Kiedy wybrać się do kosmetyczki?

Wybieraj z głową

Jeszcze do niedawna wizyty w salonach kosmetycznych zarezerwowane były jedynie dla kobiet. Żaden mężczyzna nie przyznałby się publicznie, że zdarza mu się chodzić do gabinetu kosmetycznego, chyba że miał on wyraźny problem ze swoją skórą. Dzisiaj panowie dbają o siebie znacznie bardziej niż jeszcze kilka lat temu i nie jest żadnym wstydem to, że chodzą na zabiegi zabiegi kosmetyczne co jakiś czas. Zapanował taki trend, który bardzo promuje mężczyzn zadbanych i takich, którzy dobrze i schludnie wyglądają. Kosmetyczka nie jest więc już żadnym wstydem dla mężczyzny. Oczywiście panowie nie odwiedzają salonów kosmetycznych tak często jak panie, ponieważ mają oni dużo mniejsze zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dla nich przede wszystkim, najważniejszymi zabiegami są zawsze manicure i pedicure. Nie omija ich jednak również depilacja, na przykład brwi łączących się w jedną, torsu, lub pleców. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Coraz częściej panowie korzystają także bardzo chętnie z masaży i peellingów całego ciała, które pozwalają im bardziej zadbać o stan swojej skóry.

kobieta patrząca w lustro

Niektórzy panowie decydują się także na odchudzanie w salonie kosmetycznym. Oczywiście stosują oni odpowiednią dietę niskokaloryczną i zdrową, uprawiają także sport w sposób regularny. Wspomagają się jednak również poddając swoje ciało zabiegom wyszczuplającym. Przede wszystkim dotyczy to mężczyzn, którzy maja problem z tak zwaną oponką, czyli z otyłością brzuszną. Mogą oni zdecydować się na masaże lub też na umieszczenie się w kapsule, która pomaga wchłaniać się odpowiednim kosmetykom mającym za zadanie zwalczenie tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą. Wielu panów dopytuje również panie kosmetyczki, na przykład na czym polega mezoterapia. Jednakże po tym, kiedy usłyszą odpowiedź, zazwyczaj nie decydują się już na wzięcie udziału w takim zabiegu. Najprawdopodobniej obawiają się wprowadzania pod skórę twarzy różnego rodzaju substancji odżywczych, które mają sprawiać, że skóra wydaje się młodsza i dużo bardziej jędrna. Znikają także niektóre zmarszczki. Panowie nie są już tak odważni i wolą nie ryzykować swoją urodą.

Gdy kosmetyki nie dają już rady

Oczywiście, jak we wszystkim, również w odwiedzaniu salonu kosmetycznego przez mężczyznę należy zachować umiar i rozsądek. Panowie, którzy nadużywają zabiegów kosmetycznych, często stają się po prostu zniewieściali i nie są oni już interesujący dla kobiet i swoich partnerek. Wiele pań docenia jednak fakt, że ich mężczyzna chce o siebie dbać i stara się wyglądać dobrze i zadbanie. Niektóre z nich same wręcz na siłę posyłają facetów chociażby na manicure czy endermologię. Przydaje się to przede wszystkim tym panom, którzy zmuszeni są pracować dłońmi i często gestykulują i prezentują różne rzeczy, na przykład określone produkty. Mężczyzna, który ma zadbane dłonie, cały wydaje się od razu o wiele bardziej zadbany i czysty. Wiele salonów kosmetycznych wprowadza obecnie cennik dla panów, który ma ich zachęcić do korzystania z ich usług, a także sprawić, że poczują się oni mniej intruzami. Panowie bowiem obawiają się o opinię, najczęściej innych mężczyzn, a kiedy widzą ofertę dla nich, uspokajają się nieco.