Które materiały obiciowe na krzesła wybrać?

Czy nie myślisz przypadkiem o wymianie starych obić krzeseł na nowe? Zapewne tak, skoro już tu jesteś. A wiesz, jakie materiały będą warte uwagi?

Jeśli nie, opowiemy Ci kilka słów o materiałach, które będą najlepsze jako obicia dla Twoich krzeseł. 

Czego oczekujemy od najlepszych tkanin tapicerskich?

Na pewno spodziewamy się, że będą trwałe. Wydając pieniądze na profesjonalne obijanie, lub dokonując go w domu, chcemy, by odnowione meble służyły nam swoim pięknym wyglądem jak najdłużej. Trwałość jest szczególnie ważna, gdy mamy w domu zwierzęta (zwłaszcza koty, miłujące się w dewastowaniu mebli) i dzieci. Nawet jeśli bardzo się staramy i tak czasem może dojść do sytuacji, w której niechcący coś wylejemy, dlatego też warto zwracać uwagę na taką cechę, jak hydrofobowość. Jest to po prostu zdolność do odpychania cząsteczek wody, dlatego też istnieje pewna szansa, że uda się utrzymać się tapicerkę w dobrym stanie. 

Liczy się także miękkość materiału. Jest to szczególnie ważne w przypadku krzeseł w salonie, w których korzystamy najczęściej w celach wypoczynkowych i potrafimy spędzić w nich długie godziny. Hipoalergiczność to cecha na którą zwracamy uwagę coraz częściej. Decydujemy się na tkaniny tego typu, nawet gdy nie jesteśmy alergikami. Tkaniny hipoalergiczne nie stwarzają dogodnych warunków do rozwoju groźnych alergenów, z czego korzystają nie tylko osoby uczulone, lecz też wszyscy ci, którzy pragną podnieść poziom higieny w mieszkaniu. 

Najlepsze tkaniny tapicerskie

tkaniny tapicerskie na krzesła

Żakard to materiał solidny i bardzo stylowy. Co więcej, żakard zalicza się do tkanin naturalnych, zatem alergicy powinni być zadowoleni. Materiał ten będzie wyborem idealnym dla wszystkich, pragnących urządzić w stylu eleganckim, a zarazem niebanalnym. 

Ekoskóra jest dobrym wyborem dla wszystkich, którym marzą się meble skórzane, lecz mają na względzie dobro zwierząt. Jest to kolejny materiał hipoalergiczny, a do tego łatwy w pielęgnacji. Ekoskóra dostępna jest w wielu kolorach, co pozwoli dobrze dobrać ją do kolorystyki wnętrza. Niestety, nie jest tak trwała jak ta prawdziwa, i nie sprawdzi się zbytnio, jeśli mamy w domu dzieci lub zwierzęta, nie oznacza to jednak, że nie warto się na nią zdecydować. 

Sztruks kojarzy się raczej ze spodniami i marynarkami, lecz jest dostępny w wersji przeznaczonej do obijania mebli. Wygląda bardzo nietypowo, a przy tym jest wytrzymałym materiałem 

Welur tapicerski będzie podobał się wszystkim, którzy lubują się w starej stylistyce. Jest to materiał bardzo wygodny, zatem domownicy będą raczej zadowoleni. Z welurowych obić korzystali niegdyś wyłącznie ludzie zamożni, zatem można się domyślić, że powodem tego jest piękny wygląd i wysoka jakość. Jeśli są to właśnie najważniejsze cechy, na których Ci zależy najbardziej, to welur tapicerski będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Lubisz niesztampowe rozwiązania? Postaw zatem na nubuk. Przypomina on swoją strukturą zamsz, jest świetnym wyjściem dla osób nieprzekonanych do wyrobów z ekoskóry. Jest to rodzaj skóry miękkiej, niestety, pochodzenia zwierzęcego. Ceniony za wyjątkową elastyczność i miękkość, dzięki czemu będzie bardzo wygodny. Co więcej, można na nim wykonać efektowne tłoczenia, co nada obiciu jeszcze bardziej niepowtarzalny charakter.

Usługa pikowania tkanin pomaga stworzyć na nich piękne, niebanalne wzory, dzięki którym obicie zyskuje oryginalny, nowoczesny charakter. Taki efekt zapewnią Ci jedynie profesjonaliści.