulubionych owoców czy warzyw i schowasz to do plastikowego pojemniczka, z którego możesz swobodnie jeść. Wystarczy na przygotowanie tego zaledwie kilka minut. A może została Ci sałatka z obiadu? Zabierz ją ze sobą do pracy.
Wiele firm ma świadomość, że codzienne poświęcenie pracy często oznacza zmęczenie i niechęć do przygotowywania niewielkich posiłków i że czasami zapracowane osoby odpuszczają wieczorne zakupy, jeśli dzień w pracy był wyjątkowo ciężki. Wychodząc naprzeciw swoim pracownikom, firmy współpracują na stałe z dostawcami owoców i warzyw – można tutaj wymienić, na przykład Owocowy Koszyk. Wówczas w miejscu pracy stale znajdują się świeże warzywa i owoce, dzięki czemu pracownicy mogą jeść zdrowe i naturalne produkty na co dzień bez konieczności poświęcania czasu na zakupy.
Jest to wyjście niezwykle wygodne, ale nie tylko. W ten sposób pracownicy czują, że firma dba o ich dobre samopoczucie i zdrowie w trakcie pobytu w biurze. Jest to tak prosty gest ze strony kierownictwa, a jednak ma on wpływ na pozytywną atmosferę w pracy. Firmę kosztuje to bardzo mało, a pracownicy to doceniają i mają dodatkową motywację do efektywnego działania. Naturalne jedzenie jest niezaprzeczalnym źródłem wyłącznie korzyści.