Kiedy zwrócić się do hydraulika?

Prawidłowe zamontowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej ma ogromne znaczenie. Nie tylko w domach i budynkach mieszkalnych. Każda firma produkcyjna, biuro, lokal handlowo-usługowy potrzebuje takiej instalacji. We wszystkich podanych miejscach mogą wystąpić różne awarie, pęknięcia i zatkania rur, uszkodzenia sanitariatów. Możliwych usterek jest wiele, usuwanie ich na własną rękę może przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego też warto współpracować z wykwalifikowanymi hydraulikami. Tylko oni będą w stanie prawidłowo przeprowadzić montaż jak i dbać o stan instalacji poprzez okresowe przeglądy. W jaki sposób rozpoznać profesjonalnego hydraulika?

Na co zwracać uwagę?

Wykwalifikowany hydraulik powinien ukończyć szkołę zawodową przygotowującą do pracy w zawodzie. Odpowiednie kwalifikacje odnajdziemy tylko u takiego specjalisty. Dzięki temu wie wszystko o sposobie zachowania się płynów i gazów, a jest to bardzo ważna wiedza. Ważne w tym zawodzie jest również doświadczenie. Praktyka zawodowa wykorzystująca wiedzę nabytą w szkole pozwala hydraulikowi dowiedzieć się, jakie działania powinien podjąć w każdej sytuacji. Kilkuletnia praca w zawodzie oraz ukończona odpowiednia daje gwarancję, usług na najwyższym poziomie. Warto teraz konkretnie opisać, czym właściwie zajmuje się hydraulik. Do jego zadań zalicza się przede wszystkim instalowanie, naprawa i konserwacja instalacji hydraulicznych. Należy do nich kanalizacja, centralne ogrzewania i instalacja wodociągowa. Istotną częścią pracy hydraulika jest likwidowanie wszelkiego rodzaju awarii instalacji, lecz to nie jedyne jego zadania. Zajmuje się też montażem hydrauliki w nowych budynkach mieszkalnych. Zajmuje się również regularnymi przeglądami.

Szeroki wachlarz usług

Hydraulik posiada bogatą ofertę usług. Najlepiej będzie podzielić ją na trzy podstawowe gałęzie. Pierwsza z nich to naprawa i konserwacja instalacji hydraulicznych:

 • Wymiana pękniętych rur wodnych i kanalizacyjnych;
 • Usuwanie wycieków w instalacji wodnej;
 • Wymiana, montaż i naprawa: baterii, wężyków i syfonów;
 • Wymiana uszkodzonych urządzeń sanitarnych;

Kolejnym polem działania są instalacje wodno-kanalizacyjne, w tym między innymi:

 • Modernizacja, wymiana i budowa instalacji wodno-kanalizacyjnych;
 • Montaż pomp, hydroforów i wodomierzy;
 • Instalacja baterii wannowych, prysznicowych, umywalkowych i kuchennych;

Ostatnią, niemniej ważną dziedziną działań hydraulika jest instalacja centralnego ogrzewania:

 • Montaż instalacji C. O.
 • Podłączenie grzejników;
 • Montaż głowic termostatycznych;
 • Wymianę zaworów przy grzejnikach;
 • Odpowietrzenie i konserwację instalacji.

hydraulik

Pomoc w każdej chwili

W celu zamontowania konkretnej instalacji hydraulicznej najlepiej wynająć wykwalifikowanego specjalistę. Dobry hydraulik Kuntz z odpowiednim wykształceniem perfekcyjnie wykona swoje zadania. Oprócz montażu wykonuje również przeglądy i szybkie naprawy o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu instalacje wodno-kanalizacyjne w każdym domu czy firmie będą działały bez zarzutu.